Reizen met de Ondernemer Valuepark: Innovatie en samenwerking maintenance 27 De eerste ondernemers heb ben zich al aangemeld voor de netwerkreizen naar Mala ga, Londen en Lapland. De On dernemer organiseert deze reizen samen met Pelikaan Reizen om het tienjarig bestaan *e vieren. Ui terlijk tot 15 juni Kunnen belang stellenden zich daarvoor inschrij ven. door Ron Gregoor MIDDELBURG/ BREDA - Samen met Pelikaan Reizen uit Zevenber gen organiseert de Ondernemer de netwerkreizen naar de mooiste uithoe ken van Europa. Ondernemers uit Zeeland en West- Brabant kunnen die reizen met een aantal voordelen meemaken. Het gaat in alle gevallen om geheel verzorgde reizen. De deel nemers krijgen de helft van de reis- som als tegoedbon voor een adverten tie in de Ondernemer. Een voor beeld: iemand die een reis boekt naar Malaga ter waarde van 1270 euro, mag voor 635 euro aan advertenties besteden in de Ondernemer. De eerste reis is een golf- netwerkreis naar Malaga. Op donderdag 14 okto ber vertrekt het gezelschap vanaf het gebouw van BN De Stem per luxe touringcar naar Schiphol. In Malaga verblijft men in het viersterrenhotel La Calla Golf Spa Resort. Dat ho tel ligt even buiten de stad en be schikt over drie 18- holes golfbanen. De vierdaagse reis staat dus in het te ken van golf en netwerken. Uiteraard hebben de deelnemers genoeg vrije tijd om de omgeving 'op eigen hout je' te verkennen. Het spreekt voor zich dat het handig is als deelnemers een GVB, golfvaardigheidsbewijs, hebben. De tweede reis staat gepland in no vember. Drie dagen netwerken en ge nieten in Londen. De stad begint dan langzaam al in kerstsfeer te komen. Op vrijdag 19 november gaat het ge zelschap per boot vanaf Calais naar Dover. "Als je naar Londen gaat, moetje dat op de ouderwetse en ro mantische manier doen, per boot", vindt John Coverde van Pelikaan Rei zen. Op het programma staan rondrit ten door de stad, de voetballiefheb bers bezoeken een wedstrijd in de Pre mier League en de dames mogen shoppen. Uniek is de netwerkreis van 15 tot en met 19 december naar Lapland. Op bezoek bij de Kerstman, zou je kun nen zeggen, want de deelnemers be zoeken Santa Claus Village. En als je toch in de buurt van de poolcirkel bent, moetje daar over lopen. Dat ge beurt dan ook. Op alle drie reizen zijn gastsprekers uitgenodigd. Voor de netwerkreizen van de Onder nemer en Pelikaan Reizen geldt: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Informatie is in te winnen op de site: www.groepsreisopmaat, nl deondernemer Mensen die meewillen, kunnen ook contact opnemen met een van de ac countmanagers van de Ondernemer. Uiterlijk tot 15 juni kan men zich voor de reizen opgeven. Bij hun in schrijving moeten de deelnemers het nummer van hun inschrijving bij de Kamer van Koophandel vernielden. Alle reizen hebben zowel een mini mum als een maximum aantal deelne mers. Bij te weinig inschrijvingen, gaat de reis niet door. Het Maintenance Valuepark Terneuzen, het grootscha lig onderhoudspark in de kanaal zone, moet medio 2012 zijn ge realiseerd. Dit gezamenlijke ini tiatief van Dow Benelux en Zee land Seaports dient ruimte te ver schaffen aan tientallen onderne mingen voor de uitvoering van onderhouds- en constructiewerk zaamheden. Het gaat om bedrij ven die verweven zijn met Dow en andere ondernemingen in de kanaalzone zoals Cargill en Yara. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Dow streeft ernaar orfi vanaf 2012 het huidige 'contrac- torspark', dat centraal op het terrein van de chemiereus ligt, voor andere doeleinden te gaan gebruiken. De nieuwe locatie van de contractors is direct naast het Dow-terrein voor zien. Een tiental onderaannemers van Dow heeft inmiddels al aangegeven dat ze in zijn voor een stek op het nieuwe onderhoudspark. De eerste deelnemers aan het park, waar zich vooral onderaannemers van Dow en andere procesindustrieën in de kanaal zone zullen' vestigen, ondertekenden in juli vorig jaar een intentieverkla ring. Bovendien werd het onderne mingsplan gepresenteerd. Dow en Zeeland Seaports spreken van 'een be langrijk project op het gebied van in novatief onderhoud voor de procesin dustrie'. Directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports overhandigde destijds het ondernemingsplan van het Maintenance Valuepark Terneu zen aan de Zeeuwse gedeputeerde Poppelaars en burgemeester Lonink van Terneuzen. Het betekende tevens de officiële kick-off van Dow Benelux en Zee land Seaports. Onder regie van consul tancybureau Minase uit Tilburg heb ben ruim twintig onderhoudsbedrij ven, de regionale procesindustrie, op leidingsinstituten, ondernemingen, de regionale overheid en Economische Impuls Zeeland de handen ineengesla gen om het bedrijfsplan tot stand te brengen. Het ministerie van Economi sche Zaken heeft om het businessplan op te zetten een subsidie verleend in het kader van de beleidsnotitie 'Pie ken in de Delta'. Het World Class Maintenance programma ondersteunt eveneens het initiatief. Hoogwaardig Het project Maintenance Value Park is gericht op de realisatie van een hoogwaardig en gespecialiseerd bedrij venterrein met als doelstelling de in novatie en samenwerking in de onder- houdssector te stimuleren. Door de in richting van een terrein waar aanne mers, kennisinstellingen en aanbie ders van waarde toevoegende dien sten gehuisvest zullen zijn, ontstaat een 'centre of excellence' voor onder houdsdiensten en services gericht op de procesindustrie in Zuidwest-Ne derland. Binnen de poorten van Dow Benelux in Terneuzen zijn iedere dag grosso modo 25 vaste onderhoudsbe drijven actief. Ze beschikken overwe gend over eigen kantoren, werkplaat sen, transportmiddelen en ondersteu nende faciliteiten. Het contractorpark is geleidelijk gegroeid. Mede als ge volg van de groei van deze onder houdsbedrijven op het terrein en het toenemend ruimtegebrek is besloten om de haalbaarheid te onderzoeken van een nieuw te bouwen park bui ten het Dow terrein. Vanuit dit terrein zullen onderhouds bedrijven niet alleen hun diensten aan Dow Bênelux leveren maar ook aan de diverse andere procesindustrieën in de regio. Het haalbaarheidsonder zoek heeft namelijk aangetoond dat ook andere bedrijven in de regio ac tief in de procesindustrie de doelstel lingen van het Maintenance Value park onderschrijven. Naast kosten voordelen werkt de clustering innova tie in de hand door de beoogde sa menwerking, kennisoverdracht en synergie tussen de verschillende be drijven. De grondleggers van het onderne mingsplan verwachten dat het aantal participanten in de komende tijd aan zienlijk zal stijgen. Zo kan het park in twee fasen doorgroeien tot een opper vlakte van zeventig hectare. Te meer als na de aannemersbedrijven ook on derwijsinstellingen en dienstverlenen de bedrijven ruimte op het park krij gen. „Ik heb er alle vertrouwen in dat het Maintenance Value Park tot volle bloei zal komen. Het uitwisselen van kennis, kunde en diensten leidt tot een belangrijke economisch cluster naast Dow," aldus Van der Hart. Valuepark Terneuzen is de ideale loca tie voor chemische productie en distri butie. Het is een uitstekende basis om de hedendaagse Europese markt te be treden o» e: groten. Centraal gelegen aan de Westerschel- de, tussen de havens van Antwerpen en Rotterdam, biedt de haven van Terneuzen de producent en vervoer der uitstekende faciliteiten tegen gun stige kosten. Er is directe toegang tot de belangrijkste markten van vraag en aanbod dankzij een uitgebreid net werk van (spoor)wegen, binnenvaart- wegen en diepzeehavens. Foto: duofoto Luchtfoto van valuepark

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 133