8 Receptie gesloten, camping volgeboekt 'Raadsels Enschede oplossen' Man van omgebrachte vrouw dood gevonden TOÖS Positie Jack de Vries wordt wankel VAKANTIE Hemelvaart vormt veelbelovend begin van toeristenseizoen in Zeeland 'Gezellige drukte' PAUL KUSTERS vrijdag 14 mei 2010 door Marcel Modde Receptie gesloten, meldt een bord op de glazen deur bij de slag boom van Duinrand. Dat belooft niet veel goeds. Toch zijn bijna alle stacaravans en chalets verhuurd voor het weekein de rond Hemelvaartsdag, verzekert de Burghse campingeigenaar Ma- chiel Blom. Het zijn vooral de vas te Duitse gasten die het volgens hem laten afweten, wanneer de temperatuur in Zeeland dat ook doet. „Wanneer het zo druilerig is, hebben ze geen zin dat hele stuk te rijden. Zeker niet met de hoge brandstofprijzen aan de pomp." De hectische tijden aan de recep tie bij Duinrand behoren definitief tot het verleden. Wederom geen slecht teken, benadrukt Blom. Pas- santenplekken heeft de camping amper nog. Duinrand is hoofdza kelijk gebouwd op vaste jaarplaat sen; van gasten die daar zelf veel van hun vrije tijd doorbrengen, dan wel hun stekkie onderverhu ren. Ze boeken rechtstreeks via de internetsite van Duinrand. Bij die boeking moet ook het kenteken nummer worden doorgegeven van de auto waarmee ze naar de cam ping afreizen. Die registratie is no dig voor een soepele toegang tot het terrein, legt Blom uit. Een ca mera voor de slagboom leest het kenteken. Komt de nummerplaat overeen met de gegevens in de da tabase, dan heet een display op de boom de gast van harte welkom en omhóóg gaat ie. „Dus heeft het voor ons geen enkele zin de recep tie hele dagen open te houden." De knalgele Amerikaanse Harvard uit 1942 aan de hoofdpoort trekt in ieder geval voldoende bekijks. Een Duitse familie parkeert de Vol vo en het gezin pal onder het vlieg tuig, voor een leuk vakantiekiekje. Christel en Ferry Witsiers uit het Brabantse Megen kijken niet meer op van de karakteristieke blikvan ger. Ze komen met de Hemelvaart vaker naar Burgh-Haamstede. „Een collega heeft hier een cara van staan, daar kunnen we in", ver telt Christel. Dat de kachel nu aan moet in plaats van de korte broek, deert hen niet. „Vorig jaar hebben we het heel goed gehad, nu is het wat minder. Maar er is hier zoveel te doen. De kinderen kunnen lek ker wandelen in het bos en spelen op de camping of het strand." „Ia", valt Thomas zijn moeder volmon dig bij. „En dan hele diepe kuilen graven!" De broers Willem en Gert Flier uit Sliedrecht gebruiken de kilte om te klussen aan Gerts nieuwe cara van. Willem heeft het chalet naast zijn broer: „We hebben hier cv en zo'n televisie", probeert hij ruim een meter met zijn armen te om vatten. „Nét zo makkelijk! En als het een beetje redelijk is, gaan we lekker op pad. Genieten toch?" Zeeland kende gisteren met Hemel vaartsdag een veelbelovend begin van het nieuwe toeristenseizoen. Hotels en pensions aan de kust wa ren voor 90 procent vol. In het achterland was de bezet tingsgraad van de hotels 70 pro cent. „Gemiddeld is 60 procent uit Duitsland afkomstig", zegt Carla Schönknecht. Namens de Zeeuwse VW's spreekt ze over 'een gezelli ge drukte'. De VVV-kantoren hadden gisteren een toeloop te verwerken van en thousiaste fietsers, die routes kwa men halen. De campings wachten met een ge middelde bezetting van 50 tot 60 procent nog op hogere temperatu- ENSCHEDE - Enschede heeft gister middag de vuurwerkramp her dacht die zich exact tien jaar eer der voordeed. Naar schatting ruim duizend belangstellenden, onder wie oud-burgemeester Jan Mans en oud-minister-president Wim Kok, woonden de ingetogen bij eenkomst bij. Burgemeester Peter den Oudsten liet bij de herdenking weten dat „iedereen in Enschede hoopt dat de raadsels rondom de ramp wor den opgelost." De burgemeester duidde daarbij op het nieuwe on derzoek van het Openbaar Ministe rie en de politie naar de oorzaak van de ramp. Nieuwe getuigen ver klaren dat er voorafgaand aan de explosies medewerkers van S.E Fi reworks op het terrein zijn ge weest. Een aantal Enschedeërs was het met eens met de oproep van Den Oudsten. „De waarheid moet bo ven tafel komen. Laat bepaalde mensen gaan praten wat er in de uren voor de