overleven van vliegtuigcrash vliegramp tripoli 13 geboren voor het podium' Kwelling Gescheurd verkleurd, versleten? VLIECCRASH TRIPOLI commentaar StofFeerderij Brouwer Vliegen is relatief vei lig. Maar na elk onge luk voelt dat anders. De abruptheid van zo'n dood. De fragmentatie van het toestel en alles wat het ver voert. De tergende onzekerheid over de slachtoffers. De klap voor de nabestaanden. Door dit alles maakt een vliegtuigcrash een diepe indruk. De ramp in Tripoli des te meer omdat er ze ventig Nederlanders bij zijn om gekomen. Zo komt het noodlot dichtbij. De nasleep van deze crash roept een paar vragen op. Hoe kan het, met alle controles en -registraties in de luchtvaart, zo lang duren voor er zekerheid is over wie er in de Airbus zat? En is zo'n zwarte doos, gezien de huidige stand van de communi catietechniek, niet een beetje achterhaald? Nu is het heel erg lang wachten op informatie over de toedracht. Behalve het permanent verbete ren van de veiligheid is er dui delijk een inhaalslag nodig om te zorgen dat nabestaanden niet nodeloos worden gekweld. vang en gevo'lgen van de ramp minder kunnen overzien meer ontspannen zijn. Hierdoor kun nen zij de klappen met hun lichaam beter opvangen. Het is opvallend, vertelt Brink, dat mensen die een klein beetje ge dronken hebben en van de trap af vallen meer letsel hebben dan mensen die helemaal dronken zijn. „De eerste groep realiseert zich dat ze vallen en probeert de val nog te corrigeren. Mensen die volledig verslapt door de alcohol vallen, mankeren minder." In zijn algemeenheid sterven de meeste mensen tijdens een vlieg tuigramp aan hersenletsel, aan in terne bloedingen of aan een gebro ken nek. Over een lengte van honderden meters liggen brokstukken van de gecrashte Airbus verspreid. foto Fleur Halkema/ANP Het laatste nieuws over de crash in Libië Vliegramp eist ook Zeeuws slacht offer Reacties uit binnen- en buitenland Twitterberichten Video's van de nieuwsuitzen dingen www.pzc.nl/vliegcrash vier in Brussel aankomen. We had den afgesproken elkaar 's avonds te ontmoeten. Van haar moeder kreeg ik de bevestiging dat ze in het verongelukte toestel zat." Brian Bouwens is zelf muzikant, drummer. Volgens hem is Joëlle de laatste jaren steeds beter gaan zingen. Ze was regelmatig gastzan- geres bij de Zeeuwse coverband Copycat, waar Brian invaldrum- Joëlle met haar danspartner Rensley Mattheeuw. foto Misalsa En ze probeerde altijd het publiek mee te krijgen. Het maakte haar niet uit of er weinig of veel men sen in de zaal zaten. Ze gaf altijd al les, alsof ze voor een vol Ahoy stond." Joëlle had volgens Brian vaste plan nen om aan een nieuwe muziek- carrière te gaan werken. Ze wilde met een gitarist een nieuw duo vormen. Er werd al gerepeteerd, er waren al nummers geselecteerd. En de naam van het duo stond al vast: Bliss. Brian vertelt dat hij de nacht van woensdag op donderdag geen oog heeft dichtgedaan. „Nu ik zo over haar praat, ben ik weer helemaal kapot. Ze was zo prachtig, iemand die alles tot in de puntjes verzorg de: haar zingen, haar optredens, haar leven." vrijdag 14 mei 2010 mer is. Zanger Robert Stoltink van Copycat zegt: „Joëlle was een bron van enorm veel energie en ver maak. Voor ons is het een heel groot gemis dat ze er niet meer is." Brian Bouwens vult aan: „Ik zie haar als een echte entertainer. Als ze een cover zong, maakte ze zich die volledig eigen. Je hoorde dat ze meende wat ze zong, het kwam bij haar rechtstreeks uit het hart. foto Brian Bouwens Tel.: 0113 - 21 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3