Les teamontwikkeling met een game Secretaresse is het kloppend hart game Hoe belangrijk is samenwer king binnen een team? Hoe werk je samen in een team als je onder druk komt te staan en krijgt te maken met moeilijke en kritieke situaties? Wilma Polder dijk van Polderdijk en Partners, bureau voor coaching en training uit Goes, heeft samen met Guus Verhagen: managing director van het Maritiem Instituut de Ruyter hier iets unieks voor be dacht Een Management Game wat (management) teams inzicht kan geven in handelen, houding en gedrag t.a.v. samenwerking binnen teams. door Ron Gregoor VLISSINGEN - "Wc hebben die ga me samen ontwikkeld met het Mari tiem Instituut de Ruyter in Vlissin- gen. Als bureau hebben we een goeie samenwerking met het Maritiem Insti tuut de Ruyter. Samen met het insti tuut kijken we naar kritische vragen bv op het gebied van managementont wikkeling waarbij we naar een kwali tatief hoogwaardige uitvoering stre ven, legt Wilma Polderdijk, directeur van Polderdijk en Partners uit. Met het nieuwe managementgame "recht door zee"ging de samenwerking nog iets verder. 'Josco Timmermans, se nior managementtrainer en 1 van de partners van het bureau Polderdijk en Partners samen met Martij n Breder- veld docent Nautisch van het Mari tiem Instituut ontwikkelde de game en uniek is dat er bij de oefeningen gebruik van de simulators van het Ma ritiem Instituut aan de boulevard Ban- kert in Vlissingen. We hebben er een "leerzaam spel en feestje "van gemaakt legt Polderdijk uit. "De management game is een training die zich richt op (management) teams van organisaties en bedrijven die op een unieke en leu ke manier willen werken aan een stuk je teambuilding en teamontwikke ling." "Met het managementgame gaan we ervarend leren op een actie ve en unieke manier organiseren! Door middel van actieve deelname van alle teamleden richten we ons op beleving, bewustwording, confronta tie, inzicht, inspiratie en motivatie. Het managementgame "Recht door zee" ondersteunt teamleden met het opdoen van ervaring met huidige en gewenste communicatieprocessen en vertaalt deze onmiddellijk naar de da gelijkse praktijk. Door in het ont werp van het managementgame de be langrijkste onderdelen van de huidige en gewenste samenwerking op te ne men, ontstaat een gesimuleerde omge ving die voor teamleden weliswaar herkenbaar is en die vooruit loopt op een toekomstige context. De kracht van het managementgame is dat team leden kunnen experimenteren zonder dat dit consequenties heeft voor de be drijfsvoering en vooral dat er een ge meenschappelijke nieuwe basis en taal ontstaan, waardóór teamleden door dezelfde bril naar de samenwerking gaan kijken en een gezamenlijk ge wenste en geformuleerde richting be palen." De game is dus geschikt voor allerlei soorten bedrijven en organisa ties die te maken hebben met nauwe samenwerking binnen teams. Maar wel ontwikkeld naar het beeld van de zeevaart. Logisch als je in zee gaat met een maritiem instituut. Wilma Pcjlderdijk: "Wie het spel speelt, krijgt op de simulator, die levensecht lijkt, te maken met allerlei obstakels, groot en klein. Uitgaande van men sen die op de brug, het commando van een schip staan. Een voorbeeldje, vaart de haven van Singapore uit en moet via allerlei zandbanken op open water zien te komen. Allerlei soorten "zwaar weer", problemen, tot en met het zinken van het schip, kunnen gesi muleerd worden. Door de game te spelen krijg je een uitstekend inzicht hoe het team op elkaar reageert, wat voor beslissingen er genomen wor den, wie daadwerkelijk de meeste in vloed heeft. Je krijgt op een ludieke manier inzicht in "hoe handelt men onder druk en stress", hoe is een team op elkaar ingesteld, en wat is er nodig voor een beteren samenwerking De game is een training van 1,5 dag waarbij op de eerste dag aandacht be steed wordt aan een kennismaking met het team en de trainers en het ge bruik van de simulators en de omge ving en waar het allemaal op de twee de dag staat te gebeuren."Teamin zicht en een stukje teamontwikkeling is de kern en het doel van dit game. De Management Game helpt bedrij ven uitstekend met dit proces", beves tigd Wilma Polderdijk. Meer informatie: www.deruyter-mi.nl