i8l Gratis nieuw tijdschrift van waterschap Amateurkunstenaars Buurtpreventieproject wijkbewoners Ouddorp Zaterdag eerste uitgave Boswachter Fluijt naar Vrouwen van Nu Klaas Hendrikse naar Odd Fellows Zierikzee Taizé-viering in de Gereformeerde kerk WAK 20 T/M 30 MEI De Week voor de Amateurkunst neemt op Schouwen- Duiveland tien dagen in beslag. Tal van beoefenaars presenteren zich op verrassende wijze. Scheldestromen Robesin lijsttrekker Partij voor Zeeland Avonddriedaagse in en rond Ouddorp Slagzingers bij dienst van doopsgezinden vrijdag 14 mei 2010 door Maurits Sep middelburg - Waterschap Schelde- stromen brengt morgen een nieuw tijdschrift uit waar alle Zeeuwen gratis een abonnement op kunnen nemen. Het blad heet ook Scheldestromen, om die naam zo snel mogelijk bij iedereen be kend te maken, zegt woordvoer ster Linda van Dijke. Het blad, dat vier keer per jaar ver schijnt, vervangt het tijdschrift Waterwerker van Waterschap Zeeuwse Eilanden en het huis-aan-huisblad Waternieuws dat Waterschap Zeeuws-Vlaande- ren enkele keren per jaar verspreid de. „Maar iedereen kan gratis een abonnement nemen op ons blad Scheldestromen", zegt Van Dijke. Dijkgraaf Toine Poppelaars noemt het blad een belangrijk middel om te laten zien waar het waterschap mee bezig is. „Zeker nu ons be staansrecht door enkele politieke partijen ter discussie wordt ge steld. Het is van belang dat men sen weten wat we doen en hoe be langrijk we dat vinden." Het hoofd- BROUWERSHAVEN Boswachter Dirk Fluijt komt woensdag 19 mei bij de NBvP, vrou wen van nu. Hij vertelt over de flo ra en fauna op Schouwen-Duive- land. Fluijt is boswachter bij Staats bosbeheer. De bijeenkomst is in het Tonnen- magazijn in Brouwershaven en toe gankelijk voor iedereen. Aanvang 20.00 uur. ZIERIKZEE Dominee Klaas Hendrikse komt dinsdagavond 18 mei naar de Luc- tor et Emergo loge van de Odd Fel lows in Zierikzee. Hendrikse zal zijn ideeën over geloven toelich ten. De Odd Fellows richten zich op verdieping en maatschappelijke betrokkenheid. De avond met Hen drikse is openbaar toegankelijk. In verband met het beperkte aantal plaatsen is aanmelden vooraf nood zakelijk op nummer 0111-412712. BURGH-HAAMSTEDE In de Gereformeerde kerk aan de Platboslaan in Haamstede wordt zondag een Taizé-viering gehou den. Tijdens de dienst worden lie deren uit Taizé gezongen en is ruimte voor gebed en meditatie. In het Franse Taizé is een christelij ke oecumenische kloostergemeen schap die veel jongeren aantrekt vanuit heel de wereld. De gemeen schap is in 1940 gesticht. door Ali Pankow artikel in de eerste editie van het tijdschrift gaat over het project Zwakke Schakels in West-Zeeuws-Vlaanderen. Daar óm wordt het wel huis-aan-huis verspreid in Nieuwvliet. Dat zal va ker gebeuren in plaatsen die be trokken zijn bij het hoofdartikel. Scheldestromen voert de komen de maanden ook een nieuwe huis stijl in, inclusief nieuw logo. Dat is een driehoekig schild met een blauwe slingerende lijn, die de vorm van de provincie weergeeft. Wie een abonnement wil op Schelde stromen kan mailen naar communicatie@scheldestromen.nl MIDDELBURG Johan Robesin is opnieuw lijsttrek ker voor de Partij voor Zeeland bij de Statenverkiezingen van maart volgend jaar. Hij is met algemene stemmen gekozen. Robesin was bij de vorige Statenverkiezingen ook lijsttrekker. Hij is sinds 2007 fractie voorzitter. Gert Jan Minderhoud wordt lijsttrekker voor de partij voor de waterschapsverkiezingen. OUDDORP Voor de 38ste keer houdt sportver eniging De Kriekel de Ouddorpse wandeldriedaagse. Op 18, 19 en 20 mei zijn rond Ouddorp routes van vijf of tien kilometer uitgezet. De start is telkens op het parkeerter rein Dorpstienden, vanaf 19.00 uur. Voorinschrijven kan via de VW en ter plaatse. Het thema van de tochten is Beestenboel, de leukst verklede deelnemers worden de laatste avond in het zonnetje gezet. OUDDORP Het Christelijk gemengd koor De Slagzingers uit