op honderd spinningfietsen 0,99 Gemeente geeft Geen akkoord over subsidie aan B stichting jayden zaterdagmarkt Goes Excursie over plagen in fruit Prorail geeft informatie over geluidsanering Aanhangwagen huren? RECLAME vrijdag en zaterdag: Meergranenbrood Nu voor „De strijd tegen de ziekte is ook een manier om ons kind te doen voortleven. Bovendien kunnen we andere ouders en kinderen misschien in de toekomst het verschrikkelijke leed besparen." „We willen de eerste fase van een onderzoek naar de mogelijkheden van im- munotherapie bekostigen. Er is 60.000 euro voor nodig. Die willen we zo snel mogelijk verdienen." Rob Faase met de poster waarmee Stichting Jayden sponsors en donateurs werft voor onderzoek naar betere en effectievere behandelmethoden voor neu- roblastoom, de aandoening waaraan Jayden, nog geen drie jaar oud, overleed. foto Ronald den Dekker Voordelig genieten van Leolux ifjr 4i> 4- •-& 1 "V ff Vf d E .w:; 4- V- 1: Vele Leolux modellen nu tegen opmerkelijke aanbiedingen! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living design living woonconcept GOES - De gemeente Goes geeft 1500 euro subsidie aan de Stich ting Jayden, die geld inzamelt voor onderzoek naar Neuroblastoom, een vorm van kinderkanker. De stichting houdt vandaag een spinning-marathon op de Grote Markt. Voor het gebruik daarvan moet ze 1500 euro precariobelas- ting betalen. Daar kan de gemeen te niet omheen. „Maar wij willen natuurlijk niet vdat de stichting straks de helft van de opbrengst moet afstaan", zegt burgemeester Van der Zaag. „Daarom geven we 1500 euro subsidie." De gemeente geeft de belasting op deze manier via een omweg weer terug. door Rob Paardekam GOES - De gemeente Goes en de marktkooplieden van de zaterdag- markt zijn in een gesprek niet na der tot elkaar gekomen. Het colle ge zal nu de knoop doorhakken. Alle betrokkenen, waaronder ook Goes Promotie en de onderne mers uit de stad, zaten woensdag met elkaar aan tafel. Aanleiding vormde het ongenoegen van de marktkooplieden over het feit dat ze op zaterdag 3 juli van de Markt worden geweerd. Op die dag vin den daar allerlei festiviteiten rond om de Tour de France plaats. De gemeente heeft de Oostwal als Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl Gki&tUt Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER alternatief voor de zaterdagmarkt aangeboden, maar daar is de ambu lance handel niet blij mee. Een ver plaatsing zou omzetverlies opleve ren. De marktkooplieden vinden dat de markt gewoon moet kun nen plaatsvinden naast de festivi teiten. B en W hebben alle argu menten nog eens aangehoord en nemen dinsdag een besluit. De raad praat later deze maand ook nog over het onderwerp. Volgens de marktkooplieden zul len er acties volgen als er geen be vredigende oplossing komt. j Een stelling over dit onderwerp iSSt staat op www.pzc.nl/bevelanden. KAPELLE - Het fruitteeltmuseum in Kapelle houdt zaterdag 29 mei een excursie door verschillende boom gaarden, op zoek naar plagen in ap pels en peren. Adrie Kloosterman neemt signalen van ziekten in vruchtknoppen en bladeren onder de loep en legt uit hoe die op een biologische manier kunnen wor den bestreden. Wie thuis kampt met ziekten, kan een aangetast blad of een vrucht meenemen. De tocht duurt van 13.30 tot 15.30 uur en begint bij het museum. Kosten: 4 euro, inclusief museumbezoek. GOES - Spoorbeheerder Prorail geeft woensdag en donderdag 19 en 20 mei informatie over het aan gevulde geluidsaneringsprogram ma 'Zeeuwse Lijn'. Tot 9 juni kan nog op het plan voor geluidsmaat regelen langs het spoor tussen Roosendaal en Goes worden inge sproken. Tijdens de informatie avonden kunnen belangstellenden het plan inkijken en uitleg krijgen. Voor de inwoners van Kapelle en Reimerswaal is de informatie avond op 19 mei in De Meiboom in Krabbendijke. Voor inwoners van Goes op 20 mei in Hotel Ter minus in Goes. Beide bijeenkom sten beginnen om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47