springen in het WAK College hakt knoop markt door Nog 2 dagen vol extra's in RTM-museum te gaan Een superstrak geschoren haag? onelinehovenier.nl Wethouder Wim Stouten opent WAK in FiZi Debatavond over het belang van amateurkunst Zeeland 19 Eenakteravond Exposities risn uit Aanhangwagen huren? de Jonge Hoek van Dijke Wim Stouten, de nieuwe wet houder van Cultuur opent donderdagavond in Filmtheater Fi Zi in Zierikzee de Week van de Amateurkunst (WAK) op Schou- wen-Duiveland. De manifestatie begint met amateurtoneel. Toneel vereniging Kunstvrienden uit Goes speelt de eenakter Praatpaal 614 waarin een echtpaar met pech langs een verlaten stuk snelweg komt te staan. Theater Las Malas voert in Binnenstebinnen twee pra tende foetussen op. In de voorstel ling Russia van Theatergroep Inter mezzo gaat Anton op zoek naar een vrouw die hem begrijpt. Hij gaat daarvoor naar Rusland. In diverse korte monologen ko men onder meer eetproblemen en liefdesverdriet aan de orde. De muzikale omlijsting van de avond wordt verzorgd door Philips Stobbelaar. Reservering: FiZi, tel. 0111-411223. Wat is de zin van amateur kunst? Draagt al dat mu- ziekmaken, toneelspelen, schilde ren, dansen, tekenen, gedichten schrijven, sieraden ontwerpen en dergelijke wel bij aan een leefbare samenleving of kost het alleen maar geld? Hoe denkt de politiek daarover? Welke betekenis gaat er schuil achter bepaalde zinsneden in verkiezingsprogramma's? En waarom springen de beoefenaars van amateurkunst vrijwel nooit in de bres om hun belangen te verde digen? In een poging antwoord te krijgen op dit soort vragen houdt de WAK-werkgroep dinsdag 25 mei in Fizi in Zierikzee een debat avond over amateurkunst op Schouwen-Duiveland. De discus sie wordt gevoerd aan de hand van stellingen en staat onder leiding van Scoop-consulent Ron Lubber- sen. De avond begint om 20 uur. aanhangwagens Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl door Rob Paardekam GOES - De gemeente Goes en de marktkooplieden van de zaterdag- markt zijn in een gesprek niet na der tot elkaar gekomen. Het colle ge zal nu de knoop doorhakken. Alle betrokkenen, waaronder ook Goes Promotie en de onderne mers uit de stad, zaten woensdag met elkaar aan tafel. Aanleiding vormde het ongenoegen van de marktkooplieden over het feit dat ze op zaterdag 3 juli van de Markt worden geweerd. Op die dag vin den daar allerlei festiviteiten rond om de Tour de France plaats. De gemeente heeft de Oostwal als alternatief voor de zaterdagmarkt aangeboden, maar daar is de ambu lante handel niet blij mee. Een ver plaatsing zou omzetverlies opleve ren. De marktkooplieden vinden dat de markt gewoon moet kun nen plaatsvinden naast de festivi teiten. B en W hebben alle argu menten nog eens aangehoord en nemen dinsdag een besluit. De raad praat later deze maand ook nog over het onderwerp. Volgens de marktkooplieden zul len er acties volgen als er geen be vredigende oplossing komt. Een stelling over dit onderwerp staat op www.pzc.nl/bevelanden. vrijdag 14 mei 2010 S Het WAK opent met de jaarlijkse Eenakteravond in Filmtheater FiZi in Zierikzee. Op het programma staan optredens van Toneelvereniging Kunstvrienden, Thea ter Las Malas, Theatergroep Intermezzo en vier mono logen door afgestudeeren van de Jeugdtheaterschool. De beeldende kunst is breed vertegenwoordigd in het WAK-programma. Zo zijn er exposities in de kerk in Noordgouwe, Verpleeghuis Cornelia, gemeen tehuis, Zeeuwland en Noordhavenpoort in Zierikzee en Eetcafé 't Opstapje in Den Osse een demonstratie Afrikaanse rit mes gebruiken", concludeert Van de Hoek in alle eerlijkheid. Geel hoed geeft hem daar gelijk in en zegt meteen een workshop Af- ro-jazz voor het volgend seizoen te hebben ingepland. Over wissel werking gesproken. Het optreden van percussiegroep en danseres sen zaterdagmiddag 22 mei in Brogum begint om 13.00 uur. Het is slechts één van de vele bij zondere presentaties van het WAK-programma. Dat begint don derdag 20 mei met een Eenak ter-avond in filmtheater FiZi in Zierikzee. Enkele hoogtepunten zijn verder de eilandelijk muziek dag op 29 mei in Noordgouwe en de finale van Regioruis op diezelf de dag in Renesse. Q Voor het volledige programma zie: www.wak-sd.nl met percussiegroep Tak 'N Djola. foto Ronald den Dekker Met de miniatuurtrein rijden kinderen tussen het grote spul door. Ook met de grote jongens wordt dezer dagen gereden. foto Ronald den Dekker BROUWERSDAM - Met de Nationale Stoomtreindag gisteren is bij het RTM-museum aan de Brouwers- dam een driedaagse trammanifes tatie (tot en met zaterdag) van start gegaan. Naast de vaste collectie van het museum is de Voornse Model spoor Vereniging present met mo dellen en banen en rijdt er een mi niatuurtreintje voor kinderen. Ook de 'grote jongens' rijden vol gens een vaste dienstregeling, al dan niet in combinatie met een vaartocht, rond. Dat blijft trekken, constateert mu seummedewerker Henk Ontrop uit Renesse met een blik op het publiek. „Maar er is hier ook altijd wel wat nieuws te zien." Zo oogt, na 15 jaar werk, de houten M67 sinds vorig jaar als nieuw. De RTM tikte de tram als tweedehandsje op de kop, nadat de oorlog de lijn Nijmegen-Venlo geruïneerd had. „De bedoeling was 'm op te knap pen, maar dat kwam er steeds niet van omdat er altijd ander werk was te doen", aldus Ontrop. „Dus, oh wonder, is deze wagen nog he lemaal in de stijl van de jaren 30." Bovendien wordt bij het RTM-mu seum het 'stomen' vaak met neve nactiviteiten gecombineerd, zoals zaterdag met post sorteren. Zoals het ooit écht ging. Voordelig genieten van Leolux ■Ff. (f* -'ê Vele Leolux modellen nu tegen opmerkelijke aanbiedingen! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl modern living easy living design living woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67