Jong en ondernemend roe*d samenwerking column De lange arm van de Belastingdienst I dewildezeeuw.nl /1 Ojaar 03 accountants en belastingadviseurs Rob Westerbeke (rechts)en Martijn BooneFotoonderchrift. Jos Westerbeke en Martijn Boone zijn beide 28 jaar oud en afkomstig uit Borssele. Jos is ondanks zijn jeugdige leeftijd al ruim tien jaar zelfstandig onder nemer, Martijn werkt per 1 juni een jaar op zichzelf. Hun bedrij ven, Paneelbouw Middelburg res pectievelijk Draftee, zijn comple mentair aan elkaar en onder één dak gehuisvest aan de Hertzweg op Industrieterrein Arnestein in Middelburg. Beide jonge onder nemers hebben het behoorlijk druk, de economische crisis ten spijt. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - Paneelbouw Mid delburg is een specialistisch bedrijf dat verschillende soorten besturingspane len, verdelers en pneumatische bestu- ringskasten ontwerpt, bouwt en instal leert. De onderneming is bij uitstek in staat grootschalige woon- en werk voorzieningen uit te rusten met alle verbindingen die na de meterkast ko men; alles in keurige afgewerkte kas ten die overzichtelijk en logisch zijn ingedeeld. Ook biedt Paneelbouw Middelburg'uitkomst voor woningen met verdeelkasten boven de veertig ampère waar een totaalsysteem met bijvoorbeeld verlichting, alarm en domotica- voorzieningen nodig zijn. ,,Wij bouwen panelen en verrichten ook aansluitingen op locatie. We zien het als een uitdaging om complexe vraagstukken op te lossen. Naast inbe- drijfstelling en inregelen van syste men sluiten we ook de software aan voor de besturing. We zijn geen in stallateur, maar in veel gevallen juist toeleverancier voor installateurs, al doen we wel machinebekabeling op skids (het juk waar de machines op ge bouwd worden). Daarnaast, voorna melijk in de bagger- en offshore, zijn we actief in het kader van machine bouw en luchtbehandeling. Op het gebied van apparatenbouw, is ons werkgebied wereldwijd: Mexico, Pa nama, Australië, China, Verenigde Arabische Emiraten. Enkele mensen van ons zijn net terug van Abu dhabi in verband met een refit van een kraan op een baggerschip. In Zeeland zetten we veel besturingen en energie verdelingen af bij installateurs." Recessie Het mindere economische gesternte lijkt vooralsnog geen vat te hebben op Paneelbouw Middelburg. „In tij den van recessie wordt er weinig ge bouwd. We leveren dan ook weinig verdelers, maar dat wordt gecompen seerd door een toename van het aan tal besturingen. De utiliteitsmarkt is wat ingezakt, mede waardoor we de focus wat meer hebben op industrie en bagger- en offshore. Ondanks de crisis mogen we niet mopperen. We zijn goed bezig. Er staat zeer veel bin nen op het gebied van machinebouw en scheepsbouw. Onze kracht is dat we snel en flexibel kunnen reageren. Foto: Marijke Folkertsma Bovendien kunnen we totaalleveran cier zijn door het bundelen van de krachten met Draftee. We benutten eikaars kennis en netwerken. Martijn Boone (die gestudeerd heeft aan de Hogeschool Zeeland) is wat meer theoretisch onderlegd, terwijl ik een meer praktische kijk op de dingen heb. Hij overziet de risico's wat beter en stelt soms 'heb je daar wel over na gedacht?'. Ik heb al snel de neiging om 'beren van de weg af te schop pen'", aldus Jos Westerbeke, die zich met name bezighoudt met in- en ver koop, acquisitie en calculatie. Er wer ken bij zijn bedrijf ondertussen een tiental mensen. Marktpositie Ook Draftee groeit gestaag door. Mar tijn Boone heeft recentelijk, ondanks de crisis, een jonge werktuigbouw kundige aangenomen. „Het was zo druk dat we het nauwelijks nog aan konden. Met alle disciplines onder één dak versterken we onze marktpo sitie. Via systeemintegratie van ver schillende disciplines en korte com municatielijnen wordt het blikveld van zowel Paneelbouw Middelburg als Draftee verruimd. Onze oplossings gerichtheid, met een sterke koppeling tussen de diverse vakgebieden in de techniek, is daardoor veel breder. Jos Westerbeke heeft als ervaren onderne mer de nodige kennis overgedragen op mij. Daar pluk ik de vruchten van", verklaart Martijn Boone. Hij wijst op de noodzakelijke koppeling van elektrotechniek en mechanica. Terwijl Paneelbouw Middelburg be sturingspanelen voor machines en in stallaties bouwt, is