Snel en comfortabel cruisen au to 7. Volgens Ford Nederland is er een 'overweldigende' belang- stelling voor topsporter Focus RS 500, waarvan er maar tien exem plaren voor onze markt beschik baar zijn. Voor een prijs van 61.660 euro mag dat verwonderlijk zijn, ware het niet dat het mat zwarte beest (let op, dat wordt een rage) met zijn 350 pk in 5,4 secon den naar de honderd snelt, een topsnelheid van 265 kilometer per uur heeft en vol zit met prachtige spullen als voortreffelijke Recaro's. Voor slechts 200 euro worden die, net als de achterbank, met rood leer bekleed. Dat is dan weer een koopje. Vrouwen die een S60 kopen, vinden het wellicht leuk hun nagels te lakken in dezelfde kleur als de nieuwe auto. Of die van haar man. Daartoe biedt de Zweed se fabrikant in Chinese handen na gellak te koop aan in de drie exclu sieve kleuren die ook op de S60 verkrijgbaar zijn: vibrant copper, cosmic white en ember black. OCCASION Mercedes-Benz SLK 230 Kompressor Seat Alhambra volgt VW Sharan Eigen pick-up van Peugeot Brazilië Matzwarte RS 500 top bij Ford Focus Nagellak in de kleur van je nieuwe Volvo Alternatief BMW Z3 1.9i Alternatief Audi TT 1.8 Turbo Mercedes-Benz SLK 230 Kompressor vrijdag 14 mei 2010 HMESSBSS Nu Volkswagen eindelijk met een nieuwe Sharan komt, is het geen verrassing dat Spaanse dochter Seat haar eigen versie op die MPV brengt, die net als de voorganger Alhambra heet. Bij ons was die Seat een groter succes dan het Duitse origineel en als de prijs stelling nu weer ten gunste van de Seat uitvalt, zal dat verschijnsel zich wel voortzetten. De Alham bra staat einde deze zomer bij de dealer, compleet met handige en desgewenst elektrisch te bedienen schuifdeuren. Peugeot heeft al een paar maal een leuke pick-up met de naam Hoggar (een bergketen in de Sahara) als prototype vertoond en gaat het op de lokale 207 én de Partner gebaseerde voertuig in Bra- zilië bouwen, voorlopig alleen voor de markt daar en omstreken. De Hoggar heeft standaard een 1,4 liter motor die loopt op de Brazili aanse mengvormen van benzine en alcohol. Het laadvermogen be draagt 742 kg, een charmant detail vormt de gereedschapskist in de bodem achter de bestuurdersstoel. Er zijn geen plannen de Hoggar in Europa te voeren - zegt Peugeot. Ford Focus RS 500 Vanaf september staat de nieuwe S60 in de showroom. Niet alleen de sportiefste Volvo ooit, maar ook de veiligste. Te koop is name- -* lijk het systeem Pedestrian Safety waarmee de wagen automatisch stopt voor voetgangers. Volvo probeert de S60 uit in het drukke Amsterdamse verkeer. Prijs: 16.500 euro Bouwjaar: 5-2003 Km-stand: 80.242 Vermogen: 118 pk Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleveringskosten: 450 euro, inclusief nieuwe APK, onderhoudsbeurt en Bovag-garantie BTW/Margeauto: marge Bijzonderheden: cruise control, lederen bekleding Verkooppunt: Van der Vliet, Goes Prijs: 15.945 euro Bouwjaar: 12-2001 Km-stand: 71.342 Vermogen: 180 pk Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleveringskosten: meeneemprijs of 550 euro afleveringskosten, inclusief nieuwe APK en onderhoudsbeurt BTW/Margeauto: marge Bijzonderheden: elektrisch dak, dealer onderhouden Verkooppunt: HOC Zeeland, Goes Elke week testen we in deze rubriek een occa sion. Hoe goed rijdt-ie? Wat zit er allemaal op en aan? We zoeken het voor u uit. Deze week: een Mercedes-Benz SLK 230 Kompressor. door Lucas Boot Het doet een mens goed om zich zo nu én dan in de watten te laten