Lustrum Innovatie top 100 Ondernemers leren Giro kennen Kandidaten Emergoprijs Life Style Event in Heinkenszand Zeeuw kampioen bakker 36 berichten Ondernemend Zeeland heeft de Giro d'Italia van dichtbij mee kunnen maken. Een groot aantal ondernemers waren afgelopen maandag naar Hotel Arion op de Vlissingse boulevard gekomen om te kijken naar de doorkomst van de renners, maar ook om te luisteren naar renners, die ooit succes hadden in de Italiaanse wielerronde. Het Zeeuws Innovatie Evenement brengt ondernemers jaarlijks op de hoogte van de nieuwste trends en ontwikkelingen. Ook krijgen zij inzicht in de subsidiemogelijkheden als zij innovaties willen uitvoeren. Dit jaar wordt ZIE op 3 juni gehouden in de Zeeuwse Hoge school in Vlissingen. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN - In afwachting van de doorkomst van de renners vertelde de laatste Belgische eindwinnaar Jo- han de Muynck in Hotel Arion aan ruim honderd ondernemers en rela ties van de gemeente Vlissingen dat hij die overwinning mede te danken had aan zijn trainingen door het Zeeuws-Vlaamse land. "Niet zelden gebeurt het dat een win naar van een bergetappe heeft leren klimmen in de lage landen", begon Johan de Muynck zijn debat met door Ron Gregoor GOES - Welke innovatieve onderne mingen uit Zeeland worden dit jaar opgenomen in de lustrum editie van de Top 100? Op dinsdag 25 mei 2010 worden de 100 meest innovatie ve MKB-bedrijven van Nederland ge presenteerd in Eindhoven. Ik nodig u van harte uit om hierbij aanwezig te zijn. Er zijn namelijk ook ondernemers uit Zeeland in de nieu we Top 100 te vinden. In de bijlage een terugblik met een overzicht van de Zeeuwse bedrijven die de afgelo pen vier jaar zijn opgenomen in de MKB innovatie top 100. De MKB In novatie Top 100 is een gezamenlijk sportpresentator Carl Huybrechts. De uit het Belgische Waarschoot (vlak over de Zeeuws-Vlaamse grens) af komstige winnaar van de Giro d'Italia 1.978 onthulde dat hij had leren klim men in de Zeeuws-Vlaamse tegen wind. "Daar reden wij dan derdg kilo meter langs de Zeedijk van Terneu- zen naar Cadzand en via Knokke weer terug naar huis, een tocht die niet onderdeed voor een flinke ber grit. De Zeeuw Theo Middelkamp was de eerste Nederlander die in 1936 een initiatief van Syntens, het innovatie netwerk voor ondernemers, bizz, het vakblad voor ondernemers en het Oc trooicentrum Nederland. Het wordt voor het vijfde achtereenvolgende jaar georganiseerd. Aan de MKB In novatie Top 100 is geen prijs verbon den. De kracht van het initiatief is te laten zien waartoe het MKB in staat is. Een onafhankelijke jury beoor deelt de genomineerde innovaties op basis van originaliteit, impact en de omzetpotentie van de innovatie. Vanaf 13.30 uur kan men inspiratie colleges bijwonen van de leden van het kabinet van vernieuwing. Dit nieuwe; college onder leiding van 'groene premier' Ruud Koomstra pre- etappe in de Tour de France won, de zware Alpenrit van Aix-les-Bains naar Grenoble, teiwijl hij nog nooit een berg had gezien!" Zoals bij alle andere grootheden in de internationa le wielersport die Johan de Muynck op aangeven van Carl Huybregts de revue liet passeren, werden de boeien de verhalen ondersteund met film beelden. Nadat de renners Walcheren waren binnengereden, stoof het gezelschap het terras op om de coureurs aan te moedigen. Op tv-schermen werd de rest van de etappe gevolgd. Na de fi nish in Middelburg sloten beide he ren het sportevenement in Vlissingen af met een quiz over de wielersport in het algemeen, de Giro d'Italia en de Zeeuwse renners. senteert zich die dag, ter gelegenheid van de MKB Innovatie Top 100. Bij zondere ondernemers, wetenschap pers en opiniemakers hebben zich ver enigd om MKB-ers die het verschil willen maken, met hun netwerk en kennis te ondersteunen. De Zeeuwse bedrijven die i in de landelijke MKB innovatie top 100 in de jaren tussen 2006 en 2009 hebben gestaan, zijn: Elenbaas uit Poortvliet, Procesinnova tie; Verstraeten uit Oostburg, Twin- paal; Meatless uit Goes, Vleesvervan ger; Unitron Group uit Ijzendijke, AP AD; Stichting Zeeschelp Kamper land, Commissarismossel; Bormstaal Kloosterzande, 3D plasmasnijder; Frans Bijnen Hulst Eiken, meubels voor jongere generatie; Inteijute Hulst, Automatisering bedrijfsproces sen; Verduijn's Fine Biscuits Eede, Flinterdun snijden koekjes; STN Hulst, DirectQAM®; Van Dijke Sint Philipsland, Aquagrader Kids Nauti- que Burgh Haamstede, S'iren watera