Barendrecht treedt zondag op tijdens een welkom- dienst van de doopsgezinde ge meente Ouddorp. De Slagzingers komen oorspronkelijk uit Rotter dam. De leden willen zingend hun geloof uitdragen. De dienst begint om 18.30 uur en wordt gehouden in de zaal van de gemeente, Dorps tienden 3 in Ouddorp. Het publiek was wat tam vorig jaar. Dat kan an ders, dat kan beter, vindt Rob van de Hoek van percussiegroep Tak 'N Djola. Hij heeft dan ook besloten 'de be weging' zelf mee te brengen bij het speciale optreden zaterdagmid dag 22 mei in Brogum in Zierik zee. Die beweging komt van de de mogroepen van Dansschool Elly Geelhoed uit Dreischor. Hun gezamenlijke optreden is een onderdeel van het rijk gevarieerde programma tijdens WAK, ofwel Week voor de Amateurkunst. „Drie jaar geleden toen we voor de eerste keer het WAK in deze ge meente hielden, had ik nog heel wat uit te leggen over het waarom van dit evenement. Nu stroomden de aanmeldingen spontaan bin nen",' zegt coördinator Jeroen Por tier van het Welzijnshuis Schou- wen-Duiveland. Het WAK is een provinciebrede manifestatie naar Belgisch voor beeld. Amateurkunstenaars in al lerlei disciplines manifesteren zich tijdens een weekend of een hele week. In deze regio omvat het WAK zelfs tien dagen. „Wat met alle optrfedens en presen taties duidelijk wordt, is onder meer hoeveel mensen op enigerlei wijze actief met amateurkunst be zig zijn en met hoeveel bezieling dat vaak gebeurt", zegt Portier. Zelf is hij enthousiast basgitarist en zanger in de band Blues Sensa tion. „Het tilt je uit boven het dage lijks bestaan. In zo'n band creëer je iets nieuws, iets wat helemaal vanuit jezelf komt. Dat maakt het zo uniek", luidt zijn antwoord op de vraag wat amateurkunst bijzon der maakt. Hoe divers ook de beoefening: van schilderen tot hiphop en van dicht kunst tot hardcore, biedt WAK ook volop mogelijkheden tot dwarsverbanden tussen de ver schillende disciplines. Het gecom bineerde optreden van Tak 'N Djo- MEEST GELEZEN 1. Kamervragen over drama 2. Boete voor te weinig afval 3. Aarzeling over Brouwersdam EN VERDER Zijn beelden van de driedaagse bij het RTM-museum te zien op www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.ril la en Dansschool Elly Geelhoed le vert daar een mooi voorbeeld van. „Ik wil graag nieuwe dingen uit proberen en was dan ook direct en thousiast toen Rob voorstelde sa men te werken", zegt Geelhoed. „Wij hebben enkele vrij toeganke lijke nummers op cd gezet. Num mers zonder zeskwartsmaat bij voorbeeld, waar Elly een choreo grafie op kon maken", zegt Van den Hoek. Na enige tijd oefenen binnen de eigen gelederen, repeteren Tak 'N Djola en de danseressen twee keer gezamenlijk. „Zij kunnen nog wel I 4 J, 1 Demogroep van Dansschool Elly Geelhoed repeteert in de gymzaal van Dreischoi door Ali Pankow ouddorp - Inwoners van de wij ken Diependorst, Broekweg en Bredeweg in Ouddorp hebben het initiatief genomen tot een buurt preventieproject. De bewoners ho pen met het zelf toezicht houden hun eigen woonomgeving veiliger en leefbaarder te maken. Aanleiding voor dit initiatief is de aanhoudende overlast van rond hangende jongeren. Een groepje jongeren richt de laatste tijd veel vuldig vernielingen aan in de woonomgeving. Vooral straatver lichting, auto's en tuinhekken zijn het doelwit. Ook werden al diver se keren de netten vernield van een voetbalkooi, waar jongere kin deren vaak spelen. Twaalf inwoners van de genoemde wijken hebben zich bereid ver klaard mee te werken aan de buurtpreventie. Zij lopen de ko mende weken op vrijdagavond tus sen 21.00 en 22.30 uur rond in de wijk. Zij zijn te herkennen aan hun hesjes met de tekst 'Buurtpre ventie'. De inwoners willen gaan letten op onveilige situaties en zul- len ook rondhangende jongeren 1 aanspreken op hun gedrag. Politie, Push Opbouwerk en de ge meente ondersteunen dit inwo nersinitiatief. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66