leggen. Daarom stappen we deze week in een Mercedes-Benz SLK. We vonden er eentje bij autobe drijf Rinie Deijkers in Roosendaal. Om met de voornaamste wapenfei ten af te trappen: een 197 pk sterke viercilinder met compressor, hand- bak, achterwielaandrijving, elek trisch klapdak en een sperdifferen- tieel. Zo'n differentieel verdeelt de aan- drijfkrachten tussen de twee ach terwielen, waardoor je bij het uit komen van een bocht lekker vroeg op het gas kunt staan. Bij snelgeno- men bochten en het rechterpedaal vol tegen het schutbord, voel je dat de achterkant wil gaan schui ven. ESP houdt een glijpartij ech ter tijdig tegen en tikt ons meteen op de vingers door subiet te corri geren. Drukt u op het middencon sole echter het knopje ESP Off in, dan worden de beschermheiligen ontmanteld en staat niets een gie rende powerslide in de weg. Knal len maar! Eigenlijk is de Benz voor dat ordi naire gumwerk te chique. Hij leent zich beter voor snel en comforta bel cruisen over boulevards en een zonovergoten route du soleil. Ze ker met het elektrisch bedienbare dak naar beneden, dat binnen een halve minuut in een vloeiende be weging achter de stoelen ver dwijnt. De SLK was overigens een van de eerste auto's met zo'n sta len klapdak. Zijn concurrenten, de BMW Z3 en de Audi TT, hebben een stoffen overkapping. Met het dak van de Benz dicht hoor je nau welijks geluiden van buitenaf Een nadeel van deze constructie is het De geteste Mercedes-Benz SLK 230 Kompressor foto's Lucas Boot extra gewicht en de zeer beperkte kofferruimte. Met het dak omlaag blijft er net genoeg plek over voor een weekendtas. Maar goed, deze SLK koop je natuurlijk voor het rij-plezier. En dat levert de Benz volop. Hij stuurt namelijk prettig zwaar, heeft een solide onderstel, en daardoor wordt je - ook dankzij de achterwielaandrijving - bij het autorijden betrokken. Een min puntje is dat het stuur kan alleen axiaal worden versteld. De SLK rijdt nog steeds heerlijk en staat er keurig strak bij. Ner gens krassen of deukjes te vinden, en ook de rubbers van de dakcon structie zien er nog piekfijn uit. Met zaken als lederen sportstoelen (krappe snit, dat wel), cruise con trol en stoelverwarming kom je ook wat luxe betreft niets te kort in deze Benz. En ja, je kunt met Prijs: 15.950 euro Bouwjaar: 05-2002 Nieuwprijs in 2007: vanaf 50.500 euro Km-stand: 117.147 Transmissie: handgeschakelde zesbak Vermogen: 197 pk 0-100 km/u: 7,2 seconden Topsnelheid: 240 km/u Afleveringskosten: prijs is inclusief beurt en 6 maanden Bovag-garantie APK: nieuw bij aflevering BTW/Margeauto: marge een vergrootglas heus wat gebruik- sporen vinden. Op de bestuurders stoel en de handgrepen zitten bij voorbeeld wat slijtageplekken, maar dat mag geen naam hebben. De prijs tot besluit. De Benz staat te koop voor net geen 16.000 euro. Bijzonderheden: sperdifferentieel, stoel verwarming, lederen interieur Verkooppunt: Rinie Deijkers, Roosen daal Historie: De Mercedes-Benz SLK ver scheen in 1997 op de markt en was een van de eerste auto's met een sta len klapdak. De eerste generatie liep mee tot 2004. Topper uit de reeks was de SLK AMG met een 354 pk sterke V6-motor in het vooronder. Bij Rinie Deijkers komen daar geen afleveringskosten bij. „We le veren de auto voor dat bedrag af met zes maanden Bovag-garantie, nieuwe APK en een beurt. Een gro te of een kleine, dat hangt er vanaf wat we op de brug aantreffen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81