201 zeeland Middelburgs lef Shantykoor Neptunus ligt al verdient lof Hoornbeeck College opent nevenvestiging 'Ik ben gewoon trots' Mini Mundi viert feest weekenddiensten NIEUWBOUW Huidig onderkomen is te klein vrijdag 14 mei 2010 De nationale pers had het nu eens niet over nuchtere maar over 'enthousiaste' Zeeuwen: 30 april en 10 mei zorgden voor een mentale opkikker. Zeeland heeft ons en het land Koninginnedag te ruggegeven, sprak konin gin Beatrix op 30 april op de Markt in Middelburg. Ter wijl hare majesteit nog zat na te ge nieten maakte Middelburg zich op voor het volgende feest. De Giro d'Italia werd enthousiast onthaald. De voorpret was al groot. Onder nemers, scholen en burgers staken de koppen bij elkaar om er iets moois van te maken. De constate ring dat 30 april en 10 mei aan de verwachtingen hebben voldaan is te zuünig uitgedrukt. De evene menten hebben een groot enthou siasme losgemaakt. Bewezen is dat heel wat mogelijk is als iedereen zich erachter zet en de organisato ren zich niet door de eerste de bes te cynicus van slag laten brengen. Ook in een gemeente van een be scheiden omvang als Middelburg. Tienduizenden Zeeuwen langs de Giro-route en nog eens 75.000 toe schouwers in de stad hebben de dag op een roze wolk doorge bracht. Cees Priem is geprezen om zijn inspanningen de Giro naar Middelburg te halen. De gemeente ANALYSE door Theo Ciele verdient ook een compliment. Col lege en gemeenteraad werden niet zenuwachtig toen financiële tegen slag dreigde. Er werd niet bezui nigd op de presentatie en ont vangst van de buitenlandse gasten. Dat maakte indruk. De monden van de internationale pers vielen open in het Abdijcomplex. Een Ita liaan noemde de Nieuwe Kerk de mooiste perszaal die hij ooit had gezien. In Utrecht waren ze in een kale hal van de Jaarbeurs neerge zet. Bezoekers werden bij het sta tion ontvangen met een welkomst pakketje. De stad straalde. Kortom, alles klopte. Er was niets 'kneuterigs' aan. In de verslagge ving op radio, tv en kranten was geen spoor te bekennen van de cli chés of het dédain, waarmee vaak naar 'de provincie' wordt gekeken. Nu rest Middelburg nog de finan ciële afwikkeling. Het ministerie van VWS lijkt bereid te zijn toch nog wat meer geld naar de ge meente te schuiven. Het zou de provincie Zeeland sieren als ze ook nog een duit in het zakje doet. Want heel Zeeland heeft een men tale opkikker gekregen. ZIERIKZEE - „Het was hartstikke goed, een beter promotieplaatje kan je niet hebben. Dit betaalt zich uit, ik ben gewoon trots", zegt wethouder Ad Verseput. Na drie dagen wielrennen op het ei land (twee grote toertochten in het weekend en maandag de Giro d' Italia) overheerst bij hem een groot gevoel van tevredenheid. „Geweldig hoe iedereen zich inge zet heeft en er dingen bedacht zijn. Door de ondernemers, de dorpsraden en ook door de mede werkers van de gemeente is veel werk verzet." Klachten zijn er - voor zover bij Verseput bekend - maar weinig binnengekomen. „Je ziet dat heel veel mensen dit toch leuk vinden, ook al zijn ze geen sportliefhebber. Er stonden zo veel mensen langs de route, je 'vraagt je af waar ze allemaal van daag komen." door Rob Paardekam GOES - Het Hoornbeeck College in Goes opent in september een ne venvestiging in de voormalige Wil- helminaschool aan de Lijnbaan, te genover het Stadskantoor. Het hui dige onderkomen van de school aan de Van Dusseldorpstraat is te klein voor de 550 studenten. Het pand dateert nog maar van 2003, maar de school is de laatste jaren harder gegroeid dan destijds kon worden voorzien. Het school gebouw .biedt ruimte aan vierhon derd leerlingen, maar dat zijn er in middels al 550. „De verwachting is dat we nog doorgroeien naar 750 studenten", zegt locatiemanager Evert Timmerman. Om al die jon geren les te kunnen geven, gaat het Hoornbeeck College in de toe komst waarschijnlijk een nieuwe school bouwen op de plek van het Goese Lyceum aan de Van Dussel dorpstraat. Die school verhuist im mers naar De Weitjes, tussen Goes en Kloetinge. Maar het duurt nog zeker vier of vijf jaar voor het zover is. Daarom moest het Hoorn beeck College op zoek naar een tij delijke nevenvestiging. Die is gevonden aan de Lijnbaan. In de voormalige Wilhelmina- school volgen vanaf september on geveer honderdtachtig leerlingen van de sector economie hun les sen. „Deze sector is het gemakke lijkst over te brengen", verklaart Timmerman. „Voor de sectoren welzijn en gezondheidszorg heb ben we in onze hoofdlocatie prak tijklokalen die zich niet zo gemak kelijk laten verplaatsen." De Wilhelminaschool, die tot een half jaar geleden nog onderdak bood aan De Wissel, wordt de ko mende maanden flink onder han den genomen. De gemeente Goes rekent een schappelijke huurprijs voor het vervallen gebouw en in ruil daarvoor knapt het HooTn- beeck College het helemaal op. De werkzaamheden zijn deze week begonnen. Timmerman hoopt dat de school het gebouw vier of maxi maal vijf jaar zal gebruiken. Hij is zeer te spreken over de ge vonden oplossing. MIDDELBURG - Het Middelburgse attractiepark Mini Mundi viert feest. Met taart, want vandaag is Mini Mundi een jaar open. Miniatuur Walcheren kwam er na de verhuizing van het Molenwater naar de Mortiere weer tot leven. Het miniatuurpark krijgt trouwens de eigen, vertrouwde naam weer terug. Maar wel als onderdeel van Mini Mundi. foto Ruben Oreel Zaterdag 15 en zondag 16 mei 2010 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. J 0.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. Shantykoor Neptunus voor het Poortencomplex in Zierikzee, rechtsvoor, knielend, dirigent Koos van Terphoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68