20 jaar duidelijke taal Notaris Herwig is een begrip in Vlissingen Wonen, werken en leven in een prachtige nieuwe setting Scheldekwartier: groot prestigieus project van AM Zeeland Notaris Herwig, gevestigd in een fraai pand aan de Coosje Buskenstraat 202, is een begrip in Vlissingen en omstreken. Mr. Guido Herwig ging ruim twintig jaar geleden in de Badhuisstraat van start als zelfstandig notaris en beschikt anno 2010 over een uitgebreide clientèle in Vlissingen en omstre ken. Kwaliteit, flexibiliteit, een persoonlijke benadering en duidelijke taal zijn de pijlers waarop het notariskantoor is gegrondvest. Mr. Femke de Nooijer (kandidaat-notaris) en notaris mr. Guido Herwig Het is een laagdrempelig kantoor waar men veelal op zeer korte termijn voor een afspraak terecht kan. „Mensen zitten nü met een vraag, hebben nü 'pijn' en willen dus snel antwoord en niet over drie we ken", aldus notaris Guido Herwig. Certificering Het enthousiaste team medewerkers van Notaris Herwig beschikt over jarenlange ervaring en gedegen opleidingen. Notaris Heiwig oefent een algemene stadspraktijk uit. Naast alle reguliere notariële diensten zijn notaris Guido Herwig en kandidaat notaris Femke de Nooijer gespecialiseerd in scheidingsbemiddeling respectievelijk estate planning. Guido Herwig is gecerti ficeerd NMI-mediator en gespecialiseerd scheidingsbemiddelaar. Bij mediation kunnen conflicten worden opgelost door bemiddeling in plaats van via de rechter. Bemiddeling is een vrijwillig, vertrouwe lijk proces, dat escalatie kan voorkomen. De bemiddelaar is een neutrale derde, die betrokkenen helpt tot een (schriftelijke) overeenkomst te komen. Als partners besloten hebben uit elkaar te gaan, dan kunnen zij bemiddeling gebruiken om kwesties op te lossen" rond de kinderen, bezittingen en schulden, de onderneming, alimentatie, pensioenen en dergelijke. Al lerlei mogelijkheden worden besproken voordat partijen beslissen wat het beste voor hen is. Ze tekenen de overeenkomst (convenant) alleen als beiden vinden dat de kwesties voor alle betrokkenen naar te vredenheid zijn geregeld. Femke de Nooijer is niet slechts lid van de Vereniging van Estate Planners in het Notariaat (EPN), maar de enige (kandi daat) notaris in Zeeland die gecertificeerd EPN Estate Planner is. Landelijk zijn er maar tien notarissen met deze certifice ring. „De Vereniging van Estate Planners in het Notariaat (EPN) is een notariële specialistenvereniging. De leden zijn nota rissen en kandidaat-notarissen die zich ge specialiseerd hebben in estate-planning; de advisering die zich richt op de juridische en fiscale begeleiding van de overgang en instandhouding van (familie)vermogens. Niet alleen de testamenten worden be keken, ook de huwelijksvoorwaarden, schenkingsmogelijkheden, eventuele vermogensoverdracht tijdens leven en internationale aspecten, zoals een tweede woning in het buitenland", legt Femke de Nooijer uit. Aanpassen notariële akten Beiden benadrukken het belang van het tijdig aanpassen van notariële akten aan veranderende omstandigheden. Een goed testament kan veel ellende in families voorkomen èn kan veel belasting schelen. Bovendien is schenking bij leven 'met de warme hand' tegen een laag belastingta rief voor veel mensen aantrekkelijker dan het vermogen later bij overlijden tegen een hoog tarief te laten vererven. „Als er geen sprake is van een huwelijk, maar van samenwonen is het noodzakelijk om een testament te maken want zonder testament erven de partners niet van elkaar. Anders erven de eigen familieleden (als bloedver wanten) alles", zegt Guido Heiwig. Kenmerkend in de dienstverlening is de vertrouwensband tussen Notaris Her wig en de clientèle. „Je bouwt als notaris 'een vertrouwensband op met de mensen, mët name omdat je ze in diverse' levens fases meemaakt. Het is interessant om de ontwikkeling in hun leven mee te maken en ze in verschillende fases te helpen. De mensen komen periodiek terug: kopen een huis, gaan trouwen, starten een onder neming, wijzigen de rechtsvorm en krij gen helaas ook te maken met sterfgevallen of scheiding", aldus Femke de