Zeeland PZC Hoornbeeck in Wilhelminaschool Profijt Meubel Middelburg Bus OP=OP Nu 249,- Danique Gorssen weer terecht almanak BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 20 en 21 NEVENVESTIGING Studenten van sector economie krijgen volgend jaar les aan de Lijnbaan Relaxfauteuil Servon in creme uitgevoerd uit voorraad leverbaar Oude treinen brengen veel mensen op de been Vrijdag 14 mei 2010 Spinning op de Markt ten bate van onderzoek kanker bij kinderen Miniatuur Walcheren keert terug als naam binnen Mini Mundi Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam GOES - Het Hoornbeeck College in Goes opent in september een ne venvestiging in de voormalige Wil helminaschool aan de Lijnbaan, te genover het Stadskantoor. Het hui dige onderkomen van de school aan de Van Dusseldoapstraat is te klein voor de 550 studenten. Het pand dateert nog maar van 2003, maar de school is de laatste jaren harder gegroeid dan destijds kon worden voorzien. Het school gebouw biedt ruimte aan vierhon derd leerlingen, maar dat zijn er in middels al 550. „De verwachting is dat we nog doorgroeien naar 750 studenten", zegt locatiemanager Evert Timmerman. Om al die jongeren les te kunnen geven, gaat het Hoornbeeck Colle ge in de toekomst waarschijnlijk een nieuwe school bouwen op de plek van het Goese Lyceum aan de Van Dusseldorpstraat. Die school verhuist immers naar De Weitjes, tussen Goes en Kloetinge. Maar het duurt nog zeker vier of vijf jaar voor het zover is. Daarom moest het Hoornbeeck College op zoek naar een tijdelijke nevenvesti ging- Die is gevonden aan de Lijnbaan. In de voormalige Wilhelmina school volgen vanaf september on geveer honderdtachtig leerlingen van de sector economie hun les sen. „Deze sector is het gemakke lijkst over te brengen", verklaart Timmerman. „Voor de sectoren welzijn en gezondheidszorg heb ben we in onze hoofdlocatie prak tijklokalen die zich niet zo gemak kelijk laten verplaatsen." De Wilhelminaschool, die tot een half jaar geleden nog onderdak bood aan De Wissel, wordt de ko mende maanden flink onder han den genomen. De gemeente Goes rekent een schappelijke huurprijs voor het vervallen gebouw en in ruil daarvoor knapt het Hoorn beeck College het helemaal op. De werkzaamheden zijn deze week begonnen. Timmerman hoopt dat de school het gebouw vier of maxi maal vijfjaar zal gebruiken. Hij is zeer te spreken over de ge vonden oplossing. Timmerman noemt de Wilhelminaschool een prachtige locatie, met name vanwe ge de goede bereikbaarheid met het openbaar vervoer. Het Hoornbeeck is straks overi gens niet de enige gebruiker. Een klein deel van het gebouw wordt in gebruik genomen door Kinder opvang de Bevelanden. wmtmmmammammsssm GOES - De eerste dag van het evenement 'Spo ren naar het verleden' bij de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) heeft gisteren veel bezoe kers getrokken. De auto's stonden tot ver bui ten de parkeerplaats van de SGB geparkeerd. Uiteraard kon een ritje naar Hoedekenskerke worden gemaakt met de stoomtrein, maar op het terrein in Goes was nog veel meer te bele ven. Zo konden bezoekers kijken naar onder meer rangerende treinen, een modelspoor en oude ambachten. Verder werden boomstam men gezaagd met een ouderwetse boomzaag. Het evenement duurt nog tot en met zondag, elke dag vanaf 10.00 uur. foto Willem Mieras Kijk voor een video op www.pzc.nl/bevelanden mooier wenen voer minder gelei! Op woontoasjevard de Mortiere - T: 0118-606669 - meubeS®praS?tmk3det5urg.rii OUD-SABBINGE - De 16-jarige Dani que Gorssen uit Oud-Sabbinge is weer terecht. Ze heeft zich woens dag rond 11.30 uur bij haar familie gemeld. Het meisje werd sinds dinsdagmiddag vermist. Ze was vanuit haar woning op skeelers vertrokken. Om 13.30 uur had ze nog telefonisch contact met haar vader. Omdat ze rond acht uur nog niet thuis was en ook haar mobieltje niet meer beant woordde, is alarm geslagen. Tip? redactie@pzc.nl Al weken kon hij bijna nergens an ders meer over praten. De zesjarige Kees mocht een paar dagen logeren bij zijn tante, een paar dorpen verder op. Óp de heenreis werd hij door zijn moeder met de auto gebracht. Na af loop van de logeerpartij zou hij zelf standig met de bus naar huis komen. Dat was een heel avontuur voor het ventje, want dat hij nog nooit eerder gedaan. Zoals afgesproken stapte hij opge wekt de bus in, onderweg heel erg goed oplettend dat hij niet te vroeg of te laat uit zou stappen. Met een beetje hulp van de buschauffeur ging dat prima en hij sprong op de afge sproken tijd uit de bus waar zijn moeder al stond te wachten. Die avond werd in het gebed voor het slapen gaan nog een dankwoord uitgesproken. „Bedankt dat U Kees weer veilig heeft thuisgebracht", sprak zijn moeder. „Nee, dat klopt niet", riep Kees. „Ik ben zelf geko men, met de bus."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45