Speedaating werktr ook op havendagen Leers sprak in Nieuwdorp havendagen management support zeeland 33 voor HBO+ vacatures Ruim 90% van de speeddates eindigt met een 'klik' tus sen werkzoekende en werkgever. De Speeddate van Tempo-Team tijdens de Port Promotion Day op zaterdag 5 juni 2010 bij Schel- depoort Reparatiewerf in Vlissin- gen-Oost is dus 'the place to be' voor werkzoekenden om kennis te kunnen maken met diverse ba nen en bedrijven. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - Het doel van speeddaten is elkaar beter te leren ken nen en het vinden van een 'klik' tus sen werkzoekende en werkgever. Dus je op een informele manier per soonlijk oriënteren op een baan in een van de Zeeuwse zeehavens. Een resultaat dat geen enkele sollicitatie briefkan evenaren. Langzaamaan herstelt de werkgelegen heid zich in Zuid-Nederland. Met na me in Limburg, Brabant en Zeeland zie je dat de markt, weer wat begint op te leven. "Sinds het vierde kwar taal van 2009 ontvangen wij meer va catures dan in de maanden ervoor. Het zijn wel hoofdzakelijk aanvragen voor plaatsingen op korte termijn met een relatief korte duur. Anderzijds constateren wij de afgelopen maan den weer wat meer structurele vacatu res. Op al deze vragen spelen wij zo goed mogelijk in." Aan het woord is Jaco Stoffels, Districtmanager Zee land en Bergen op Zoom bij Tem po-Team. "Werkgevers lenen dus weer mede werkers in, ook al gebeurt dat op een andere manier dan voorheen. Zij wil len met ons in zee gaan om samen te werken aan het opbouwen van een flexibele schil, waarbij de klant beter kan inspelen op de voortdurend in be weging zijnde markt. Onze klanten kiezen voor Terrtpo-Team vanwege onze kennis van diverse branches en sectoren. Onze organisatie is toonaan gevend in Logistiek, Food, Horeca Catering, Financiële Dienstverlening, Callcenters, Gezondheidszorg, Over heid en Industrie. Tijdens de Port Pro motion Day zullen wij voornamelijk personeel zoeken voor vacatures bij operationele afdelingen, zoals indus triële medewerkers en havenwerkers. Er zijn eveneens administratieve func ties vacant, die variëren van lbo tot en met hbo en universitair niveau. De Port Promotion Day is bij uitstek ge schikt om de eerste stap te zetten naar de invulling van deze vacatures in Vlissingen-Oost en de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone. De speeddate tijdens de Open Haven dag 2008 heeft zo'n positief resultaat opgeleverd, dat Zeeland Port Promo tion Council (ZPPC), organisator van de Port Promotion Day vindt dat Tempo-Team niet mag ontbreken, zeker nu het aantal vacatures aantrekt. Vanuit de ZPPC-leden en hun rela ties, de eigen bestanden en connecties van Tempo-Team wordt momenteel een enorme hoeveelheid informatie verzameld over vraag en aanbod in de regio Vlissingen/Zeeuws-Vlaanderen tot en met Roosendaal. Medio mei at tenderen wij al deze werkgevers en werkzoekenden nogmaals op de speëddate. Speciaal voor de job hop pers die via internet een baan zoeken, plaatsen wij een banner met alle vaca tures op onze website. Het betreffen zowel tijdelijke en vaste plaatsingen en banen met uitzicht op vast werk." Matches De speeddate werkt als volgt: Tijdens de Port Promotions Day zijn alle be trokken bedrijven vertegenwoordigd door een of meer functionarissen. Tempo-Team is aanwezig met een fors team van 5-10 medewerkers van de kantoren uit Zeeland, de District manager en de Salesmanager. De kan didaten spreken eerst met de Tem po-Team intercedenten. Na deze eer ste kennismaking brengen de colle ga's van Tempo-Team hen direct in contact met de betrokken werkgever. Die kan desgewenst in een separate ruimte wat uitgebreider met een kan didaat spreken. Komt de klik tot stand, dan melden partijen die aan Tempo-Team. Zij verzorgen binnen een week de opvolging van de match. Een contract krijgen de kandidaten niet mee op 5 juni, dat volgt op een rustiger moment. Om naadloos te kunnen aansluiten bij vragen uit de Zeeuwse markt, leiden wij flexwer- kers onder andere op tot havenwer ker 12 en 3 en VAPRO. Met deze basis zullen wij op 5 juni veel 'klik ken' mogen noteren voor de Zeeuw se havengerelateerde bedrijven." Als extra stimulans