Bekerwedstrijd loopt na afloop 261 sport Forlan bevrijdt Atlético Madrid VLISSINGEN-KLOETINGE Vlissingen plaatst zich ten koste van Kloetinge VOOr de finale Van de diStriCtSbeker, maar de Vlissingen-verdedigerJoffreyCeldofstaatvoor vechtpartij na afloop is het gesprek van de dag. jaar verloor hij de eindstrijd met Kloetinge. Mij'ke Lievens valt uit zeilkernploeg Oss juicht nog niet bij bankroet Veendam Heerenveen neemt afscheid van Timmer Zusjes Williams weer één en twee Vrouwen AZ opnieuw landskampioen 2 het tweede jaar op rij in de bekerfinale. Vorig m vrijdag 14 mei 2010 MIDDELBURG Zeilster Mijke Lievens maakt niet langer deel uit van de kernploeg in het matchracen. De uit IJzendijke afkomstige sportvrouw zat in het team van stuurvrouw Mandy Mul der, in 2008 op de Spelen van Pe- kingt winnares van het zilver in de yngling. Ook Marja van Helden valt buiten de boot. Coach Maurice Paardenkooper gaat op zoek naar een andere samenstel ling omdat de huidige equipe na evaluaties van de resultaten van drie laatste World Cupwedstrijden te weinig progressie boekte. OSS FC Oss vindt het nog te vroeg om te zeggen dat de club ook volgend seizoen in de eerste divisie speelt. Door het faillissement van BV Veendam zou er een plaats vrijko men voor de Brabanders. Oss degra deerde onlangs. De club wil deson danks graag in het betaalde voetbal blijven. Voorzitter Bert Zwanenburg: „Bij een faillissement is er acht dagen tijd om in beroep te gaan. Daarop zullen we moeten wachten." Daar na moeten Oss ook afwachten hoe de KNVB reageert. HEERENVEEN Heerenveen heeft na twee maan den alweer afscheid genomen van Henk Timmer. De 39-jarige doel man maakte in maart een rentree in het betaald voetbal omdat de Friezen door blessureleed op zoek waren naar een keeper. De oud-in ternational speelde negen wedstrij den, maar moet nu weer vertrek ken. Heerenveen wil het nieuwe seizoen ingaan met de Belgische keepers Brian Vandenbussche en Kenny Steppe, die beiden hersteld zijn van blessures. MADRID Op de nieuwe wereldranglijst staan de Amerikaanse tenniszus- sen Serena en Venus Williams op één en twee. Het is zeven jaar gele den dat ze de bovenste twee plaat sen innamen. Venus verzekerde zich woensdag van de tweede plek door de kwartfinales te bereiken van het WTA-toernooi in Madrid. De tennissende tak van de familie Williams stond al 45 weken op de bovenste twee plaatsen van de we reldranglijst, waarvan de laatste keer in mei 2003. TILBURG De vrouwen van AZ hebben voor het derde jaar op rij de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Ed Engelkes was op de voorlaatste speeldag in Tilburg met 6-0 te sterk voor Willem II. AZ is daar door niet meer te achterhalen door nummer twee ADO Den Haag. Chantal de Ridder en Jessica Fis- hlock scoorden allebei twee keer voor de ploeg uit Alkmaar. De hul diging van AZ is, wegens de vlieg tuigcrash in Tripoli, met een week uitgesteld. door Rudy Boogert VLISSINGEN - De bekerwedstrijd tussen Vlissingen en Kloetinge is woensdagavond na afloop ont sierd door een vechtpartij. Voor de ingang van de kleedkamer van Vlissingen richtte een aantal toe schouwers zich op Kloetinge-doel man ]aco van der Schee, die later door Gerard Borgman HAMBURG - Diego Forlan heeft At- lético Madrid met twee doelpun ten verlost van een minderwaar digheidscomplex. De tweede club uit Madrid won woensdag na 36 jaar eindelijk weer eens een inter nationale prijs door Fulham te kloppen in de finale van de Euro pa League (2-1 na verlenging). Na Real Madrid, Barcelona en Va lencia geldt Atlético als de vierde club van Spanje. Maar in de voor bije jaren was er weinig reden tot jubel bij de door rellen en onrust gekenmerkte volksclub, die in de Spaanse hoofdstad veel populair der is dan het grote Real Madrid. De laatste landstitel dateert