PZC Alarm over verdwijnen van vlinders ZONDAG GEOPEND T Showroom uitverkoop r ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 RAADSEL Vlinderstichting heeft geen verklaring voor verdwijnen citroenvlinder, kleine vos en landkaartje uit regio Stropierock kent stroperige aanloop tot 70% korting op keukens Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 intratuin Schoten bij ruzie Zaterdag 15 mei 2010 Kunst in Terneuzen pas kunst als het veel geld heeft gekost 21 Vervallen boerderij Westdorpe met oog voor detail opgeknapt Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - De insectenwerkgroep van natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut heeft bij de Vlinderstich ting in Wageningen alarm gesla gen over het verdwijnen van drie soorten standvlinders uit Oost Zeeuws-Vlaanderen. De citroenvlinder, het landkaartje en de kleine vos kwamen tot een paar jaar geleden algemeen voor in de regio. Hun aantallen lopen ech ter snel terug. Dit seizoen, tijdens dertien inventarisatieronden in drie verschillende natuurgebieden in Oost Zeeuws-Vlaanderen, zijn de kleine vos en het landkaartje nog maar één keer gezien. De ci troenvlinder is nog helemaal niet waargenomen. Ter vergelijking: een goede tien jaar geleden wer den op één dag in het waterwinge bied in Sint Jansteen 784 kleine vossen geteld, in het waterwinge bied van Clinge zaten op één dag nog 156 landkaartjes in de netten en de citroenvlinder werd dertig keer geteld in het gebied rond de Zoetevaart in Hulst. Vlinderdeskundigen Eddy Tael- man en Joop de Bakker van De Steltkluut kunnen de teloorgang van de drie standvlindersoorten niet duiden. „Hoe is het mogelijk dat die drie vlinders het boven de grote rivieren goed doen en daar algemeen voorkomende vlinders zijn, terwijl ze in de drie zuidelijke provincies nog nauwelijks worden gezien?", zegt Taelman. De Stelt kluut heeft haar bevindingen neer gelegd bij de Vlinderstichting in Wageningen, de landelijke organi satie die tot doel heeft de vlinder stand in Nederland te beschermen en die alle vlinderwaarnemingen bundelt. Bij de Vlinderstichting hebben ze geen verklaring voor de rappe afname van de drie vlinder soorten. Wel zijn ze bezorgd. „Vlin ders verdwijnen omdat hun leefge bieden worden aangetast. Naast bloemen voor voeding hebben vlinders ook planten nodig om ei tjes op af te zetten. De rupsen le ven van bepaalde planten. Als die planten verdwijnen, verdwijnt ook de vlinder." Tijdens de in dit seizoen dertien telexcursies van de insectenwerk groep zijn in totaal 702 dagvlin ders waargenomen, verdeeld over twaalf soorten. De insectenwerk groep vraag iedereen die een klei ne vos, citroenvlinder of landkaart je heeft gezien, dit door te geven via 0114-311362 (Taelman) of 0114-690482 (De Bakker). ZAAMSLAC - De organisatoren van Stro pierock in Zaamslag deelden bij de feesttent op het korfbalveld gisteravond wel héél bij zondere gadgets uit; oordopjes.„Wij vonden dat wel een verantwoord cadeautje", aldus Hans Rademakers van Stropierock. Vorig jaar kregen de bezoekers nog een stroopwafel- Voor de kwaliteit van de bands waren die oordopjes niet nodig. De punk-rock van de Braziliaanse band Subversivos (foto) klonk goed, alleen jammer dat de tent nog zo leeg was. Tegen de tijd dat de Stropiegames begon nen (waaronder stroopworstelen), werd het wel wat drukker. Rademakers: „Veel mensen hebben misschien een iets te gezellig drukke Hemelvaartsdag gehad." foto Peter Nicolai 1 OP DE 4 NEDERLANDERS BEGINT DE DAG AL IN EEN BRUGMAN KEUKEN OF BADKAMER van 12.00 tot 18.00 uur gjJÉ j'*S* Hulst (alleen keukens), m Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 pf||g|||3ll www.brugman.nl keukens badkamers (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) M D Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl AXEL - De politie heeft vrijdag ochtend rond 1.50 uur vier perso nen opgepakt in een woning aan de Beatrixstraat in Axel. Ze wor den verdacht van betrokkenheid bij een vechtpartij, waarbij ook schoten vielen. Een Terneuzenaar (26) raakte gewond aan zijn been. Andere verdachten zijn een 25-jari- ge Terneuzenaar, een man (32) met onbekende woonplaats en een vrouw (28) uit Axel. Er was flink gedronken en de vier gaven tegengestelde verklaringen. Gistera vond werden ze weer vrijgelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 149