Monaco Eerste clinic Familieloop Zeeuwse skeeleraars strijden om titel Van der Wekken sterkste crosser in Vlissingen 29 DeJonge/Joziasse naar finale in Nieuwerkerk Jeugd Cercle grijpt zege Crontmij Gala tklP Lewis Hamilton 1 Vrijwilligers vrijdag 14 mei 2010 fv-rrSESl -t „Ik vind het een hele eer om met die diaman ten te rijden, ze geven de auto extra bling." s door Arnoud Bodde DEN HAAG/MONACO - Racen door de straten van Monaco werd door Emerson Fittipaldi ooit omschre ven als vliegen met een helikopter door je woonkamer. Eigenlijk le vensgevaarlijk, maar als het lukt is dat zó gaaf Coureurs, fans en de plaatselijke high society genieten volop van dit jaarlijkse hoogte punt op de Formule i-kalender. Dat het fameuze stratencircuit al lang niet meer voldoet aan de ei sen van een veilig circuit, daar trekt geen Formule i-team zich iets van aan. Als er één Grand Prix is die iedereen wil winnen, is dat die van Monaco. „Toen ik jong was, zag ik deze Grand Prix al op televisie", zegt regerend wereld kampioen Jenson Button, vorig jaar winnaar. „Ik kende het circuit en de bochten uit mijn hoofd voor dat ik er ooit gereden had. Elke jonge coureur droomt er van deze bijzondere race te winnen." Aan de helmen en stuurtjes van Button en zijn stalgenoot Lewis Hamilton is te zien dat Monaco veel meer is dan zomaar een Ft ra ce - ze zijn ingelegd met diaman ten van Steinmetz. De diamantpro ducent doet sinds een paar jaar iets speciaals voor het McLaren team. „Ik won Monaco in 2008 met zo'n speciale helm", zegt Ha milton. „Ik vind het een hele eer om met die diamanten te rijden, ze geven de auto extra bling. Hope lijk brengen ze dit jaar opnieuw ge luk." Kimi Raikkonen (toen rijdend voor McLaren) won in 2005 ook met een met diamanten ingelegde helm. Een jaar eerder zaten de edelstenen op de neus van de wa gens van Jaguar, maar na een crash zijn de kostbaarheden nooit meer terug gezien. Minder kostbaar, maar (vanuit de lucht gezien) ze ker in het oog springend is het zwembad van Red Bull met op de bodem het bekende stierenlogo, vlak langs het circuit. Er is geen plek waar deze extra's meer op hun plek zijn dan in het prins dom. Formule 1 in Monaco betekent ook ieder jaar een voetbalwed strijd tussen een team met Fi-cou- reurs tegen een elftal van (en meestal met) Prins Albert II. Niet zomaar op een bijveldje maar in het thuisstadion van AS Monaco, jaarlijks het toneel voor de wed strijd om de Europese Supercup. Deze week vielen vooral op: de witte kicksen van Fernando Alon- so en Sebastian Vettel. Vettel toon de zich ondanks zijn sjieke schoe nen vooral een werkpaard, de Spaanse vedette scoorde tweemaal (de coureurs wonnen met 4-2) en maakte als het uitkwam af en toe een handsballetje. Opvallende afwezige op de gras mat was Michael Schumacher, die in het verleden bewees heel be hoorlijk tegen een bal te kunnen trappen. De Duitser tankte afgelo pen weekeinde in Barcelona zelf vertrouwen met een vierde plek. Hij bewees, in de verbeterde Mer cedes, dat het verdraaid lastig is om hem in te halen, iets dat in Mo naco bijna onmogelijk is. Vooraan starten garandeert geen overwinning, maar scheelt wel een heleboel in de race waar muur en vangrails altijd dichtbij zijn. Schumi ging in 2006 tot het uiter ste om pole position veilig te stel len door in de slotseconden van de kwalificatiesessie zijn auto mid den op het circuit te parkeren. Een zesde overwinning in het prins dom, hij heeft er vijf, brengt hem op gelijke hoogte met Ayrton Sen na, die daar de bijnaam 'koning van Monaco' aan te danken heeft. En dat wil Schumi ook wel zijn. door Koen de Vries MIDDELBURG - Morgen (zaterdag) is de eerste van de drie clinics ter voorbereiding op de PZC Familie loop. De clinic, die openstaat voor iedereen maar vooral geschikt is voor lopers met weinig