Nooijer. Het kantoor neemt op zaterdag 12 juni voor de derde-keer deel aan het Midzo mer Event Midden-Zeeland (www.midzomerevent.nl). In verband met het twintigjarige jubileum van Notaris Herwig, maken cliënten die in de maand mei een akte laten opmaken, kans op een rondvlucht met een vliegtuig, tijdens het event. Coosje Buskenstraat 202, 4380 KB Vlissingen Tel: 0118-410930, Fax: 0118-440270 g.herwig@notarisherwig.nl, www.notarisherwig.nl Daarbij gaat het om gevarieerde woning bouw: van starterswoningen tot hele luxe villa's en van eengezinswoningen tot (zorg) appartementen. De thuishaven van AM Zeeland is Temeuzen, waar men vanuit een goed geoutilleerd pand aan de Axelsestraat opereert. Gemêleerd Het Scheldekwartier is een fraai staaltje gebiedsontwikkeling tegen-de binnenstad van Vlissingen aan. Het is een ideale mix van vlakbij de binnenstad wonen aan het water, commerciële ruimtes en parkeer gelegenheid. „Het Scheldekwartier is heel gemêleerd met appartementen, he renhuizen, commerciële ruimtes en een jachthaven. Het geeft Vlissingen een Het Scheldekwartier in Vlissin gen is een groot prestigieus project van AM Zeeland, evenals De Mortiere in Middelburg, Noor derpolder in Zierikzee, Plan Othene in Terneuzen en Plan Perkpoldêr in Hulst. nieuw gezicht, nieuw elan. Het is een prachtige locatie. Voor de bouwvak gaan de eerste palen de grond in. Bestevaêr wordt gekenmerkt door vernieuwende architectuur met een knipoog naar het verleden; het voegt echt iets toe aan de stad. Je krijgt een historiserend gevoel, terwijl alles toch in een modern jasje is gegoten. Er korfien veel oude elementen terug. Zo wordt de oude timmerfabriek als monument opgeknapt, deze wordt geheel gerenoveerd. Voor Vlissingen is het Scheldekwartier een perfect project om de stad weer op de kaart te zetten, met ook volop perspectie ven voor de recreatiesector in een prach tige nieuwe setting. Zo zal er ook een mooie jachthaven gerealiseerd worden." met de in ere herstelde dokken en kades keert een stukje historie in een moderne vorm terug. AM Zeeland beschikt ener zijds over uitgebreide kennis van de Zeeuwse woningmarkt en is anderzijds in staat om op creatieve en eigenzinnige wijze invulling te geven aan de woonop- gave voor de toekomst. Als dochteron derneming van de toonaangevende, lan delijk opererende projectontwikkelaar AM kan er gebruik gemaakt worden van de daar aanwezige expertise op het gebied van gebiedsontwikkeling, marketing en zorgconcepten. Zo zorgt AM Zeeland in onze provincie voor wonen op maat voor vandaag en morgen. De projectontwikkelaar reali seert jaarlijks in heel Zeeland klein- en grootschalige nieuwbouwprojecten. AM Zeeland BV Axelsestraat 2a, 4537 AJ Terneuzen Tel: 0115-618360 Fax. 0115-618387 E-mail: info@amzeeland.nl vwvw.amzeeland.nl www.woneninbestevaer.nl vwvw.scheldekwartier.nl Het Scheldekwartier is de transformatie van voormalige scheepswerf De Schelde tot hoogwaardige nieuwe stadswijk. Er zijn in totaal 1800 nieuwe woningen mee gemoeid. Bestevaêr is het eerste plandeel van Het Scheldekwartier en sluit aan op de historische binnenstad van de mooie stad aan zee. Vlissingen wordt met dit toonaangevende project nog meer met de zee verbonden, nog meer een maritie me stad, een stad omringd door zee, ha ven, water en kades. AM Zeeland is als vooraanstaande Zeeuwse ontwikkelaar uitstekend in staat om de wensen van de woonconsumenten te vertalen naar hun woning. Er wordt klantgericht en kwali tatief invulling gegeven aan consument- gericht bouwen. Bestevaêr „Er is in het project Scheldekwartier een actieve participatie van belangstellenden in het hele ontwikkelingsproces. Zo kon den mensen bijvoorbeeld via internet vooraf hun wensen kenbaar maken. Wij zijn bezig met de ontwikkeling van de eerste drie bouwblokken van Bestevaêr, met in totaal 120 woningen. De officiële start van de verkoop van het eerste blok van 51 woningen vond onlangs plaats. Er waren maar liefst 500 belangstellenden", aldus Jan Sips, directeur van AM Zeeland. Met deze eerste drie bouwblokken en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 122