z sport 129 Zwaarbevochten zege Hontenisse in Hoeven Van de Linde en Van de Plasse Goede uitgangsposities eisen hoofdrol op in Axel Sluiskil en W«ndiËe Peter Drumont vrijdag 14 mei 2010 'De druk ligt niet bij ons. Niks moet, alles is meegenomen. Met die instelling zijn we de na- competitie ingegaan en met die gedachte stap pen we zondag het veld op.' door Jurgen Naeye CLINCE - In de strijd om promotie naar de derde klasse van het zon dagvoetbal won Clinge het eerste duel in de nacompetitie met 2-1 van Hoeven. Ondanks de winst stapte de thuisploeg gistermiddag met gemengde gevoelens van het veld. Het gevoel dat de klus al ge klaard had kunnen zijn, overheer ste. De Zeeuws-Vlamingen ver zuimden om in de slotfase verder afstand te nemen, waardoor zon dag nog een lastige uitwedstrijd in Hoeven op het programma staat. Vooral Peter Drumont baalde ste vig. In de vierde minuut van de blessuretijd mocht hij vanaf elf me ter aanleggen. Een uitgelezen kans op 3-1. Maar de anders zo trefzeke re aanvoerder van de thuisploeg zag zijn penalty gestopt door doel man Arjan Lauwerijssen. Een mi nuut later slaagde Thomas Leegwa ter er wel in om de sluitpost van Hoeven te passeren, maar Lauwer ijssen kreeg hulp van zijn me despeler Patrick Suijkerbuijk, die de bal van de doellijn haalde. Drumont was zelfkritisch over zijn gemiste strafschop. „Veel te zacht ingeschoten", vond hij. „Ko mende zondag zal blijken hoe cru ciaal deze misser is. We zijn in ie der geval aan elkaar gewaagd." Trainer Paul de Kort deelde de woorden van zijn spelverdeler. De oefenmeester uit Kloosterzande, bezig aan zijn laatste seizoen als hoofdtrainer, ziet het uitduel met vertrouwen tegemoet. „Het is een degelijke ploeg, maar we zijn niet kansloos. We reizen onbevangen naar Hoeven af', zei De Kort. De thuisploeg kende een droom- start. Linksback Michael de Block knalde vanaf twintig meter met zijn 'zwakke' rechterbeen een afge slagen bal achter de vergeefs grab door Lucien Roelandt AXEL - Door het groot aantal deel nemers dat zich op het laatste mo ment nog aanmeldde, werd het concours hippique van RSV Axel gisteren een groot succes. In de klasse M springen eisten Anniek van der Linde en Carolein van de Plasse de hoofdrol op. Met amazo ne Puck Zweegers uit het Brabant se Leende met Ushanti in Z en de hoefsmid Joep Wenselaers uit Ant- wepen met Qwipsy van Berentro- de in ZZ kreeg het Hemelvaarts- concours twee sterke winnaars. Bram Wattel had een leuk maar se lectief parkoers uit de hoge hoed getoverd. Het niveau bleek hoog. In de klasse M meldde zich maar liefst zeventig procent van de com binaties voor de barrage. belende Lauwerijssen. De Block kon zijn geluk niet op. Begrijpelijk, want zijn laatste treffer was acht jaar geleden. Kort daarna bewees hij zijn ploeg opnieuw een goede dienst door een inzet van de be hendige Martijn Hoefnagels uit de doelmond te schieten. Nadat eerst Thomas Leegwater een opgelegde kans had gemist, bracht Jurgen Ras de stand op 2-0. Uit een indirecte vrije trap vanaf vijf meter, toegekend na een foutie ve terugspeelbal, schoot hij de bal in het dak van het doel. Na de rust drong Hoeven fel aan. Zonder de geblesseerd uitgevallen Percey Verlinden (oogblessure na kopduel) en de gewisselde Martin Leegwater, hij moest naar een com muniefeest, verloor Clinge de slag op het middenveld. Martijn Hoef nagels, Danny de Bont en Mike Rensen kregen een kans op 2-1, maar ze schoten naast of vonden doelman Vincent Martens op hun weg. Invaller Eric de Pijper had meer succes. Hij knikte uit een voorzet van Arthur Embregts feil loos de 2-1 binnen. Na de aanslui- tingstreffer kreegClinge diverse kansen op 3-1. Zo mocht Davy van Puyvelde vrij aanleggen, maar hij schoot op de benen van de goalie. Zondag maken beide ploegen op het veld van Hoeven uit wie het in de volgende ronde opneemt tegen derdeklasser MOC'17. Drumont over dat duel: „De druk ligt niet bij ons. Niks moet, alles is meege nomen. Met die instelling zijn we de nacompetitie ingegaan en met die gedachte stappen we zondag het veld op." Clinge-Hoeven 2-1 (2-0). 