ervaring, wordt gegeven door ervaren fysio therapeut en atletiektrainer Anton Engels en twee Zeeuwse topatle ten, Tim Pleijte en Henrik Wester- weele. De volgende twee clinics zijn op 29 mei en 12 juni. Bij die trainin gen probeert Engels ook topatleet Michel Schrier en de ervaren trai ners Rens Bostelaar en André Stroo te betrekken. Startpunt is morgen het pleintje achter de duinen bij Dishoek bij het Pannenkoekhuisje aan de Kaapdüinseweg. Verzamelen vanaf 9.30 uur, de training begint om on geveer 10.00 uur. De trainingen du ren ongeveer anderhalf uur. Aan het eind van de eerste twee clinics wordt voorlichting gegeven, respec tievelijk over harloopkleding en -voeding. Aan het eind van de der de clinic kunnen deelnemers een body-check laten doen, onder lei- wmmmmimmmmmmmmmmmmiimimmmm door René van Stee ZIERIKZEE - Vorig jaar werd het open Zeeuws kampioenschap skeeleren niet gehouden, omdat de grote verschillen tussen de lan delijke toppers uit de provincie en de overige Zeeuwse rijders een eenzijdige strijd zouden hebben opgeleverd. Flip de Leeuw uit Zie- rikzee en Quinten Meulblok uit Burgh-Haamstede (winnaar van de Zeeuwse Skeelercup 2008) kon den daarvoor wel begrip opbren gen. Toch vonden beide fanatieke skeeleraars dat een dergelijk evene ment niet op de kalender mocht ontbreken. Ze haalden daarom het Open ZK naar Schouwen-Duiveland. Mor gen staan de rijders en rijdsters aan de start in Zierikzee. De wed strijd telt ook mee voor de ding van arts Jon van Caspel. On der meer worden bloeddruk en vetpercentage gemeten. Deelname aan de clinics is gratis. Van te vo ren opgeven is niet nodig. De PZC Familieloop wordt gehou den op zaterdag 19 juni. Deelne mers kunnen kiezen uit de afstan den van 3,10 of 21,1 kilometer. Start en finish zijn in Vlissingen op de Zeilmarkt (voor het Arse naal). De start van de 3 km is om 10.30 uur, die van de 10 en 21,1 km zijn om 11.15 uur. Er zijn nog slechts enkele startplaatsen be schikbaar. f Inschrijven en meer informatie 3S&1 op www.pzc.nl/familieloop De organisatie van de PZC Familie loop is nog op zoek naar vrijwilli gers. Zij zullen worden ingezet bij het beveiligen van het parkoers en het aanreiken van drank bij de drankpost. Opgeven kan bij organi sator Anton Vael, via a.vael@zeelandnet.nl v&s-n Skate@Sea Zeelandcup. Op die ma nier verwachten de organisatoren dat iedereen, langzaam of snel, aan zijn of haar trekken zal komen. Alles was in een mum van tijd ge regeld. „Het parkoers, de vergun ning, sponsoring en vrijwilligers, het ging bijna vanzelf', vertelt De Leeuw niet zonder trots. Wat hem en Meulblok betreft blijft het niet bij deze ene keer. „We zijn echt van plan om er een mooie traditie van te maken. En als de voorteke nen niet bedriegen, gaat dit ook lukken." Het Open ZK wordt gere den in de wijk Noorderpolder. De route van 700 meter voert over de Nassaulaan (start en finish), de Juliana van Stolberglaan en de An ne van Saksenlaan. Het parkoers is volledig geasfalteerd. Er worden minstens dertig deelne mers verwacht. A-rijder Niels Me- NIEUWERKERK - Martin de Jonge en Ike Joziasse hebben zich naar de fi nale geslagen van het Sport 2000 Gruttepikkersveteranentoernooi in Nieuwerkerk. Op de banen van tennisclub Duiveland waren ze in de 5-categorie van het dubbelspel met 6-3 7-5 te sterk voor Eelco Kouwenberg en Patrick Renger. De longe en Joziasse spelen in de finale tegen Leo Nouwen en Ger- rit van Splunder, die in hun halve eindstrijd de als eerste geplaatsten Jancees van der Stigchel en Ewald Volmer versloegen: 6-0 6-2. Een de categorie 6 bereikten Wil lem Lafeber en Patrick Roggeband de finale. Tegen Pieter den Hollan der en Jaco Vleeshouwer werd het 6-3 3-6 6-1. Peter van der Cingel en Michel Holm zijn de tegenstan ders in de eindstrijd. Zij klopten in straight sets Steef Kloet