301 sport Van Nieuwenhuijzen nieuwe Utrecht op rozen na zege op Roda JC TOPKLASSE De selectie van Hoek krijgt een ander gezicht. Jörg van Nieuwenhuijzen (Heracles) is aangetrokken als nieuwe lnnege"seizoer,en b'jHoek doelman, Thomas Ragut vertrekt bij de topklassen wedstrijden m de hoofdklasse. Ruud Pennings wordt assistent Demanet William Gallas tergt Arsenal met salariseis Stevens pakt titel met Red Bull Salzburg Nadal naar laatste acht in Madrid Antwan Tolhoek wint in Maassluis vrijdag 14 mei 2010 speelde Thomas Ragut 206 VLISSINGEN Ruud Pennings wordt bij Hoek as sistent van trainer Gaby Demanet. De huidige trainer van VC Vlissin- gen zou komend seizoen de techni sche zaken bij Vlissingen gaan be hartigen, maar kiest nu toch voor Hoek. Het bestuur van zijn club gunt Pennings de overstap. Pennings: „Mijn ambitie ligt toch op het veld. Ik ben heel blij dat ik bij een topklasser kan gaan wer ken. Je komt allerlei topclubs te gen." Het is Pennings' ambitie om ooit zelf trainer te worden bij een topklasser. LONDEN De Franse international William Gallas heeft het zichzelf bij Arsenal niet gemakkelijk gemaakt. De 32-ja- rige verdediger wil zijn contract in Londen alleen verlengen onder 'nogal extravagante' salarisvoor- waarden. Naar verluidt eist Gallas een nieuw, tweejarig contract met een weeksalaris van ongeveer 80.000 euro. De clubleiding vindt vooralsnog een jaar genoeg en wil hem evenmin zoveel geld betalen. Als beide partijen er niet uitko men, verhuist Gallas mogelijk naar Paris Saint Germain. GRAZ Huub Stevens heeft met Red Buil Salzburg de landstitel veroverd in Oostenrijk. De ploeg van de Neder landse trainer won op de laatste speeldag met 2-0 bij Sturm Graz en verzekerde zich daarmee van het kampioenschap. Vorig jaar veroverde Salzburg on der leiding van Co Adriaanse ook al de titel. Beide doelpunten vielen vroeg in de eerste helft. Simon Cziommer, die in de eredivisie voor FC Twente, Roda JC en AZ voetbalde, maakte de eerste treffer. MADRID Tennisser Rafael Nadal heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het Masters-toernooi van Madrid. De 23-jarige Spanjaard troefde in de derde ronde het Amerikaanse servi cekanon John Isner af: 7-5 6-4. Nadal hoopt in de Spaanse hoofd stad zijn derde Masters-toernooi op rij te winnen. De tennisser uit Mallorca was dit jaar op gravel al succesvol in Monte Carlo en Rome. Hij speelt in de kwartfinale tegen de Fransman Gaël Monfils, die de Spanjaard Garcia-Lopez versloeg. MAASSLUIS Antwan Tolhoek uit Yerseke heeft in Maassluis de tweeci dstrijd van de Ooms skeeleren gc von- nen. In een wedstrijd over 40 mi nuten bleef de zestienjarige Yerse- kenaar Wessel Schilders uit Mon- nickendam en Hans Pater uit Waar land nipt voor. Tolhoek dankte zijn overwinning aan een demarrage op drie kilometer voor de finish. Gerard Wisse uit Krabbendijke werd vierde. Corina Wisse uit Yer- seke legde bij de vrouwen beslag op de tweede plaats. door Rob Sporken KERKRADE - Een frisser ogend FC Utrecht won de eerste wedstrijd van de play-offs om Europees voet bal in Kerkrade volkomen ver diend van Roda JC met 0-2. FC Utrecht zit op rozen, de Limbur gers hebben een klein wonder no dig om hun opmerkelijke seizoen af te sluiten met een ticket voor Europees voetbal. Roda werd op eigen veld geklopt met de wapens waarmee het na de winterstop veel opponenten grote problemen bezorgde. Met veel beweging vanuit het midden veld en voorin was de Kerkraadse ploeg vaak moeilijk te verdedigen en grossierde ze in kansen. Tegen Utrecht stokte de aanvalsmachine aan alle kanten. Het was juist FC Utrecht dat veel frisser oogde en de tegenstander met constante po sitiewisselingen in moeilijkheden bracht. Roda vond geen antwoord op het veel betere positiespel van FC Utrecht en moest bovendien al na pakweg honderd seconden in de achtervolging na de 0-1 van Tim Cornelisse. De verdediger knikker de Roda drie jaar geleden ook al uit de play-offs met zijn gelijkma ker in Kerkrade. Ditmaal opende hij de score met een afstandsschot dat de blunderende doelman Pr- zemyslaw Tyton verraste: 0-1. Roda JC maakte daarna een aange slagen indruk, kwam geen mo ment in zijn spel en incasseerde vlak voor de rust de 0-2. Boldizsar Bodor verzuimde een lage voorzet van Ricky van Wolfswinkel weg te werken, waarna Dries Mertens de 0-2 binnen prikte. Utrecht werd in de tweede helft: aanvankelijk nog wel wat terug ge drongen, maar tot een Limburgse treffer leidde dat niet. Aan de ande re kant mocht Roda niet moppe ren dat de return net zo goed schriftelijk afgehandeld had kun nen worden. Utrecht kreeg later in de tweede helft steeds meer ruim te en dook frequenter op voor de neus van Tyton, die na zijn fout bij de 0-1 een onrustige indruk maak te in het vervolg van het duel. Doordat FC Utrecht laks omspron gen met de kansen, bleef Roda een grotere nederlaag bespaard. Sparta moet nog diep gaan voor lijfsbehoud. De derby tegen stadge noot Excelsior in de finale van de play-offs om promotie/degradatie eindigde gisteren op een uitver kocht Woudestein in 0-0. Het duel was van een zeer matig gehalte. Sparta was voor rust vooral gevaar lijk met een vrije trap van aanvoer der Kevin Strootman en een kop bal van Ruud Knol op de paal. De thuisploeg stelde er weinig tegen over. Excelsior komt zondag naar Rotter dam-West in de wetenschap dat het in uitduels bijna altijd scoort. De verdediging van Sparta is bo vendien dit seizoen verre van dege lijk gebleken. Bovendien ligt de druk bij Sparta, dat zich financieel geen degradatie kan veroorloven. Voor het jonge Excelsior zou pro motie de bekroning zijn van een prima seizoen in de Jupiler Lea gue, maar het is geen noodzaak, al moet dan wel worden bezuinigd. Go Ahead Eagles heeft gisteren tegen Willem II een flinke stap richting promotie naar de eredivi sie gezet. Goudhaantje in Deven ter was de lange tijd door fysiek ongemak uitgeschakelde aanvaller Koen van der Biezen, die diep in blessuretijd op aangeven van Jona than Vosselman het enige doel punt maakte: 1-0. De winst tegen het laffe Willem II was dik en dik verdiend. Go Ahead heeft zondag bij de return in Tilburg aan een gelijkspel ge noeg om na veertien jaar terug te keren in de eredivisie. Jörg van Nieuwenhuijzen (links) is de nieuwe doelman van Hoek. Hij komt van Heracles. Thomas Ragut (rechts) vertrekt bij de Zeeuws-Vlaamse topklasser. Hij gaat zo goed ais zeker naar VC Vlissingen. foto Cees van Hoogdalem en Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54