20 zeeland Muckey (van Puckey) Bekendmaking Hemelvaartsdag Axel: 'ouw' ootootjes kieke' Nederlands schip breekt en zinkt in haven Gent Tweede Reynaert jaarmarkt op pinkstermaandag GEUZENFEESTEN Illegaal kunstwerk nu te bewonderen in Biervliet vrijdag 14 mei 2010 Inspectie Verkeer en Waterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Waterwet Besluit inzake een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van Rijkswaterstaat Zeeland te Middelburg De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Bij besluit van 26 april 2010, nr. IVW/2010-5432, is aan Rijkswaterstaat Zeeland te Middelburg ingevolge de Wet verontreiniging oppervlakte wateren vergunning verleend voor het op het oppervlaktewater van de Westerschelde brengen van afvalstoffen, afkomstigvan reinigings- en reparatiewerkzaamheden aan de wanden van de Westsluis te Terneuzen. Ter inzage De melding en het besluit daarop kunnen worden ingezien van 15 mei 2010 tot en met 25 juni 2010 bij de Inspectie Verkeer en Waterstaat, Toezichteenheid Waterbeheer, Noorderwagenplein 6, 8223 AL Lelystad; bij de Rijkswaterstaat Zeeland, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 24 28, de heer L. Filius), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur en bij de gemeente Terneuzen, Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen, de vestiging op Markt 1 te Axel en de vestiging op Vlaanderenplein 1 te Sas van Gent, op maandag van 13.00 uur tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 20.00 uur. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen deze beschikking binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt, een bezwaar schrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de Minister van Verkeer en Waterstaat en gezonden aan de hoofdingenieur directeur van Rijkswaterstaat Zeeland (afdeling BBV), Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: 1. de naam en het adres van de indiener; 2. de dagtekening; 3. een vermelding van de datum en het kenmerk van de beschikking waartegen het bezwaarschrift zich richt; 4. een opgave van de redenen waarom men zich met de beschikking niet kan verenigen. Voorlopige voorziening Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank (sector Bestuursrecht) binnen het rechtsgebied waarvan de indiener van het bezwaarschrift zijn woonplaats heeft. Het verzoek dient te worden ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: 1. de naam en het adres van de indiener; 2. de dagtekening; m 3. een vermelding van het bestuursorgaan dat de beschikking heeft' genomen en de datum en het kenmerk van de beschikking; 4. de gronden van het verzoek (motivering). Bij het verzoek dient voorts een afschrift van het bezwaarschrift te worden overgelegd. Naar aanleiding van het verzoek kan de Voorzieningenrechter een voor lopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor de behandeling van een verzoek om een voor lopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. De griffier van de betrokken réchtbank wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de verschuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschuldigde griffierecht moet worden voldaan. Lelystad, 14 mei 2010. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdinspecteur van de Toezichteenheid Waterbeheer, namens deze, de unitmanager van de Unit Toelating en Continuering, ir. F. Dijkman door Sheila van Doorsselaer De 38e Geuzenfeesten in Biervliet kenden een eregaste; zij had een mooi plaatsje gekregen op de Markt zodat ze alle festivitei ten goed kon overzien. Het was Muckey, tot voor kort de verloofde van de man met de cape, het beeld van Puckey in Terneuzen. In Terneuzen werd gegniffeld toen Puckey vorige week opeens gezel schap krfeeg van een ander beeld; een geschilderde etalagepop, voor zien van een abstracte cape. Zij werd Muckey genoemd. Het