Clinge doet zichzelf tekort te; 28 i Meeuwse ongenaakbaar Skeeleraars strijden op ZK in Stadsloop Biervliet NACOMPETfTIE In de strijd om promotie naar de derde klasse van het zondagvoetbal wint Clinge met 2-1 van Hoeven. De Zeeuws-Vlamingen verzuimen het karwei af te maken, waardoor een zware returnwedstrijd in Brabant kan worden verwacht. Veel sterke atleten naar Pinkstergala Koewacht heeft nog één puntje nodig Patrijzen heeft tweede ronde in het vizier Schaut behaalt derde plaats in Wemeldinge vrijdag 14 mei 2010 Thomas Leegwater van Clinge (midden) wordt aan zijn shirt getrokken. Zijn tegenstander zou daarvoor een gele kaart krijgen. Leegwaters ploeggenoot Percy Verlinden (links) kijkt toe. foto Mark Neelemans HULST De Pinksterwedstrijden die de Hulster atletiekclub RKHAV op 24 houdt, beginnen steeds meer vorm te krijgen. Zo komen op de 100 me ter toppers als Surinaams kam pioen Ifrish Alberg (p.r. 10.32) en ta lenten Giovanni Codrington, Obed Martis en Prince Kwidama naar Hulst. Op de 110 meter horden bij de vrouwen gaan onder meer Ju dith Vis en Sharona Bakker van start. Bij het verspringen doet Ne derlands kampioen Jonathan Pen- gel mee. De prijzenpot voor het ga la bedraagt momenteel 5000 euro. KOEWACHT De voetbalsters van Koewacht heb ben in het uitduel met NOAD '67 of ficieel nog één punt nodig om kam pioen te Worden in de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal. In het thuisduel tegen Bruse Boys werd al vast een optie genomen op de titel. De dubbele cijfers kwamen tot stand via treffers van Sabrina van der Ven (3x), Chelsea van Wolve- laer, keepster Renske Celie, Maaike den Hartog, Debby van Regenmor tel, Sanne Costers en Priscilla de Ia Ruelle (2x), die haar laatste thuis wedstrijd voor Koewacht speelde. HOOGERHEIDE Patrijzen heeft een goed uitzicht op de tweede ronde van de nacom- petitie, met een plaats in de derde klasse van het zondagvoetbal als in zet. De ploeg uit 's-Heerenhoek speelde gisteren met 1-1 gelijk bij Meto en kan zondag op eigen veld het karwei afmaken. Toch was trai ner Arjo den Dekker niet echt blij. Zijn ploeg miste te veel kansen en aanvoerder Arjan Verburg kreeg twee keer geel. Aleksandar Velja- noski scoorde voor Patrijzen. WEMELDINGE Wielrenner Danny Schaut uit Sas van Gent heeft gisteren de derde plaats behaald in de Ronde van We meldinge. De overwinning ging naar Rein-Jan Elenbaas. De Goese fysiotherapeut is na een afwezig heid van enkele jaren weer terug in het peloton. Toen richtte hij zich op hardlopen. De tweede plaats was voor Frangois Franse uit Kwadendam- me, evenals Schout een ex-eliteren ner. Hij legde het in de eindsprint van de kopgroep af tegen Elenbaas. 1. Vechtpartij na halve finale beker 2. Geintje in Giro 3. Strafschoppen niks voor Kloetinge STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Wim de Vos BIERVLIET - Robbert Meeuwse is nog niet zo lang actief in het lo perspeloton, maar de atleet uit Kwadendamme heeft zich de laat ste weken al behoorlijk laten gel den. Zo won hij zaterdag- de korte Meidoornloop in Nisse en voorts finishte Meeuwse als tweede ach ter Erwin Harmes in de Oranje loop van Vlissingen. Gisteren voeg de hij daar de overwinning in de Stadsloop van Biervliet aan toe. Meeuwse won met grote over macht. In eerste instantie liep hij in het gezelschap van onder meer Theo Rabout, Sjaak Luteijn en de Belg Kris Derveaux. Drie lopers die hun mannetje staan, maar van dat trio liep niemand de lange af stand (tien kilometer). Desondanks nam Meeuwse het ze kere voor het onzekere en vlak na de eerste van vier passages versnel de hij nog maar eens. Hij liep steeds verder en verder weg om na tien kilometer met een voor sprong van bijna drie minuten op de nummer twee Sander de Cock uit Eindhoven te finishen. Bij de vrouwen werd het eveneens een solotocht voor de winnares. Petra Rasenberg uit Terneuzen schakelde snel na het startschot over naar de hoogste versnelling. Zij had meer dan vierenhalve mi nuut voorsprong op de nummer twee, de Belgische Agnes de Caus- semaecker. Theo Rabout won bij de mannen de loop over 7500 en Sjaak Luteijn was de snelste op de 5000 meter. Bij de vrouwen waren er overwinningen voor Esther Westerweele uit Aardenburg (7500 meter), Marieke Mullaert uit Bier vliet (5000 meter) en Ingrid Rasen berg uit Terneuzen (2500 meter). ZIERIKZEE - Vorig jaar werd het open - Zeeuws kampioenschap skeeleren niet gehouden, omdat de grote verschillen tussen de lan delijke toppers uit de provincie en de overige Zeeuwse rijders een éénzijdige strijd zouden hebben opgeleverd. Flip de Leeuw uit Zierikzee en Quinten Meulblok uit Burgh-Haamstede (winnaar van de Zeeuwse Skeelercup 2008) kon den daarvoor wel begrip opbren gen. Toch vonden beide fanatieke skeeleraars dat een dergelijk evene ment niet op de kalender mocht ontbreken. Ze haalden daarom het Open ZK naar Schouwen-Duiveland. Mor gen staan de rijders en rijdsters aan de start in Zierikzee. De wed strijd telt ook mee voor de Skate@Sea Zeelandcup. Op die ma nier verwachten de organisatoren dat iedereen, langzaam of snel, aan zijn of haar trekken zal komen. Het parkoers ligt in de wijk Noor derpolder. De route van 700 meter voert over de Nassaulaan (start en finish), de Juliana van Stolberglaan en de Anne van Saksenlaan. De baan is volledig geasfalteerd. „Ook rijdt er weinig doorgaand verkeer. Een ideale locatie dus. En als het ooit nodig mocht zijn, kun nen we er heel gemakkelijk één of meerdere straten aan vastkoppe len", vertelt De Leeuw. Er worden minstens dertig deelne mers verwacht. A-rijder Niels Me- su uit Middelburg heeft toegezegd om mee te rijden. Normaal gespro ken is hij de topfavoriet. Andere sterke rijders zijn Andries Minderhoud en Olivier Goud (bei den Waarde), Antwan Tolhoek (Yerseke) Leo en Anthony Janse (Yerseke), André van Espen (Axel) De jeugd begint om 15.00 uur voor een kwartier en drie rondes. De se nioren (inclusief masters en vrou wen) beginnen hun wedstrijd om 15.30 uur. Zij rijden veertig minu ten en drie rondes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62