Jong geleerd, oud gedaan Eerste prijs fotograaf de Ondernemer onderwijs 05 4 tLr.,- Administratiekantoor Van Beers BV In Brasserie De Halve Maan in Hulst vond medio april de af sluiting plaats van het project 'mi ni-ondernemingen'. De openba re eindpresentaties van de mi ni-ondernemingen van Reynaert College en ROC Westerschelde werden in groten getale bijge woond. In het project 'mini-on dernemingen' maken de leerlin gen op praktische wijze kennis met bedrijfsleven en (zelfstandig) ondernemerschap door Henk van de Voorde HULST - De aftrap van de tweede editie van het onderwijsproject 'mi ni-ondernemingen' vond begin 2010 plaats bij de Rabobank in Hulst. In dit project werken leerlingen van ROC Westerschelde en het Reynaert- college samen in de vonn van minibe- drijfjes. De mini-ondernemingen krij gen vier maanden de tijd om hun be drijfsplannen te maken, uit te werken en hun producten te verkopen. De re sultaten worden tijdens en na het pro ces beoordeeld door een vakkundige jury. De 'multinationals in spe' had den als opdracht om met de verkoop van eierkoeken zoveel mogelijk winst te genereren. De winst van 551,22 eu ro gaat op verzoek van de leerlingen in zijn geheel naar de Stichting KiKa (Kinderen Kankervrij). Deze stichting richt zich op het stimuleren van on derzoek naar en behandeling van kin derkanker. De bedrijfjes toonden po- werpointpresentaties en gaven hierbij toelichting. Positionering, prijsop- bouw, communicatie en financiële verslaglegging werden in kaart ge bracht. Vervolgens vond de beoorde ling plaats door een jury bestaande uit vertegenwoordigers uit het bedrijfsle ven, het bankwezen en de gemeente Hulst, in de persoon van wethouder van economische zaken Diana van Damme-. De avond werd geopend door Mare Smet, docent Handel Administratie aan hét Reynaertcolle- ge. Aansluitend presenteerden de zes VERHUIZINGEN Projectverhuizingen Verhuizingen in binnen- en buitenland Archiefopslag Antiekvervoer Meubelopslag Overzeeverpakkingen 2>e zoïgzame vemuizets sinds 1886 Kuipersweg 23/25, 4338 PH Middelburg 0118 - 626 649 De Roterlj 17, 4328 BB Burgh-Haamstede 0111 -650 165 Verrijn Stuartweg 26, 4462 GE Goes 0113-227 062 Ambachtsstraat 20, 4538 AW Terneuzen 0115-617 840 www.caljouw-rademaker.nl De deelnemers poseren voor de fotograaf. ondernemingen hun relaas. Sabrosso, Eierkoekenhuis, Koekske Ei, Tasty's, X-Koek en Koëkiemonsters hadden elk hun eigen aanpak gekozen. Deze varieerde van straatverkoop met inzet van een kruiwagen tot het gebruik van bestelformulieren. Bovendien stonden alle ondernemers een dag op de weekmarkt in Hulst. Hoofdprijs De hoofdprijs, de prijs voor de beste onderneming ofwel het beste bedrijfs resultaat, ging naar Koekske Ei. Deze onderneming wordt volledig door meisjes gerund. Deze ondernemende leerlingen kregen ieder een door de Rabobank geschonken mobiele tele foon cadeau. De beste presentatie kwam op naam van Sabrosso. Met na me bedrijfsleider Armando Schrie- mer, leerling van het ROC Wester schelde, wist met zijn heldere betoog de aandacht van het publiek goed vast te houden. De prijs van Sabrosso be staat uit een download tegoed en een VW-bon. Verder ontvingen de on dernemende lieden van Koekiemon- sters een waardebon voor 'beste leer- onderneming', het bedrijf dat kan bo gen op het sterkste leerproces. Wethouder Van Damme hield tussen de bedrijven door een