om naar de speed date te komen, verloot Tempo-Team onder de kandidaten die een match hebben gemaakt diverse aantrekkelij ke 'Zeeuwse' prijzen. Klaar voor de groei "Tempo-Team is na de samenvoe ging met Vedior in 2008 marktleider door Henk van de Voorde NIEUWDORP - Deze zinsnede geldt ook zeker voor Esther Crom- bach. De Limburge (inmiddels 34) werd op haar elfde plotseling blind, maar bleef niet bij de pakken neerzit ten en profileerde zich na haar rech tenstudie als universitair docente in Maastricht en tandemwielrenster. Ze heeft deelgenomen aan twee WK's en een EK. ,,Ik heb mezelf de vraag gesteld: 'ben ik gelukkig' Ja dat ben ik", aldus Esther Crombach. Momen teel probeert ze een nominatie bin nen te halen voor de Paralympics in 2012 te Londen. Gerd Leers ging in*op het 'Yes we can' tijdperk van Barak Obama. „Hij heeft de tijdsgeest goed aangevoeld. Er komt, ondanks de crisis, een nieu we tijd aan die nieuwe kansen biedt. Ondernemers zullen tegenslagen over- geworden in Zeeland. Wij hebben da gelijks 800-1000 flexkrachten aan het werk", vervolgt Jaco Stoffels. "Ons Unique Selling Point is dat wij de eni ge uitzendorganisatie in Zeeland zijn die nog zes vestigingen heeft: naast het districtkantoor in Middelburg, kantoren in Vlissingen, Goes, Terneu- zen, Hulst en Oostburg. Ondanks de toevlucht van het internet vinden on ze klanten en flexwerkers het persoon lijk contact belangrijk. Zij kennen el- winnen en kansen pakken. Obama's positieve boodschap heeft mij aan het denken gezet. Daar sta je dan als oud-burgemeester. Hoe heb ik het toch voor elkaar gekregen dat ze me wegstuurden als burgemeester? De aantijgingen bleken ongegrond. On danks een onafhankelijk rapport waar uit bleek dat er niks aan de hand was, moest ik toch weg vanwege een poli tieke afrekening. Achteraf durf ik te stellen dat ik er sterker uitgekomen ben. Je moet wel je eigen ego tot de grond toe af breken gm een nieuwe start te kunnen maken", aldus Gerd Leers. Leiderschap De begaafd redenaar deed een appèl op leiderschap in politiek en samenle ving. „Politici reageren alleen nog op gebeurtenissen en op opiniepeilingen. Ze leggen teveel de nadruk op luiste ren. De politiek moet duiden, rich- kaar immers en weten wat zij van el kaar kunnen verwachten. Nu onze nieuwe organisatie staat, gaan wij met ons hechte team aan de slag om gereed te zijn voor de te ver wachten groei. Wij hopen dan ook zelf een match te kunnen maken tij dens de speeddate met toekomstige collega's (voor vacatures van onder an dere Sales-Intercedent zie www.tem po-team. nl)." www. tempo-teamtil ting geven, signaleren. Politici maken zich echter zo klein door zich telkens tegen de kiezer aan te hurken. De kie zer heeft echter juist behoefte aan lei derschap en wil dat er richting wordt aangegeven. Niet napraten, maar op ideeën brengen en perspectief bieden. Politici maken elkaar in het parle- ment voor rotte vis uit. Woorden als 'u liegt' en 'flapdrol' worden zomaar gebezigd. Hoe kun je dan het respect van de gewone.man winnen? Ik denk dat het allemaal te maken heeft met het' post Fortuyn tijdperk, waarin meer mensen volgen dan leiden. Ik heb Pim Fortuyn persoonlijk gekend. Het frappante aan hem was dat hij nooit luisterde, maar hij was wel een leider die het ongenoegen in de sa menleving wist te duiden." Leers pleitte voor eigen initiatief. „De meeste mensen zijn bang; voor het pensioengat, de ozonloog, terroris me. Bij diverse bedrijven is de afde ling juridische zaken twee keer zo groot als de afdeling serviceverlening. Dat geeft te denken. We leven in een p (politieke) afrekencultuur. Als je risi co's durft te némen wordt dat door je concurrenten niet in dank afgeno men." ;z Spir-id organiseerde eind april in restaurant/partycentrum Land- lust te Nieuwdorp de bijeenkomst 'Blind Vertrouwen', onder lei ding van gastsprekers Gerd Leers en Esther Crombach. Hun devies: positief blijven, ondanks tegenslagen. Gerd Leers stapte in januari op als burgemeester van Maastricht. Hij blikt echter 'vanuit een nieuwe werkelijkheid als basis' optimistisch de toekomst in. Jaco Stoffels van Tempo Team, Foto: Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 139