en Ton Roggeband: 6-2 7-5. Eén titel werd gisteren reeds vergeven. In de 5-ca- tegorie bij de vrouwen wonnen Brenda de Bruine/Linda Verbraak met 7-6 7-5 van Heieen Markusse/Hellen Stols. su heeft toegezegd om mee te rij den. Andere sterke rijders zijn Andries Minderhoud en Olivier Goud (beiden Waarde), Antwan Tolhoek (Yerseke) Leo en Antho ny Janse (Yerseke), André van Es pen (Axel) en uiteraard Quinten Meulblok. Flip de Leeuw blijft aan de kant. „Ik had graag meegedaan, maar ik ga speakeren. Normaal doet Olivier Goud dit, maar die jongen is heel lang geblesseerd ge weest. Hij wilde weer eens mee doen aan het ZK", aldus De Leeuw, die hoopt dat er ook nog een aantal aansprekende namen van buiten de provincie hun op wachting zullen maken. De jeugd begint om 15.00 uur voor een kwartier en drie rondes. De se nioren (inclusief masters en vrou wen) starten om 15.30 uur voor veertig minuten en drie rondes. NIEUWDORP - De derde editie van het Grontmij Voetbalgala dat giste ren in Nieuwdorp werd gehou den, is gewonnen door de belof ten van Cercle Brugge. Het team met spelers tot 19 jaar won drie wedstrijden en speelde twee keer gelijk. Sint Truiden tot 19 jaar ein digde als tweede na twee zeges en drie gelijke spelen. Het Schouwse elftal met spelers tot 23 jaar was met de derde plaats de besn- i'.wse vertegenwoordi ger. nbinatie Borsele/ Wal cheren _ot 23 jaar werd vierde, voor Zulte Waregem tot 19 en Rei- merswaal tot 23. Laatstgenoemd team verloor vier keer en speelde gelijk tegen Sint Truiden. Morgen staat in Nieuwdorp de tweede editie van de Drillers Cup op de agenda. Daaraan doen JVOZ Ai, Kloetinge Ai, RBC Bi, FC Den der -17, Dauwendaele Ai en AA Gent -17 mee. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Motorcrosser Erik van der Wekken heeft op het Sloe- havencircuit van Vlissingen de klasse MX1/MX3 op zijn naam ge schreven. Het was de derde wed strijd die meetelt voor de titel in het district West van de KNMV. In de eerste manche pakte de Hon- da-coureur kopstart en de rest zag hem pas terug aan de finish. Twee de werd lohan Breedijk uit Zeven hoven. Daarachter eindigden Thijs Lampio uit Vlissingen en Marco Oreel uit Oost-Souburg. In de tweede manche was het Breedijk die de meute op sleep touw nam. In de achtste ronde vond Van der Wekken het welle tjes. Hij nam de leiding over en stond die niet meer af. In de strijd om de derde plaats ontspon zich tijdens de gehele manche een prachtig gevecht tussen Oreel en Lampio. Deze keer was het Oreel die zijn Kawasaki voor die van Lampio over de finish stuurde. In de klasse MX2 waren Rinus van de Ven uit Vlissingen en Kevin Spruijt uit Meliskerke te sterk voor de rest. Zij deden buiten mededin ging mee. De winst was daardoor in beide manches voor de veelvul dig in Zeeland crossende Erik Koote uit Sommelsdijk. Beste Zeeuw werd Wesley de Jonge uit 's-Heer Abtskerke met een zesde plaats. Heel erg spannend was het bij de veteranen. De podiumplaatsen werden ingenomen door achter eenvolgens Adrie Vonk uit Nieu werkerk aan de IJssel, Jacques van Putten uit Wemeldinge en Ron Bos uit Goes. Willem van Wallen burg (Ritthem) haalde met een vierde plaats het podium niet. Nancy van de Ven reed buiten mededinging mee in de klassse 85cc, waarin zij uitermate sterk reed. foto Lex de Meester Bij de 50CC werden beide manches gewonnen door Joris Lampio uit Vlissingen. Weliswaar was Jonah Pijnen Arnemuiden in de tweede heat de sterkste, maar ook hij reed buiten mededinging mee. Datzelf de was het geval bij de 85 cc waar Nancy van de Ven na een spannen de strijd in beide manches Marvin Boone uit Yerseke voorbleef Boone won de wedstrijd. Bij de 65 cc ging de zege naar Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke. Voor Timo Dha- nis uit Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73