van 1996 en voor internationale succes sen van Atlético moeten we nog veel verder terug. In 1962 won de club ten koste van Fiorentina de Europa Cup II en in 1974 verloor verklaarde zijn vader uit de menig te weg te willen halen. De politie was binnen een aantal minuten ter plaatse met vier auto's en een aantal wijkagenten te fiets om ver dere 'onrust te voorkomen. De kiem voor de onrust lag in de rode kaart die Van der Schee na een halfuur kreeg van scheidsrech- Atlético in de finale van de Europa Cup I van Bayern München. De Duitse club had later dat jaar geen trek af te reizen naar Argentinië om te strijden om de wereldbeker voor clubteams. Atlético mocht als verliezend finalist opdraven en de Spaanse club versloeg Indepen- diente. Nu, 36 jaar later, heeft de club van blauw, rood en wit eindelijk weer een internationale prijs te pakken. Atlético gaat de boeken in als de eerste winnaar van de Europa Lea gue, de opvolger van de Uefa Cup. Atlético eindigde dit seizoen ach ter Chelsea en FC Porto op de der de plaats in de groepsfase van de Champions League, waarna het verder bekerde in de Europa Lea gue. Daarin konden Galatasaray, Sporting Lissabon, Liverpool en Fulham de ploeg van trainer Qui- que Flores niet stuiten. De finale in Hamburg was van een ter Kreté. De doelman haalde de doorgebroken Sinan Coban onder uit. „Ik wilde al weglopen, want ik dacht dat ik rood zou krijgen", zei de keeper. Kreté was coulant en gaf slechts geel. „De rechtsback van Vlissingen (Jonathan Constan cia) kwam toen aanlopen en vroeg om een rode kaart." Van der Schee duwde hem weg en kreeg daar- bedroevend niveau, zelfs naar de maatstaven van de Europese subtop. Het kwaliteitsarme Ful ham speelde zijn 63e en laatste duel van het seizoen. De Engelse ploeg leunde op strijd en opportu nisme en legde nagenoeg geen fat soenlijke aanval op de mat. Atléti co, net als Fulham een middenmo ter in eigen land, maakte ook wei nig indruk. Echter, het was door slaggevend dat de twee beste voet ballers op het veld het gestreepte shirt van Atlético droegen: Forlan en Agüero. Forlan kroonde zich vo rig seizoen met 32 competitietref fers nog tot beste schutter van Eu ropa. Hij vormt straks op het WK een mooi koppel met Luis Suarez in de aanval van Uruguay. De kleine Agüero toonde ook te gen Fulham zijn geweldige tech niek. In de Argentijnse jeugdselec- ties was de schoonzoon van Diego Maradona een gracieuze spelverde- voor wél rood. Hij noemde het een black-out, die hem volgend seizoen een aantal wedstrijden schorsing zal kosten. „Na die rode kaart was ik er wel klaar mee", zei hij gisteren. „Na de wedstrijd bleef de speler van Vlis singen provoceren." Constancia liep nadat hij de beslissende straf schop had benut demonstratief Na een halfuur was de halve finale tegen Vlissingen al voorbij voor Kloetinge-doelman Jaco van der Schee. Hij gaf Jonathan Constancia een duw, waarvoor hij rood kreeg van scheidsrechter Kreté. foto Izaak Verkeste Ier. Inmiddels is hij een heerlijke aanvaller, met voorbereidende kwaliteiten. Forlan en Agüero hielpen de Spaanse ploeg aan de beker door twee keer samen toe te slaan. Na een dik half uur verlengde Forlan een mislukte doelpoging van Agüero (1-0). Simon Davies maak te snel daarna gelijk (1-1), waarna de 49.000 toeschouwers tot ver in de tweede helft van de verlenging moesten wachten op het hoogte punt van de avond. Agüero haalde op snelheid een schier onmogelij ke diepe bal, hij gaf aan dat Forlan bij de eerste paal voor zijn man moest komen en dat deed de tops corer ook: 2-1. Fulham blijft daardoor ook na 113 jaar wachten op de eerste hoofd prijs in de clubgeschiedenis. Atléti co staat woensdag nog in de eind strijd van de Spaanse beker. Daar in is Sevilla de tegenstander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28