3. Michael de Block 1-0, 45. Jurgen Ras 2-0, 68. Eric de Pijper 2-1. Scheidsrechter: C. Steeman (Brussel). Gele kaart: Michael de Block, Peter Drumont (Clinge), Pa trick Suijkerbuijk, Danny de Bont (Hoe ven). Aantal toeschouwers: 150. Van der Linde gooide met Zando- ra Z als eerste de knuppel in het hoenderhok. De amazone uit 's-Heer Arendskerke stuurde de merrie als een speer in 35.28 secon den over de obstakels. In een bloedstollende rit toonde Ilyo de Loos met Woodstock dat het in 31.06 veel sneller kon. Maar met de finish in zicht schopte de stylist uit Zaamslag met de Pilgrim-zoon een paal naar beneden. Van de Plasse stuurde de merrie Delta Mossel Jantje in 39.28 fout loos rond. Naar later bleek goed voor de derde stek. Met Quintina Z had Van der Linde haar beste troef voor het laatst bewaard. Zij toonde zich met Quinar Z-dochter driehonderdste seconde sneller dan met haar stalgenote Zandora. In* Mi trok dressuuramazone Na- door Aector Dooms KLOOSTERZANDE - Hoeveel procent kans heeft Hontenisse na de 2-1 winst tegen Kruisland om de eer ste ronde van de nacompetitie voor een plaats in de derde klasse A van het zondagvoetbal te overle ven? Trainer Andy Wierkx van Kruisland was na afloop resoluut in zijn oordeel. „Na wat ik van daag heb gezien, denk ik dat wij thuis een grote kans hebben om door te gaan. Ik houd het op 75 procent." De reactie van Henk Mi- chels was veelzeggend. „Daar lach ik om. Ik ga het meteen tegen mijn spelers zeggen. Dan hoef ik ze niet meer op te peppen." De toon voor het allesbeslissende duel, aanstaande zondag in Kruis land, was gezet. Het duel was niet hoogstaand, maar wel spannend en werd ook nog eens gekenmerkt door een falende afwerking. Met name in de tweede helft werden er veel kansen om zeep geholpen, zodat de eindstand al bij de rust was bereikt. Hontenisse kende tegen de num mer vijf van de vierde klasse B een droomstart met een doelpunt van Tom Rijk in de vierde minuut, die een prima aanval fraai afrondde. Aan de basis van de treffer stond tasja van Drongelen met Vivaldi de progressieve lijn door. De ama zone uit Hoek stuurde in de warm loopronde de ruin met 180 punten naar de vierde plaats. In de herkan sing bleek er geen kruid gewassen tegen deze combinatie. De veearts assistente stuurde de mooi bergop waarts gaan Rubiquil-zoon met 198 punten naar een afgetekende overwinning. Van Drongelen: „Vi valdi liep erg fijn. Ik heb het even kalmer aan gedaan. Die rust heeft hem kennelijk goed gedaan. Met de drie winstpunten van vandaag staat de teller al op zeventien. De verplichte promotie nadert nu wel heel snel." Ivan van Leuven stuur de de merrie Zandora in beide proeven naar de tweede plaats. Een mooi debuut voor de combi natie uit Vogelwaarde. Titiano Staes, die twee tegenstan ders uitspeelde en de wegsprinten- de Rijk bediende. De aanvaller schoot de bal in de verste hoek: 1-0. Jeroen Verschuren kreeg in die fase een kans om de marge uit te breiden, maar zijn inzet ging net naast. Michels wilde met een aanvallen der speelwijze de Brabanders zand in de ogen strooien. „De trainer van