ramp op het terrein van Fireworks is gebeurd. Dat zou ons een opgelucht gevoel geven", stelden Dini Schaapman en Han- ny Croes. Volgens Schaapman ging er drieënhalf uur voor de eer ste explosies al vuurwerk de lucht in. Zij gelooft in een bedrijfsonge val. „De verklaringen van de nieu we getuigen klinken aannemelijk", aldus Wim Kok. Klokslag om 15.30 uur, het tijdstip van de eerste explosie tien jaar ge leden, luidden alle kerkklokken van Enschede. Nabestaanden leg den bloemen bij het herdenkings monument waar in 2000 de vuur werkfabriek stond. De 23 namen van de overleden slachtoffers wer den voorgelezen. Burgemeester Peter den Oudsten van Enschede refereerde nog aan de vliegramp in Libië waarbij tientallen Nederlan ders om het leven kwamen. „Enschede weet hoe een ramp aan komt bij mensen die hun dierba ren in één klap hebben verloren." TERHEIJDEN - Politie en Openbaar Ministerie doen de komende da gen nader technisch en tactisch on derzoek naar het geweldsincident waarbij de 46-jarige Moniek Loose uit Terheijden om het leven kwam. Haar 56-jarige echtgenoot, naar wie de politie op zoek was in ver band met mogelijke betrokken heid, is woensdagavond dood aan getroffen in een bos op de Vrachel- se Heide bij Oosterhout. Vermoe delijk heeft de man zichzelf om het leven gebracht. Moniek Loose werd dinsdagavond rond 18.00 uur zwaargewond aan getroffen in de echtelijke woning aan de Raadhuisstraat in Terheij den. Zij had zwaar hoofdletsel en overleed in de loop van de avond in het ziekenhuis. De politie, die eerder zei reden te hebben om aan te nemen dat het ging om een misdrijf'in de relatio nele sfeer', wilde gisteren geen na dere mededelingen doen. Volgens omwonenden zou ze de woning vorige week verlaten heb ben, maar kwam ze dinsdag even terug, juist op een moment dat haar echtgenoot ook thuiskwam. 'I' I 1 in1111II11!»1 'III' 1 "li Ti DEN HAAG - De positie van staatsse cretaris van Defensie Jack de Vries wordt steeds moeilijker. Militaire vakbond AFMP/FNV oordeelt kei hard dat De Vries moet opstappen omdat hij zijn gezag kwijt is. Voor zitter Wim van den Burg heeft har de kritiek op de risico's die de staatssecretaris met zijn buitenech telijke escapades heeft genomen. „Door zijn privéproblemen heeft hij geen tijd meer om zich aan de fensiezaken te wijden. Hij heeft aan gezag verloren, hij is zijn ge loofwaardigheid kwijt. Het is moei lijk om de tafel te zitten met een staatssecretaris die geen gezag heeft. En je moet je nooit in een positie begeven waarin je chanta bel bent", aldus Van den Burg. E>e Vries werd onlangs door zijn vrouw uit huis gezet, nadat een buitenechtelijke relatie met zijn ad judant uitkwam. Hij verblijft mo menteel in een legerkazerne, om dat zijn woonruimte aan strenge veiligheidseisen moet voldoen. Binnen het CDA worden de sores van De Vries nog altijd als privé- kwestie bestempeld. Toch wordt de affaire hem niet in dank afgeno men. De partij staat op fors verlies in de peilingen, terwijl er binnen een maand Kamerverkiezingen zijn. Zijn partijgenoten vragen zich binnenskamers vooral af waar om De Vries de heikele situatie zo lang heeft laten voortbestaan. Premier ]an Peter Balkenende 'res pecteert' dat De Vries zich bezint op zijn positie nadat begin deze week de verhouding uitlekte. De premier zei dat hij niets heeft ge merkt van de mogelijkheid dat de staatssecretaris maandenlang chan tabel is geweest. De Vries zelf wilde niet reageren op de uitlatingen van de AFMP- voorzitter. Hij bleef gisteren bij zijn eerdere verklaring dat hij een oplossing zoekt voor privé-proble- men. De voorzitter van de militaire vak bond ACOM, Jan Kleian, vindt dat zijn AFMP-collega veel te hard van stapel loopt met zijn oordeel. „De Vries moet zijn privé-problemen oplossen en dan doen we straks ge woon weer zaken met hem. Al leen als De Vries straks over nor men en waarden begint bij militai ren zal ik zeggen: 'Jij moet je mond houden'." Ferry Witsiers met Niels op z'n nek, echtgenote Christel en oudste zoon Thomas vermaken zich met wandelen en spelen in Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema TOOS HENK ZIJN OP VAKANTIE EN NAMEN HUN NEEFJES MEE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8