uit de hand Vlissingen door oog van de naald WK is laatste kunstje van Van Bronckhorst Jéröme Pineau wint in eerbetoon aan Coppi Datum finale onder druk Karakteristiek De finale van de districtsbeker staat gepland op zaterdag 22 mei. Als Vlissingen zondag ten koste van Vinkenslag echter de tweede ronde van de nacompetitie bereikt, speelt het op zondag 23 mei de volgende wedstrijd. Voor de finale of het nacompetitieduel zal dan een andere datum moeten worden gezocht. naar de dug-out van Kloetinge en bij het verlaten van het veld maak te hij nog een gebaar naar Van der Schee. „Ik zag mijn vader daar naar toe lopen. Het enige wat ik heb gedaan, is hem daar weghalen, zonder iets te zeggen of te provoce ren." Omstanders zagen dat anders en dachten dat hij verhaal wilde ha len bij Jonathan Constancia. Daar op ontstond bij de ingang van de Vlissingse kleedkamer een opstoot je van een man of twintig waarbij klappen werden uitgedeeld. Toen de gemoederen enigszins bedaard waren, zette een toeschouwer op het veld de achtervolging in op Van der Schee, die zich met een sprint naar de eigen kleedkamer in veiligheid kon brengen. Na een aantal minuten arriveerde de politie om verdere escalatie voorkomen. „De toeschouwers konden rustig naar de uitgang wor den gevorderd", verklaarde de poli tiewoordvoerster gisteren. Er zijn geen aanhoudingen ver richt en gisteren had de politie ook geen aangiftes ontvangen. Na een klein uur verlieten de laatste agenten het sportpark aan de Iris laan. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Voor de derde keer heeft Vlissingen de finale van de districtsbeker bereikt. Woensdaga vond bereikte de zondag-eerste klasser de eindstrijd door Kloetin ge na strafschoppen te verslaan. Vlissingen bezorgde zichzelf ech ter onnodig overwerk tegen de Be- velandse finalist van vorig seizoen. „We hebben heel slecht gespeeld", erkende trainer Ruud Pennings. Vlissingen speelde een uur lang met een man meer, nadat Kloetin- ge-doelman Jaco van der Schee uit het veld was gestuurd. De Walcher- se club wilde vervolgens echter met een minimale inspanning het maximale resultaat innen, gaf Pen nings toe. Dat lukte uiteindelijk, maar echt verdiend was de finale plaats niet. Vlissingen kwam al na acht minu ten op 1-0 doordat Van der Schee een schotje van Kjeld van der Hae- ghen door zijn handen liet glip pen. Halverwege de eerste helft werd een inzet van Vlissinger Da vy van Geersdaele nog van de lijn gehaald, maar toen Vlissingen een manmeersituatie kreeg - en Randy de Dreu de toegekende strafschop had gemist - bakte het er niet veel meer van. Kloetinge stroopte met z'n tienen de mouwen op en liet Vlissingen, dat.helemaal niets deed met de overtalsituatie, ontsnappen. Een pegel van Maarten van Rosevelt ketste via de onderkant van de lat het veld weer in (volgens Kloetin ge over de lijn) en diezelfde Van Rosevelt schoot alleen voor doel man Jacco Nelen voorlangs. Nelen had Mark Schuit voor rust met een katachtige reflex al van een doelpunt afgehouden. Mervin Niemantsverdriet miste een dot van een kans na een defen sieve flater van Vlissingen en Cor- né Schilperoort schoof een voor zet van invaller Wouter de Craene net langs de paal. In de zevende minuut van de blessuretijd kreeg Kloetinge loon naar werken. Björn Quartel ging over de knie bij Jof- frey Geldof en Rico Witsenburg, de toegekende strafschop werd be nut door Schilperoort. In de strafschoppenserie ging het echter alsnog mis voor Kloetinge. Wouter de Craene miste de eerste strafschop namens Kloetinge. Alle anderen benutten hun elfmeter- trap. Na de bekerzeges in 1986 en 1988 (beiden tegen BW) kan Vlis singen tegen Dongen (dat gisteren in de andere halve finale na straf schoppen won van Kozakken Boys) de beker voor de derde keer winnen. In de finale van 1988 was de huidige Kloetinge-trainer Cees Houtepen overigens een van de Vlissingse doelpuntenmakers. Vlissingen-Kloetinge 1-1 (1-0), Vlissingen wint na strafschoppen (5-3). 8. Kjeld van der Haeghen 1-0, 90+7. Corné Schilperoort 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: F.M. Kreté (Hendrik-ldo-Ambacht). Ro de kaart: 31. Jaco van der Schee (Kloetinge). Gele kaart: Davy van Geersdaele, Jonathan Constancia en Sander Goedegebure (allen Vlis singen), Mark Schuit, Jaco van der Schee, Maarten van Rosevelt, Cor né Schilperoort en Teun Rentmees ter (allen Kloetinge). Aantal toe schouwers: 500. Strafschoppenserie: Randy de Dreu 1-0, Wouter de Craene mist, Sinan Coban 2-0, Daan Esser 2-1, Sander Goedegebure 3-1, Sofyan Azzagari 3-2, Jihad Azzagari 4-2, Teun Rentmeester 4-3, Jonathan Constancia 5-3. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Als Giovanni van Bronckhorst over een paar maan den zijn plakboeken eens uit de kast trekt, moet hij kriebels in zijn onderbuik krien. Dennis Berg kamp, Mare Overmars, Ronaldin- ho, Thierry Henry, Lionel Messi' ze zullen één voor één voorbij ko men op de foto's van zijn rijke car rière. De Feyenoorder kondigde woensdag zijn afscheid aan, na zijn zeventiende seizoen als prof Het WK wordt het laatste kunstje van de middenvelder die een paar jaar geleden linksback werd. Van Bronckhorst hoopt in Zuid-Afrika de grens van honderd interlands te passeren. Hij staat nu op 97 en sluit dus bij het meest ideale scena rio af op 104, met de WK-finale in Johannesburg. Van Bronckhorst voelt zich mentaal en fysiek nog fit genoeg om met Oranje op jacht te gaan naar de wereldtitel. „Ook omdat er nu een enorme last van mijn schouders is afgevallen", leg de hij uit. De twijfel over het voortzetten van zijn carrière drong zich een paar maanden geleden voor het eerst op. De 35-jarige aanvoerder vroeg zich af of hij nog wel zin had in een extra jaar Feyenoord. De spieren zijn niet meer zo soe pel als een paar jaar geleden en door de financiële zorgen van zijn club zijn de sportieve vooruitzich ten ook verre van rooskleurig. „Omdat ik zo liep te twijfelen was het geen makkelijke fase in mijn carrière. Ik heb mijn gevoel laten spreken en ben nu weer vrij in mijn hoofd." Van Bronckhorst kan terugkijken op een prachtige loopbaan. Als jon ge huurling liet hij zich zien bij RKC en via Feyenoord belandde hij bij Glasgow Rangers. Daarna zette hij nog twee keer een stap hogerop. Eerst naar Arsenal, daar na naar Barcelona. Van Bronck horst werd vijf keer kampioen (twee keer in Schotland, één keer in Engeland, tweemaal in Spanje) en won elf bekers. De belangrijk- Giovanni van Bronckhorst ste prijs mocht hij in 2006 op zijn palmares bijschrijven. In Parijs was hij met Barcelona in de finale van de Champions Lea gue te sterk voor zijn voormalige werkgever Arsenal. In zijn jaren bij de Catalaanse topclub vormde hij op links een tandem met Ro- naldinho. Van Bronckhorst hield het simpel en fungeerde als buffer voor de creatieve Braziliaan. Messi noemde hem toen de beste links back ter wereld. Het was een mooi compliment voor de rustige Van Bronckhorst, die drie jaar geleden Barcetona achter zich liet en terug keerde bij Feyenoord. In sportief opzicht werden het de minste jaren van zijn carrière. Met Feyenoord pakte hij in 2008 welis waar de KNVB-beker, maar in de eredivisie was de Rotterdamse club drie seizoenen lang niet meer dan een subtopper. Op 2 mei speel de hij tegen Heerenveen zijn laat ste officiële wedstrijd voor Feye noord, thuis tegen Heerenveen (6-2). Van Bronckhorst krijgt na het WK nog wel een afscheidswed- strijd van zijn club. Op zondag 25 juli fungeert Real Mallorca, de nummer vijf van de Primera Divi sion, als sparringpartner. Daarna voegt Van Bronckhorst, die een trainerscursus gaat volgen, zich bij de technische staf van Feyenoord. NOVI LIGURE - Jéröme Pineau heeft gisteren de vijfde etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De Franse wielrenner van Quick Step (ploeggenoot van de Belg Wouter Weylandt, de winnaar van de etap pe naar Middelburg) bleef na een rit over 168 kilometer van Novarra naar Novi Ligure zijn medevluch ters Julien Fouchard uit Frankrijk (tweede) en de Japanner Yukiya Arashiro (derde) in de sprint voor. Het peloton kwam enkele secon den later over de finish. De roze leiderstrui blijft om de schouders van Vincenzo Nibali. De Italiaan reed gisteren voor het eerst in het roze nadat hij een dag eerder met Liquigas de ploegen tijdrit had gewonnen. Arashiro was al na achttien kilome ter weggesprongen. De Japanner kreeg even later gezelschap van Pineau, Fouchard en de Duitser Paul Voss. Het kwartet kreeg een maximale voorsprong van vijf mi nuten en 40 seconden. Het pelo ton leek de vroege vluchters, die Voss op twintig kilometer van de streep hadden gelost, in de slotfase weer in te lopen. Door een imponerende versnel ling van Arashiro bij het ingaan van de laatste kilometer bleven de drie avonturiers het jagende pelo ton toch voor en mochten ze strij den om de ritwinst. Pineau was in de sprint sterker dan zijn landge noot Fouchard, Arashiro kon van wege alle gedane inspanningen niet meer meesprinten. De Ameri kaan Tyler Farrar won de sprint van het peloton. De vijfde etappe werd opgedragen aan de illustere Italiaan Fausto Co ppi, die vijftig jaar geleden over leed. De vijfvoudig winnaar van de Giro woonde het laatste deel van zijn leven in finishplaats Novi Ligure. Familieleden van Coppi overhandigden Nibali op het po dium zijn tweede roze trui. Matchwinnaar Diego Forlan koestert de beker na het veroveren van de eindzege in de Europa League. De spits van Atletico Madrid was in de finale tegen Fulham twee keer trefzeker. foto Kay Nietfeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51