Zeeland pzc Gemeente beboet voor te weinig afval m\ Profijt Meubel Middelburg OP=OP Nu 249,- Bus Paar 1000 euro buit bij inbraak almanak SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 OLAZ Wethouder gaat proberen huidig'contract open te breken Masterclass door gepassioneerde sopraan Relaxfauteuil Servon in creme uitgevoerd uit voorraad leverbaar Week van de Amateurkunst telt tien dagen 17 Vrijdag 14 mei 2010 Shantykoor Neptunus koerst van hoogtepunt naar hoogtepunt Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft een boete ge kregen omdat er te weinig afval is aangeleverd. De gemeente moet een kleine 45.000 euro betalen aan Delta Milieu, het bedrijf dat het afval verwerkt voor dertien Zeeuwse gemeenten. Gezamenlijk moeten de gemeenten ongeveer 470.000 euro ophoesten. „We hebben minder tonnen aange leverd dan was afgesproken", zegt wethouder Wim Stouten. De in woners hebben met z'n allen ruim 4000 ton afval te weinig aangele verd. De gemeente Schouwen-Duive- land neemt deel aan een gemeen schappelijke regeling voor afvalver wijdering, de OLAZ. Deze gemeen schappelijke regeling heeft met Delta Milieu een contract gesloten voor de verwerking van alle brand bare afval. Hierbij is een mini mum aantal tonnen afval afgespro ken. De gemeenten hadden het af gelopen jaar samen 120.000 ton af val moeten aanbieden. Mede door de economische crisis is door de inwoners het afgelopen jaar minder afval geproduceerd dan verwacht. Omdat in het con tract een boeteclausule is opgeno men als er minder afval wordt aan geleverd dan afgesproken, moeten de gemeenten nu betalen. Een beetje zuur, stellen de politie ke partijen op Schouwen-Duive- land en ze vragen aan h.et college of hier niets aan te doen is. „Wij waren destijds als enige gemeente in de OLAZ tegen dit contract", zegt Stouten. „Wij gaan nu probe ren het contract open te breken om te kijken of we hier iets mee kunnen. Het huidige contract met Delta Milieu loopt nog door tot 2017." Stouten denkt bijvoorbeeld aan een lager tarief per ton afval of het aantal gegarandeerde tonnen afval per jaar omlaag brengen. „Maar of dat gaat lukken weet ik natuurlijk nog niet, de andere gemeenten moeten dat ook willen." Het is niet zijn bedoeling om te pleiten voor beëindiging van het contract met Delta Milieu. „Nee, je hebt iets afgesproken en dat moet je ook nakomen", zegt Stouten. Een andere oplossing om onder een boete uit te komen is het opko pen van afval uit andere gemeen ten. Dat is - aldus Stouten - altijd nog goedkoper dan te weinig afval aanleveren. „Want dan spaar je een boete uit." ZIERIKZEE - Vanaf de eerste seconde gaf Mi randa van Kralingen (links, Margreet Baakman staat rechts) met indrukwekkende intensiteit aanwijzingen. De bekende Nederlandse so praan (zij zong onder meer bij de huwelijks voltrekking van prins Willem Alexander en Maxima) is gisteren begonnen met het geven van masterclasses aan vijf jonge zangtalenten in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De lessen zijn onderdeel van het Romantic Festival en eindi gen vandaag met een lunchpauzeconcert, zelf de locatie om 13.00 uur. Voor die tijd is er (10.00 uur) nog een masterclass bij te wonen. Om te kunnen ervaren dat zang onder meer over lichaamsbeheersing, inhoud en passie gaat. foto Ronald den Dekker -TT- f f? JiA'IÉ I 1 '--A i mooier wonen voor minder geld! Op woonboulevard de Mortiere - T: 0118-606669 - E: meubelprofijt middelburgnl ZIERIKZEE - Bij een inbraak in een horecabedrijf aan de Lange No- belstraat in Zierikzee is voor enke le duizenden euro's aan geld en spullen gestolen. Dat gebeurde in de nacht van woensdag op donderdag. De inbre kers vernielden een deur om bin nen te komen. In het etablisse- rhent werden de kassa en een paar speelautomaten opengebroken. Daaruit werd geld weggenomen. Ook werd rookwaar gestolen. Tip? redactiedipzc.nl Al weken kon hij bijna nergens an ders meer over praten. De zesjarige Kees mocht een paar dagen logeren bij zijn tante, een paar dorpen verder op. Óp de heenreis werd hij door zijn moeder met de auto gebracht. Na af loop van de logeerpartij zou hij zelf standig met de bus naar huis komen. Dat was een heel avontuur voor het ventje, want dat hij nog nooit eerder gedaan. Zoals afgesproken stapte hij opge wekt de bus in, onderweg heel erg goed oplettend dat hij niet te vroeg of te laat uit zou stappen. Met een beetje, hulp van de buschauffeur ging dat prima en hij sprong op de afge sproken tijd uit de bus waar zijn moeder al stond te wachten. Die avond werd in het gebed voor het slapen gaan nog een dankwoord uitgesproken. „Bedankt dat U Kees weer veilig heeft thuisgebracht", sprak zijn moeder. „Nee, dat klopt niet", riep Kees. „Ik ben zelf geko men, met de bus."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65