larm. Voor de derde keer houdt Binnenuit in Heinkenszand het succesvolle Life Style Event. Na het succes in het najaar 2009 kiest Binnenuit nu voor een voor jaarsevenement. De derde editie zal op vrijdag 28 mei worden geo pend door burgemeester Gelok van Borsele. Het Life Style Event trok vorig jaar ruim 2500 bezoe kers. Op 28 en 29 mei staat Bin nenuit bol van de activiteiten. Twee dagen lang kunnen bezoekers genieten van producten en diensten over buiten en binnenleven. Er zijn workshops waarin deelnemers anders leren kijken naar hun interieur of hun tuin. Op vrijdagavond is er live muziek en voor de liefhebbers is er een wijnproe verij. Adri Mosselen&Oesters demonstreert het steken van oesters en serveert ze op Zeeuwse wijze. Op zaterdag zijn er activiteiten voor kinderen. Voor het Binnenuit Life Style Event is een partnership ge vormd met andere ondernemers, Het Zeeuws Innovatie Evenement is aan zijn zevende editie toe. Ook dit jaar start het evenement met de uitrei king van de Emergo, dé Zeeuwse in novatieprijs voor ondernemers. Daarna zal voormalige hockeycoach Mare Lammers ondernemers inspire ren en stimuleren om anders te den ken. De gratis toegankelijke middag wordt georganiseerd door Syntens en Hoge school Zeeland met medewerking van de partners in het Innovatie Net werk Zeeland. Op donderdag Tjuni 2010 is men van 13:00 - 18:00 uur van harte welkom bij het Zeeuws Innovatie Evement op de Hogeschool Zeeland te Vlissingen. Programma 12.45 13.00 Inloop 13.00 13.30 Welkom en Emergo uitreiking MIDDELBURG - Knuist maakte een spritskoekje meet daarbovenop een spiegeleitje van fondant. Daarnaast had hij een bruin zacht bol letje gemaakt niet daar bovenop ge plette tarwe. Daniël Knuist volgt de opleiding assis tent- bakker bij ROC Zeeland in Middelburg. Ook Jeffrey Stevens uit Goes viel in de prijzen. Hij werd tweede in de klasse 'brood en banketbakker niveau waaronder Vakantie-experts Rosa, Mercedes van Oeveren, Knapp Skin- care, Tuintechniek Van Weele,-Focus Optie, Esperance bloemenatelier, All Ears, Beekman Boten, van der Vlies sloepen en Venestra Kozijnen. Bin nenuit bestaat uit zeven ondernemers die samen het concept exploiteren. Het zijn ondernemers die zich richten op de verkoop van producten in en om het huis. Door dit unieke concept versterken de producten elkaar. In 2009 werd de vestiging van Binnenuit uitgeroepen tot een van de meest toonaangevende detailhandelszaken in de meubel branche. Meer informatie: www.binnemiit.nl 13.30 14.30 Presentatie over innova tie door Mare Lammers. 14.35 15.20 le sessie workshops en Marktplaats/Subsidieplaza 15.25 16.10 2e sessie workshops en Marktplaats/Subsidieplaza 16.10 18.00 Marktplaats, Subsidie- plaza en Netwerken De Emergo is een (jaarlijkse) prijs die uitgereikt wordt aan een Zeeuws be drijf die het afgelopen jaar een succes volle innovatie heeft gerealiseerd. De genomineerden zijn: BlueMailCentral uit Middelburg met brieven verzenden via internet, Fineli- ne en Medisch Weiness Centrum Zee land uit Middelburg/Goes'met de me dische tatoeage, NuFormer uit Zierik- zee met de 3D-projectie voor gebou wen, Roem van Yerseke met het broedhuis voor mossel-, kokkel- en oesterzaad. 2'. Hij maakte een rondo met een no- ten-spijsvulling. Daarnaast verraste hij de jury met een Zeeuwse bolus. Ook Stevens is stu dent van ROC Zeeland. Knuist en Stevens plaatsten zich eind januari voor het Nederlands Kam pioenschap tijdens, de Jeugdvakwed- strijden in Middelburg. Tijdens die jeugdvakwedstrijden wer den zij eerste in hun klasse. Meatless uit Goes met de vleesvervanger, Unitron Group uit Ij zendijke met de APAD, de ruggenprik zonder risico, en Stich ting Zeeschelp uit Kamperland met de Commissarismossel. De pro ducten van deze ondernemers behoorden landelijk tot de meest onder scheidende initiatieven op het gebied van innovatie. En daarom zijn ze de afgelopen jaren opgenomen in de landelijke MKB Innovatie Top 100. Zeeland heeft goede bakkers. In Zeeland is het aantal toekomstige bakkers, dat een opleiding volgt bij bijvoorbeeld de ROC's gro ter dan in de rest van Zuid- Nederland. Een van die talentvolle jonge bakkers is Daniël Knuist uit Middelburg. Hij werd in Wageningen Ne derlands kampioen 'assistent bakker'. Jeffrey Stevens uit Goes is ook zo'n talentvolle jonge bakkersleerling. Hij haalde een tweede prijs. Foto: duofoto Enthousiasme op het terras als de renners passeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 142