vurig pleidooi voor het belang van (nieuw) onderne merschap in de gemeente Hulst. Ge orge d'Haens gaf tekst en uitleg over het Rabobank Stimuleringsfonds, een van de geldschieters van het project. De Vmbo-scholen in Zeeuws-Vlaan deren - Reynaertcollege (Hulst), Zeldenrust/Steelant en De Rede (Ter- neuzen) en 't Zwin (OostbuEg) en het ROC Westerschelde College in Ter- neuzen - zijn zeker in het project 'mi ni-ondernemingen' communicerende vaten. „We hebben er goed ovèr na gedacht hoe de Vmbo-scholen beter konden aansluiten op het RÓC. Niet op theoretische-, maar praktische wij ze, zoals met het project 'mini-onder nemingen'", aldus Mare Smet, samen met Francis Westerweele projectver- antwoordelijke binnen het Reynaert college. Ze zijn beide docent van de afdeling Handel Administratie. De ondernemingen, bestaande uit vier leerlingen, werden beoordeeld op pre sentatie, groepsprocessen, leidingge ven, creativiteit en uiteindelijk op het commerciële resultaat. De nadruk lag dit jaar sterker dan vorig jaar op de ac tieve participatie van alle leerlingen. „Vorig jaar waren we nog meer ge richt op het juiste verloop van het he le proces qua organisatie. Dit jaar kon den we ons veel meer richten op de inhoud", aldus Rebecca Boelens na mens ROC Westerschelde. De leer lingen van ROC Westerschelde wa ren de leidinggevenden binnen de on- Foto: duofoto dernemingen. ,,Het interessante is dat leerlingen, die nog moeten kiezen over hun toekomst, nu al konden er varen hoe het is om leidinggevende of ondernemer te zijn." De participe rende bedrijven in het project 'mi ni-ondernemingen' zijn Banketbakke rij de Cock, Rabobank Hulst, Ron Kindt tekst 8c communicatie, Reelat door Zee communicatie, Steba Mode en Scapino Hulst. Daarnaast wordt het project ook gedragen door de on dernemerskoepel Hulst Vestingstad en de gemeente Hulst. rrTT: Voor complete advisering en begeleiding van uw bedrijf. O.a.: Belastingzaken, jaarrekeningen, boekhoudingen, loonadministraties, financieringsvraagstukken. 0 Wij zijn lid van de NOAB en ook internationaal actief. Jacob Catsstraat 10 - 4364 AM Grijpskerke telefoon (0118) 59 28 28 - fax (0118) 59 32 11 www.admvanbeers.nl De winnende foto: Beveiliging in de regen. Marijke Folkertsma, fotogra fe van onder meer de On dernemer, heeft twee prijzen ge wonnen. WEMELDINGE - De uit Zierikzee afkomstige Folkertsma maakte op Ko ninginnedag in Wemeldinge voor WFA (Reuters) foto's van het bezoek van de Koningin en haar familie. Ze stuurde een aantal foto's in naar Am- sterdamBeeld.nl, dat landelijk een fo towedstrijd had uitgeschreven met als onderwerp Koninginnedag. Twee fo to's werden bekroond met een eerste en een vierde prijs. De winnende foto laat een beeld van Wemeldinge zien, dat niet op de tele visie-uitzending werd vertoond. 'De overdaad aan agenten, beveili gers, lijfwachten en brandweerlieden, in de miezerige regen. Ze gaven een Foto: Marijke Folkertsma grimmig beeld op een straathoek van een klein dorp, dat koninklijk bezoek ontving. Een dorp dat zich had uitge sloofd en waar de bewoners alles uit bundig versierd hadden. Het slechte weer die ochtend van de dertigste april moet voor hen een domper zijn geweest', schrijft Folkertsma bij de fo to. De foto's van Folkertsma en de overige prijswinnaars zijn te zien op: www.AmsterdamBeeld.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 111