Kruisland heeft ons zien spe len in de beslissingswedstrijd te gen Victoria'03 en rekende op een behoudender taktiek. Ik heb hem verrast met een 4-4-2 systeem", zei de Hontenisse-trainer later. Kruisland kreeg na die moeilijke beginfase meer grip op het spel van de Zeeuws-Vlamingen, die steeds meer het middenveld moes ten prijsgeven. Hontenisse kampte ook met de na weeën van de slijtageslag tegen Vic toria. Na een half uur viel de ver diende gelijkmaker. Al gingen daar fouten bij de thuisclub aan vooraf. Eerst speelde Jordy Alvarez de bal in de voeten van Hakim Didi en vervolgens liet doelman Gert-Jan Dophemont zich verrassen door het slappe schot van de spits van Kruisland. Op slag van rust sloeg Hontenisse opnieuw toe. Alvarez maakte zijn fout goed door een door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In poule i van de na competitie voor de vijfde klassers van het zondagvoetbal opende Sluiskil sterk met een 2-0-zege in de thuiswedstrijd tegen Lewedorp- se Boys. In poule 2 verwierf IJzen- dijke zich al een even goede uit gangspositie voor de thuiswed strijd tegen HSC'28 door in De Heen Val Aan met 2-5 terug te wij zen. Sluiskil-Lewedorpse Boys 2-0 (1-0). Sluiskil was in het duel met Lewedorpse Boys negentig minu ten lang de bovenliggende partij en won dan ook verdiend met 2-0. Randy Zandstra opende na twin tig minuten spelen de score en hal verwege de tweede helft was het Remco Faasse die de wedstrijd in een beslissende plooi legde. Omdat Lewedorpse Boys zich niet vrije trap van Sam de Theije voor de voeten van de vrijstaande Rijk te koppen. De spits schoot koel bloedig raak: 2-1. In de tweede helft golfde het spel op en neer met wisselende kan sen. Zo zag Staes, die na een sterke eerste helft terugviel, zijn schot net over gaan, was Verschuren met een kopbal en een schot dicht bij een treffer en belandde een vrije trap van Gyljam Everaert te gen de lat. Aan de andere kant mis ten uitblinker Mouir El Fahmi en Mike Gloudemans voor Kruisland van dichtbij de beste kansen door respectievelijk over het doel en te gen Hontenisse-doelman Dophe mont te schieten. Dat gebeurde in de slotfase, nadat Kruisland na het wegzenden van Rochardo Rosa met tien man kwam te staan. Hon tenisse mist zondag door een schorsing Steffen de Weers en Pim van Jole, Jeroen Maas (vakantie) en wellicht Peter van Dijk (liesbles sure). Hontenisse-Kruisland 2-1 (2-1). 4. Tom Rijk 1-0, 29. Hakim Didi 1-1, 45. Tom Rijk 2-1. Scheidsrechter: G. Dol man (Goes). Rode kaart: Rochardo Ro sa (Kruisland) na twee keer geel. Gele kaart: Titiano Staes, Tom Rijk (Hontenis se), Jeroen Benjert (Kruisland). Aantal toeschouwers: 150. één uitgespeelde kans kon creëren, zag het er daarna naar uit dat het eerder 3-0 dan 2-1 zou worden. Zondag is het Lewedorpse Boys-Koewacht, op Tweede Pink sterdag Koewacht-Sluiskil. Val Aan-IJzendijke 2-5 (1-1). Het duel tussen Val aan en IJzendijke ging lange tijd gelijk op, maar in een doelpuntrijke fase na de her vatting sloegen de bezoekers toe. Tweemaal kwam Val Aan op voor sprong, eenmaal voor en eenmaal na de rust, maar beide keren was het Adri van Hanegem die voor de gelijkmaker zorgde. Zijn tweede treffer bracht de wedstrijd in een stroomversnelling. Eerst scoorde Lodewijk van Keeken 2-3 en 2-4, waarna Martijn Rijckaert de eind stand op 2-5 bracht. IJzendijke heeft thuis op Tweede Pinksterdag aan een overwinning op HSC'28 voldoende om te promoveren. Hontenissespeler Pim van Jole (rechts) wurmt zich langs een tegenstander van Kruisland. foto Mark Neelema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63