de stoel de stoel Tekst.: Ron Gregoor Foto: Marijke Folkertsma Naam: Mira Sollie, 46 jaar. Functie: Secretaris Bouwend Nederland Afdeling Zeeland. Bedrijf: Bouwend Nederland, de vereniging van bouw- en infrabe- drijven, is met ongeveer 5000 aangesloten bouwbedrijven de groot ste werkgeversorganisatie in de bouw. Bouwend Nederland is een brancheorganisatie, die opkomt voor de belangen van de aangeslo ten ondernemingen en hen bijstaat bij de verdere ontwikkeling van bedrijf en product. Zij zet zich in voor een betere profilering van de branche. Bijzonderheden: De Afdeling Zeeland is een zelfstandige vereni ging binnen Bouwend Nederland met een eigen professioneel secre tariaat. Het werkgebied van de vereniging is de Provincie Zeeland. De afdeling verenigt, verbindt en ondersteunt de ca 120 aangeslo ten Zeeuwse bouw- en infrabedrijven. Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Deze stoel symboliseert de 'spin in het web' functie van de secreta- ris;schakel tussen de leden, het be stuur, de landelijke vereniging, het onderwijs, de overheid, de politiek, maatschappelijke organisaties en ken nisinstellingen. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Na mijn rechtenstudie in Utrecht, ben ik in 1988 mijn loopbaan in de Randstad gestart bij Van Rensch-ad- vocaten, Van Spaendonck-secretaria- ten en Sterlab. Voordat ik bij het NVOB (de voorloper van Bouw end Nederland) in dienst trad werk te ik bij Rothuizen van Doorn 't Hooft in Goes op de afdeling Ste denbouw. Bestemmingsplannen ma ken, bouwplannen toetsen, planpro cedures begeleiden. Het eerste be stemmingsplan waar ik aan mee werkte was de Westerschelde Oever verbinding. Leuk hoor, daar rijd ik nu doorheen Wat doet Bouwend Nederland zoal in Zeeland? We organiseren informatieve bijeen komsten voor onze leden ter onder steuning van de bedrijfsvoering en vervullen ook de rol van ontmoe tingsplatform. Verder zetten we on ze 'marktkennis' heel actief in, bij voorbeeld in projecten met het be roepsonderwijs, in het bouwoverleg met gemeenten, in provinciale the mabijeenkomsten, projecten met partners uit de bouwkolom en ande re branches. Belangrijke thema's op dit moment zijn de economische cri sis, instroom in de bouwopleiding, het aanbestedingsbeleid, het op peil houden van het bouwvolume, nieu- we marktkansen, energiezuinig bou wen (MeerMetMinder) en nieuwe samenwerkingsvormen Wordt er voldoende gebouwd in Zeeland? Nee. Waar schort het aan? Wanneer denkt u dat de markt herstelt? Gebrek aan vertrouwen van de con sument en van de kredietverleners. De steeds terugkerende discussie over de hypotheekrente aftrek ver sterkt dit alleen maar. "Vertrouwen komt te voet en gaat te paard", het zal nog wel even duren voordat de markt herstelt. We houden er wel rekening mee, dat de markt zoals die er was, niet meer terugkomt. Waar blijft in Zeeland de bouw achter op dit moment Normaal gesproken zou er in de ste delijke zones (hoogste bevolkings concentraties) het meest gebouwd worden. Op dit moment zijn de bouwactiviteiten juist daar een stuk minder. De zwakke woningmarkt is daar debet aan. U houdt op 5 juni de dag van de bouw. Wat houdt dat in? De Dag van de Bouw is een lande lijk evenement dat dit jaar voor de 5e keer wordt georganiseerd. Op de ze zaterdag 5 juni, worden aanspre kende bouwprojecten voor één dag opengesteld voor het publiek. Het doel van de Dag van de Bouw is het Nederlandse publiek kennis te laten maken met alle facetten van de bouw- en infrasector. In Zeeland doen we altijd heel actief mee met dit evenement Dit jaar kunnen be langstellenden op 10 projecten, ver spreid over de Provincie, een be zoek brengen. Verwacht u veel bezoekers? Ja zeker. De Zeeuwse projecten trokken vorig jaar ruim 4.000 be langstellenden en de trend is dat dit er elk jaar meer worden. Er zijn activiteiten voor scholieren. Welke? Net als vorig jaar organiseren we, sa men met de Zeeuwse onderwijsin stellingen en het Technocentrum Zeeland, een aparte OnderwijsDag van de Bouw, op de vrijdag vooraf gaand aan de Zeeuwse Dag van de Bouw. Deze dag is bedoeld voor groep 8 van het basisonderwijs. Het eventuele vervoer van en naar de bouwlocatie wordt verzorgd met de Techniekbus Bedrijf School. De leerlingen en hun begeleiders kun nen rekenen op een bezoek van cir ca anderhalf uur. Hierin krijgen ze een rondleiding over de bouw plaats, informatie over het bouwpro ces en een doe-activiteit aangebo den. Waarom juist die specifieke doelgroep gezocht? Het is belangrijk dat jonge mensen kennismaken met de bouw en zelf zien welke mooie carrière mogelijk heden deze sector biedt en hoe veel zijdig en uitdagend de werkzaamhe den zijn. Uit ervaring weten we dat het enthousiasme van de kinderen over het bezoek aan de bouwplaats wordt overgebracht aan de ouders, familie, vriendjes en op school. Door deze reclame wordt de bouw in een positief daglicht gezet. Dat is nu belangrijk en ook voor de toe komstige instroom in onze bedrijfs tak. Hoe belangrijk is het te laten zien wat er op het gebied van bouwen gebeurt? De bouw heeft met alle onderdelen van onze samenleving te maken: wo nen, werken, recreëren, mobiliteit en natuur. Het is belangrijk om dit te laten zien, zodat de maatschappe lijke betekenis van onze mooie sec tor op waarde wordt geschat, juist in deze zware tijden. Zijn er in Zuid- Nederland voldoende vrouwen in managementfuncties? Ik ken in Zeeland voldoende vrou wen in betekenisvolle functies in de zakelijke dienstverlening, de ambte narij, de politiek, het onderwijs, de kinderopvang en de zorgsector. De bouw blijft daar nog te veel in ach ter. Mede onder invloed van de cri sis en de wijzigingen in de marktver houdingen zal de sector aantrekkelij ker worden voor vrouwen om in te Wat betekent het bedrijf voor u? Het zijn alle 120 'mijn' leden. Wanneer bent u het meest in uw element? Als ik leuke en zinvolle evenemen ten kan organiseren en zie dat de deelnemers daar enthousiast van worden. Wat betekent u voor het bedrijf? Als Afdeling Zeeland zijn we altijd kritisch, maar ook met goede initia tieven en producten in beeld bij de landelijke vereniging. We varen on ze eigen koers en zijn in staat onze eigen successen te maken. Ik heb aan deze positie, met mijn persoon lijke inzet, enthousiasme en daad kracht een belangrijke bijdrage gele verd. Lijdt u onder de recessie? Persoonlijk lijd ik niet onder de re cessie. De sector die ik vertegen woordig, lijdt wel. Wanneer komen we uit deze crisis? Als we het woord "crisis" niet meer in de mond nemen. Wat is uw ambitie? Mijn (contactuele) vaardigheden in zetten om nieuwe doelen te realise- Waar krijgen ze u deze stoel voor uit Ik vind het leuk om iets gezelligs te organiseren voor familie en vrien den. Het liefst sta ik dan in de keu ken. Zwemmen en hardlopen, daar kom ik ook graag mijn stoel voor uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 115