Mare Cardon, accountmanager) www.polderdijkenpartnersnl Wilma Polderdijk werkzaamheden steeds vaker bij ons neer. Daarnaast houden wij ons bezig met data-entry en het maken van af spraken voor vertegenwoordigers. We zijn een veelzijdig business to bu siness bedrijf dat ondernemingen en instellingen op een professionele ma nier veel werk uit handen neemt." De deelnemers aan Secretaresse by the Sea gingen met een vrolijk gevoel huiswaarts. Hoe kon het ook anders na de lachyoga, onder leiding van drs. Alida van Leeuwen. Lachyoga is in 1995 ontwikkeld door Dr. Madan Ka- taria, arts interne geneeskunde en car diologie in Bombay te India. Lachyo ga is lachen zonder reden, met positie ve effecten voor lichaam en geest. „Als lachyoga begeleider gebruik ik diverse eenvoudige lachtechnieken en speelse oefeningen om het lachen te bevorderen. Het yoga gedeelte bestaat uit eenvou dige rek- en strekoefeningen. Ook wordt aandacht besteed aan de adem haling. Lachen ontspant de spieren en zorgt voor een grotere bloedtoevoer naar alle organen eri spieren in het lichaam. Het bevordert creativiteit en redu ceert stress. Lachende mensen komen positiever en aantrekkelijker over. La chen, ook in moeilijke situaties, brengt mensen dichter bij elkaar. Vaak dient het als ijsbreker en lucht het op. Het overwint remmingen en geeft zelfvertrouwen. Men leert relati veren en alles positiever te bekijken", aldus Alida van Leeuwen. Opgave secretaresse event 30 september: www. viavox. nl De secretaresse is vaak het kloppend hart van de on derneming, de steun en toever laat van 'de baas'. Viavox uit Mid delburg, een bedrijf in secreta riële ondersteuning, organiseerde op de landelijke secretaressedag een speciaal evenement: Secreta resse by the Sea. Een 25-tal (direc tiesecretaresses, officemanagers, managementassistenten, personal assistents en andere managemen- tondersteuners werden door hun werkgevers getrakteerd op een workshop lachyoga met high tea. Bovendien ontvingen ze een 'goo die bag' met allerhande handza me spulletjes. door Henk van de Voorde VEERE - De goodie bag wordt ge sponsord door ICI Paris XL, Rituals, Oil Vinegar, Pieters Grafisch Be drijf, Sport 2000, Livera, Malle Jantje, Ko de Koeijer en Viavox. Wat zit er in de goodie bag? Een mok van blond, 'sleutel tot succes', (snoepsleu- tels), handscrub en handcrème, spie geltje, allerlei monsters van parfum, bloknoot, kortingsbonnen, dipkrui- den voor het maken van sauzen, fruit. „We hopen van Secretaresse by the Sea een jaarlijks terugkerend evene ment te maken. Daarmee willen we de Zeeuwse secretaresses op de lande lijke secrètaressedag in het zonnetje Allemaal op de groepsfoto. zetten. Daarnaast gaan we in het na jaar, in 2010 op donderdag 30 septem ber, een nieuw evenement organise ren dat in het teken staat van leerza me workshops voor de secretaresse; zoals bijvoorbeeld timemanagement, klantgericht werken, effectief telefone ren, het organiseren van een event, het sneller werken met outlook. De ervaren trainers zijn onder andere In- grid Geul, Jéan van Oorschot en Elly Hilgers", aldus Caroline van Kranen- burgh van Viavox Het Secretariaats huis. Beide evenementen moeten na de vuurdoop zien uit te groeien tot niet meer weg te denken Secretaresse- dagen. „De eerste Secretaresse by the Sea was een geslaagd evenement, re den te meer om er een jaarlijks terug kerend event van te maken. Er waren in Veere secretaresses uit Walcheren, de Bevelanden, Schouwen-Duive- land en zelfs uit Zeeuws-Vlaande ren." Bij het bedrijf van Caroline van Kraneburgh werken vijf mensen in vaste dienst plus tien oproepkrachten. Foto: duofoto Ze ging in 1991 van start met tele foonservice. Anno 2010 is haar onder neming uitgegroeid tot een 'secreta riaatshuis' met een diversiteit aan se cretariële diensten zoals telemarke ting, notuleren, het verzorgen van mailings, het uitwerken van digitaal ingesproken interviews, het behande len van e-mailberichten, het beheren van agenda's, het maken van presen tielijsten en het verzenden van bevesti gingsbrieven en brochures. „Bedrij ven leggen hun dagelijkse secretariële De mannen en vrouw ac hter de managementgame.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 132