bedrij venclub SAUER OONK VLISSINGEN De VBC is een succesvolle club door Henk van de Voorde den de meest hoogwaardige luxe jach ten ontworpen en gebouwd. Echt de top van de wereld, toch schitterend dat zulke jachten in Vlissingen wor den gebouwd", verklaart Van der Louw. De directeur-eigenaar van communicatiebedrijf De Vey Mest- dagh is ondertussen acht jaar voor man van de VBC. Zijn bedrijf is be gin april op Baskensburg verhuisd naar een veel ruimer pand aan de op een steenworp afstand gelegen Mercu- riusweg. ,,Ik ben zeventien jaar gele den in Vlissingen met een klein be drijfje begonnen en inmiddels - vijf keer verhuisd. Die verhuizingen zie ik als positief, het is tenslotte goed dat je als bedrijf groeit. Vlissingen is een doe-stad, een beetje vergelijkbaar met Rotterdam. Het is ook een prima stad om te wonen, vlakbij het strand. Het is belangrijk dat Vlissingen zich specia liseert in zaken waar het goed in is: de ontwikkeling van de kenniswerf in het Edisongebied, de cruiseterminal en het Scheldekwartier. Vlissingen moet zich richten op haar sterke pun ten. Aderlating Het wegvallen van het autoveer Vlis- singen-Breskens is een aderlating ge weest. Mede daarom zijn nieuwe eco nomische ontwikkelingen in Vlissin gen van groot belang. Door de komst van een cruisetermi nal krijg je als stad reuring. Hetzelfde geldt voor het Scheldekwartier en de kenniswerf, met de komst van diverse aan de Hogeschool Zeeland gelieerde innovatieve bedrijven. Er worden spe ciaal voor innovatieve ondernemers kantoorvilla's gebouwd. Het oude be drijventerrein Stationsweg wordt vol ledig omgebouwd tot kenniswerf. Voor het lokale bedrijfsleven en de leefbaarheid van de stad is de kennis werf - met onderwijsinstellingen als HZ, ROC en RPCZ - van levensbe lang." De VBC organiseert in okto ber zelfstandig de Vlissingen Boule vard op de Contacta. De Vlissingse ondernemers hebben op deze groot ste bedrijvenbeurs voor Zuid-West Nederland zowel de beschikking over een gemeenschappelijke boulevard als over een eigen stand. GEMEENTE De vierde editie van het door de VBC georganiseerde Be- zoek-je-Buren evenement was zeer geslaagd. Tijdens deze mid dag staat een bedrijventerrein cen traal waar diverse ondernemin gen hun deuren openstellen voor korte bedrijfsbezoeken door de le den van de VBC. Dit jaar was men te gast op bedrijventerrein Souburg-Ritthem. VLISSINGEN - „We hebben met een zestigtal ondernemers, een mooi aantal, rondgekeken bij de buren. Zo maakten we bijvoorbeeld kennis met het feit dat Kuzee als unieke' vorm van dienstverlening de beschikking heeft over een speciale DNA-onder- zoekruimte voor auto's. Deze ruimte (een primeur in Nederland) staat ter beschikking van justitie en verzeke ringsmaatschappijen. Als er ergens een moord gepleegd is in een auto, wordt deze door Kuzee opgetakeld waarna er vervolgens bij dit bedrijf DN A-onderzoek wordt gedaan. Ku zee verzorgt ook de berging van zo wel auto's als trucks, waarbij ze werkt voor alle nationale en internationale verzekeringsmaatschappijen en alarm centrales. Deze onderneming is tevens aange steld als hoofddepot voor heel Zee land van vervangend vervoer. Ze be schikt over volledig ingerichte servi ce-auto's en vakbekwaam personeel dat in staat is om de meeste voorko mende pechgevallen of noodrepara- ties ter plaatse uit te voeren, zodat de reis weer vervolgd kan worden. Dit soort interessante zaken komen aan de orde tijdens Bezoek-je-Buren", al dus Martin van der Louw. Bedrijventerreinen De Vlissingse Bedrijven Club (VBC) is de belangenbehartiger van bedrij ven gevestigd op de Vlissingse bedrij venterreinen: Baskenburg, Vrijburg, Edisongebied, Buiten havengebied, Ritthem-Souburg en Vrijburg. De VBC is spreekbuis richting overheid en overlegorganen op het gebied van onder andere ontwikkeling,veilig heid, onderhoud terreinen, infrastruc tuur en goodwill. Het bestuur volgt kritisch het handelen van de over- Lezingen Mede uit de animo voor bedrijfsbe zoeken en lezingen blijkt dat de VBC een succesvolle club is. Binnenkort or ganiseert de VBC een uitgebreide le zing over Mondriaan Cruiseterminal Ontwikkeling Zeeland, de nieuwe cruise terminal is tenslotte uniek voor Zeeland. Bij jachtenbouwbedrijf Am els in Vlissingen t, was de VBC ook al eens te gast. „Bij jachtenbouw bedrijf Amels, eveneens onderdeel van Damen Ship Yards Group, wor- Bedrijven verenigd in een club. Foto: duofoto Martin van der Louw. heidsinstellingen en biedt waar nodig tegenspel. Twee maal per jaar wordt er een ledenvergadering gehouden waar behalve informatieoverdracht ook netwerken een grote rol speelt. De vergadering wordt zoveel moge lijk op locatie bij een van het negen tigtal leden van de VBC gehouden. Een van de kerntaken van de VBC is namelijk het stimuleren van de onder linge contacten in het Vlissingse be drijfsleven. Foto: duofoto Bezoekadres: Badhuisstraat 181 1'oslaJres: Postbus 181 4380 AD Vlissingéfi 1(0118)418 110 f (0118)411 599 noUirissen@sauerénoo»k.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 120