bleek een stunt van het Geuzencomité van Biervliet, de mannen die de feesten in de haringkakersstad or ganiseren. Marnix van Damme van het comité was een van de 'kunstenaars'. In de schemering werd het beeld vorige week ge plaatst. In bestuurlijk Terneuzen ontstond beroering. Cultuurwethouder Jaap Bos dreigde het illegale kunstwerk weg te zullen halen en op te slaan. „Daar waren we toch wel een beet je van geschrokken en daarom heb ben we haar woensdagavond gauw weer weggehaald", zegt Geu zen-voorzitter Raymond Wauters. „Ze mag nu voorlopig hier op de Markt staan. Ze heeft een nieuwe vriend: Willem Beukelszoon." Het duo Savar bungelt onder grote belangstelling boven de Biervlietse Markt. Bos, aanwezig bij de start van de feesten, kon wel lachen om de stunt. Achter de Geuzenstunt zit wel een serieuze boodschap: een pleidooi voor meer kunst. In Bier vliet willen ze in de vijver graag een beeld van de gouden draak. Ronnie Puister voor zijn Ford Fairlane uit 1959. foto Mark Neelemans door Sheila van Doorsselaer AXEL - „Wil de eigenaar van de Ja guar met kenteken zich melden bij zijn autoEr is schade aan de ach terzijde!" De boodschap uit de speakers doet menig oldtimer-lief hebber donderdag schrikken. Het zal toch niet waar zijn? In Axel staat op Hemelvaartsdag traditio neel de liefde voor glimmend chroom op leeftijd centraal. Een kras in de lak is als een kras door het hart. Zo'n 15.000 mensen kwamen giste ren ouw' ootootjes kieke op het Hof plein. Het festival werd dit jaar voor de 24e keer gehouden en groeit nog steeds in populariteit. Er is immers voor elk wat wils te zien; van guitige Kevers (zelfs Her- bie -inclusief bewegende bumper en knipogende koplampen- was van de partij) en originele Fiatjes 500 tot legervoertuigen, grote chroomglimmende Amerikanen en, voor de leek, trouwauto-model- len als de Ford model A en de Mor ris Cowley; van die echte ouwetjes net een treeplank. Zo'n tweehonderd automobielen, de oudste bijna een eeuw op de weg, stonden netjes in het gelid. De trotse eigenaar was meestal niet ver uit de buurt; altijd bereid het publiek wat uitleg te geven, de motor eens te laten snorren of met een velours doekje in de weer om vette vingers van de motorkap te poetsen. De organisatie van het oltimer-festival denkt al over activi teiten om de jubileumeditie, vol gend jaar, heel memorabel te ma ken. „Aan de eigenaar van de ja guar: uw auto zal worden wegge sleept!" De eerste dag van de Geuzenfees ten werd gisteren goed bezocht. Tientallen kinderen genoten van het groots openlucht circus- en tra pezespektakel op de Markt. De met een Italiaans accent behepte Friese clown/goochelaar Fratelli CENT - In de haven van Gent is woensdagochtend het Nederland se binnenvaartschip Aquilla gebro ken en vervolgens gezonken. De schipper, zijn vrouw, een kind en een matroos konden zich op tijd in veiligheid stellen. Het schip lag in het Grootdok en werd op dat moment geladen met fosfaat. Er was al 1800 ton aan boord. Er werd direct een scherm rond het schip, dat twaalf meter diep ligt, getrokken. Ook werd uit voorzorg de brandstoftank van het schip leeggepompt. Volgens een woord voerder van het Havenbedrijf Gent kan de berging weken duren. HULST - In Hulst vindt tweede Pinksterdag, maandag 24 mei, de tweede Reynaert jaarmarkt plaats. Het is dan niet alleen markt op de Grote Markt, maar ook op het Cor nells de Vosplein en in de Steen straat. Er zijn ook allerlei nevenac tiviteiten. Van 11.00 tot 16.00 uur speelt een draaiorgel en schmin ken medewerkers van het Jeugdva- kantiewerk kinderen. Bij het VW- kantoor aan de Steenstraat begint om 13.00 uur een gratis stadswan deling. The Free Country Dancers treden twee keer op het plein voor de basiliek, om 13.00 en 15.00 uur. En kinderen kunnen zich uitleven op een springkussen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58