PZCI 17 Strakke planning voor de sluizen l Inspiratiebijeenkomsten voor mooi sport- en recreatiepark Aardenburg ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 SCHEEPVAART Nieuwe afspraken voor de Terneuzense sluizen moeten wachttijden voorkomen Graauw Rockt Extra fakkelactiviteit opstarten Dow-kraker Maike Boerdam maakt kans op musicalaward Zakkenroller rooft honderden euro's U V i ML MBBSBmggd M r W MT "Tm t J f - JfSS Liefhebbers massaal naar hof van tuinarchitect De Witte Muckey van Puckey duikt op bij Geuzenfeesten Biervliet Vrijdag 14 mei 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Het schutten van schepen via de sluizen van Terneu- zen wordt beter geregeld. Rijkswa terstaat, het Havenbedrijf Gent en Zeeland Seaports hebben daarover afspraken gemaakt. Ook de nau tische dienstverleners op het Ka naal Gent-Terneuzen (loodsen, sleepdiensten en bootlieden) zijn erbij'betrokken. De planning voor het schutten wordt betrouwbaarder, waardoor ongewenste wachttijden en vertra gingen bij vertrek en aankomst kunnen worden voorkomen. Daar voor is samenwerking, afstem ming en communicatie tussen de haven- en vaarwegbeheerders, loodsen, sleepdiensten en bedrijfs leven een eerste vereiste. Een woordvoerder van het Haven bedrijf Gent: „De grote bedrijvig heid op het Kanaal Gent-Terneu- zen leidt geregeld tot pieken in het scheepvaartaanbod bij de sluizen van Terneuzen, met wachttijden tot gevolg. Voor de hele logistieke keten is dat ongewenst, want voor alle partijen heeft een betrouwba re planning voor de scheepvaart en de daarmee samenhangende ac tiviteiten de grootste prioriteit." Tijdens een bijeenkomst op het Gentse stadsjacht Jacob van Arte- velde ondertekenden vertegen woordigers van het havenbedrijf het havenschap en het loodswe zen een convenant, waarin de af spraken zijn vastgelegd. Die gaan uit van het zo optimaal mogelijk plannen van de scheepvaart van en naar Gent en Terneuzen, zodat vooraf precies bekend is wanneer welk schip geschut kan worden in Terneuzen, zodat loodsen, slepers en andere dienstverleners daar op in kunnen spelen. Ook zijn afspra ken gemaakt over welke schepen prioriteit krijgen bij bijvoorbeeld gelijktijdig vertrek of aankomst in een van de havens. Voortaan wordt al vierentwintig uur voor aankomst van een schip gestart met de planning op basis van vraag en aanbod en prioriteit. Twaalf uur voor aankomst contro leren ook de loodsen en de sleep diensten of de planning haalbaar is. Zo kunnen betrouwbare afspra ken worden gemaakt met bijvoor beeld de stuwadoors en kunnen havenarbeiders worden besteld voor het lossen en laden. Zes uur voor aankomst wordt de planning definitief Over een jaar worden de werkaf spraken geëvalueerd. CRAAUW - The Gainsay, de vijfkoppige forma tie uit Limburg, mocht gisteravond het lang zaam binnendruppelende publiek van Graauw- rock Open Air opwarmen. De Maastrichtena ren wonnen hun podiumplaats tijdens de wed strijd The Road to Graauwrock. Ze werden voorafgegaan door Flip 5, het bandje van jon ge plaatselijke helden. C Stone, The Vipers en The Old Firm waren vervolgens de opmaat tot de hoofdact van het Graauwse rockspektakel: Clouseau. Het 'rockende' Graauw ging vervol gens de nacht in met Suck on This. Het weer was het openlucht rockfestival niet helemaal goedgezind. Een extra tent om het publiek droog te houden, werd daarom achter de hand gehouden. Graauwrock bewees ook deze editie een festival te zijn waar niet alleen zowat heel Graauw, maar ook muziekliefheb bers van veel verder op af komen om met zijn allen te hoken. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Dow Terneuzen start vandaag één van de naftakrakers weer op. Dat gaat gepaard met extra fakkelactivi- teit De kraker is vorige week bui ten werking gesteld na een storing. Afgelopen dagen zijn reparaties uit gevoerd. Bij het opstarten wordt ge bruik gemaakt van de andere twee kraakinstallaties om het fakkelen en de eventuele overlast te beper ken. Het fakkelen is nodig om het productieproces veilig te kunnen starten en stop te zetten. SLUIS De uit Sluis afkomstige musicalster Maike Boerdam is genomineerd voor de John Kraaykamp-musical award 2010 voor beste vrouwelijke bijrol in een grote musical. Momen teel speelt Boerdam in de musical Mary Poppins. Nominaties worden toegekend aan personen die een buitengewone creatieve of artistie ke prestatie hebben geleverd in een musical. Uitreiking van de awards is maandag 7 juni in een directe tv- uitzending op Nederland 1. TERNEUZEN Een 48-jarige vrouw uit Terneuzen is woensdagmiddag in een winkel van winkelcentrum Zuidpolder aan de Alvarezlaan in haar woon plaats bestolen van haar portemon nee. De portefeuille, met daarin enkele honderden euro's, moet in een on bewaakt ogenblik uit haar jaszak weggenomen zijn. De vrouw heeft helemaal niks gemerkt van de dief stal. De Terneuzense heeft vervol gens aangifte gedaan bij de politie. AARDENBURG - Het zwembad in Aardenburg opende gisteren met een feestelijk programma de deu ren. Ook vond de officiële over dracht van het beheer van de ge meente Sluis aan de Stichting Re- creatiebad Elderschans plaats. De afgelopen weken zijn vrijwilligers hard aan het werk geweest om het bad en omliggend terrein klaar te maken voor het nieuwe zwemsei- zoen. Het bad is schoongemaakt en slechte plekken zijn bijgewerkt. De kleedhokjes, het loket en het badmeesterhokje zijn geschilderd. Ook is er een muurschildering aan gebracht. De voetbal- en tennisver eniging, schuttersgilde, zwembad stichting en hondenclub willen in spiratiebijeenkomsten houden en zo over vier jaar komen tot een sport- en recreatiepark met uitstra ling. De totale investeringen wor den geraamd op bijna negen ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55