Draftee een bedrijf dat machines en installaties ontwerpt en bouwt en desgewenst de software in de besturingen aanbrengt. Draftee biedt haar klanten een uniek totaal concept voor de aanpak en behande ling van projecten in diverse marktge bieden. Door het samenvallen van specialisa ties en competenties ligt de nadruk op de complete engineering en bouw, met als speerpunt het volledi ge overzicht over het werktuigbouw kundige, elektrische en besturings- technische ontwerp. „Onze doelstel ling is om uit te groeien tot een erken de speler op het gebied van vernieu wende systeemengineering. We ope reren met name in de markten bag ger- en offshore, energietechniek, bruggenbouw, ofwel de zware indus trie." mr. Anja Zandee-Dingemanse is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Middelburg a.zandee@drv.nl Nadat een aanslag is opgelegd, is de Belastingdienst nog niet klaar met u. Als bij een controle binnen vijf jaar een nieuw feit, een tikfout, of zelfs 'kwader trouw' wordt ontdekt, dan krijgt u een fikse navordering opgelegd. Bij verzwegen inkomen of vermogen dat u in het buitenland heeft gestald, is de termijn zelfs 12 jaar. Bijna iedere ondernemer komt wel een keer aan de beurt voor een controle door de Belastingdienst. Daarbij kan de inspecteur onjuistheden constateren in een jaar, waarover al een aanslag is opgelegd. Hij zal dan met een navorde ring de te weinig betaalde belasting alsnog proberen te innen en brengt daar bij rente in rekening. Als de aanslag door een fout van de belastingplichtige niet klopt, kan ook nog een boete opgelegd worden. Navordering wordt zo een kostbare aangelegenheid die u beter kunt voorkomen. Om een navorderingsaanslag op te mogen leggen, moet de Belastingdienst beschikken over een nieuw feit of kunnen aantonen dat de belastingplichtige te kwader trouw is geweest. Ook kan de inspecteur navorderen bij kenbare schrijf- of tikfouten. Nieuw Feit Een inspecteur kan een navorderingsaanslag opleggen als hij over een nieuw feit beschikt. Een nieuw feit is een feit dat de inspecteur niet bekend was of redelijkerwijs niet bekend had kunnen zijn. Kwader trouw Ook kan de inspecteur navorderen bij kwader trouw. Daarvan is sprake als er met opzet te weinig belasting is afgedragen. De inspecteur-moet die opzet be wijzen. Er kan ook sprake zijn van voorwaardelijke opzet; de belastingplichtige is zodanig onachtzaam, dat hij bewust het risico neemt dat hij te weinig belas ting betaalt. Een gewone onachtzaamheid kwalificeert niet als kwader trouw maar als grove schuld. Voor grove schuld is navordering niet mogelijk. Kenbare schrijf- of tikfouten De inspecteur kan tevens met een navorderingsaanslag een fout herstellen die voor de belastingplichtige (of zijn adviseur) duidelijk moet zijn geweest. In de praktijk gaat het dan vaak om schrijf- of tikfouten. Belastingadviseur Als een belastingadviseur fouten heeft gemaakt, dan worden die niet automa tisch aan de belastingplichtige toegerekend, zo heeft de Hoge Raad beslist. De belastingplichtige dient wel zorgvuldig te handelen bij de keuze van zijn adviseur en bij de samenwerking met deze adviseur. Termijn De inspecteur moet in beginsel binnen vijfjaar na het tijdstip waarop de belas tingschuld is ontstaan een navorderingsaanslag opleggen. Voor buitenlandse inkomens- en vermogensbestanddelen geldt een navorderingstermijn van twaalf jaar, mits de Belastingdienst voortvarend te werk is gegaan bij het op leggen van de navorderingsaanslag. Deze twaalf jaarstermijn raakt onder an dere degenen die gebruik hebben gemaakt van de 'spijtoptantenregeling' en hun gelden in het buitenland hebben gemeld aan de Belastingdienst. Een an dere belangrijke termijn is de bewaartermijn: als ondernemer heeft u de plicht om boeken, bescheiden en andere gegevensdragers in beginsel zeven jaren te bewaren. De arm van de Belastingdienst reikt dus ver. En de consequenties van onzorg vuldigheid zijn niet mals. Zorg dus dat u uw zaakjes op orde heeft; die uit het heden én uit het verleden! I DRV DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van 475 medewerkers en 77 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers. visie I vorm I verleiding t 0114 36 22 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 109