zeeland 123 het peloton maar betalen wél mm 'Plek ambulances zaak van RAVZ' soul Machine Wielerverhalen van schrijvers in Porgy Bess Kamervragen WD-Kamerlid over drama Zierikzee 'De journalisten keken tegen de konten van de renners. Ik reed ertussen en kon lekker met iedereen praten' Thijs Zonneveld Kaarten voorverkoop 25 aan de zaal 28, Verkijgbaar via www.blueeagleevents.nl balie Zeelandhallen VW Goes vrijdag 14 mei 2010 Schrijver en oud-wielrenner Thijs Zonneveld foto Klaas Jan van de Weij ma en Robert Gesink mij verschik- kelijk hard voorbijfietsten, begreep ik dat het er niet inzat. En dat ik ook niet de op één na beste zou worden. Van een matige wielren ner ben ik iemand geworden die mooie stukjes kan schrijven. Na tuurlijk is het mijn drijfveer ook hierin de beste te worden. Volgens mij staat of valt alles wat je in je le ven doet met ambitie, of het nu wielrennen is, schrijven of bloem schikken. Daarover gaat mijn ro- TERNEUZEN - Het tweede wieler- café van deze krant vindt komen de donderdag (20 mei) plaats in Porgy Bess in Terneuzen. Behal ve schrijver Thijs Zonneveld is ook auteur Peter Ouwerkerk te gast. Hij redigeerde het boek De Tour in Holland dat binnenkort verschijnt en onder meer een bijdrage bevat van PZC-verslaggever Frits Bakker. Ronald Apers komt vertellen over de Delta Tour die op 11 juni Hulst en op 13 juni Terneuzen aandoet. Het wielercafé is gratis toeganke lijk (ontvangst met een bakje kof fie) en begint om 20.00 uur. Aan melden: wielercafe@pzc.nl Thijs Zonneveld is geboren op 28 september 1980. Studeerde internationaal recht in Amsterdam. Kreeg de scriptieprijs sport en recht voor zijn afstudeer scriptie over sancties tegen do ping. Tot november 2007 was hij be roepswielrenner. Debuteerde in 2008 met Dit is on ze tijd, over jonge Nederlandse wiel renners. Publiceerde vorig jaar de roman De ereronde van de eland. Vorige maand verscheen de verha lenbundel Koos, Kenny en Johnny. Website: www.thijszonneveld.com man De ereronde van de eland. Over een wielrenner die zijn ambi tie terugvindt. Het is een portret van een wielrenner die ik zelf vreesde te worden. Zo profiteer ik er nog elke dag van dat ik wielren ner ben geweest. Dit voorjaar heb ik drie dagen meegetraind met Va- cansoleil. Vier journalisten zaten in een volgauto de hele dag tegen twintig konten aan te kijken, ik reed tussen de renners en kon lek ker met iedereen praten." voor te vragen." Klagen bij de be handelend ambtenaar had geen zin: Otter moest naar de keuring als hij een vergunning wilde. Correspondentie met fracties in de gemeenteraad had ook geen re sultaat, maar een telefoontje van deze krant wel. Wethouder Chris Maas van de ge meente Veere zegt desgevraagd dat hij soepel wil omgaan met de aan vraag van Otter. „We doen zo'n keuring niet omdat het nou een maal in de regels staat, maar om dat die wettelijk verplicht is. En niet iedereen die een vergunning aanvraagt, is bij ons bekend. Ik DEN HAAG - Demissionair minister Ab Klink (CDA, Volksgezondheid) wil vanuit Den Haag niet bepalen waar op Walcheren de ambulan ces moeten zijn gestationeerd. Dat is een zaak van de Regionale Ambulancevoorziening Zeeland (RAVZ). Dat schrijft Klink in antwoord op vragen van CDA-Kamerleden Ad Koppejan en Janneke Schermers. Die maakten zich zorgen over de spreiding van ambulanceposten op Walcheren. Ze stelden Klink vragen naar aanleiding van een brief die burgemeester Rob van der Zwaag van Veere aan Klink heeft gestuurd. De burgemeester vreest dat het niet lang duurt voor de ambulancepost bij Oostkapelle verdwijnt. Hij denkt dat efficiëntie zwaarder zal wegen dan het be lang van inwoners en toeristen. Klink mengt zich niet in de discus sie over de exacte plek van zieken wagens. „Het is aan de RAVZ zelf hoe haar rapid-responders, ambu lances en standplaatsen over haar werkgebied verspreid worden", schrijft Klink aan de Kamer. Wel stelt hij dat lokale deskundigheid - juist in de bijzondere situatie van Zeeland - bij de plaatsbepaling lei dend is. Klink maakt zich geen zor gen over de bereikbaarheid van de zorg. Hij schrijft dat hij erop ver trouwt en rekent dat 'de invullin gen van de acute zorg met in acht neming van de 45 minuten norm in alle zorgvuldigheid ingevuld zal worden'. Hij heeft dat B en W van Veere laten weten. DEN HAAG - WD-Kamerlid Fred Teeven heeft vragen gesteld aan de missionair minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) over het gezinsdra ma in Zierikzee. Hij doet dat naar aanleiding van uitzendingen van tv-programma Nova. Teeven wil weten of Hirsch Ballin nog steeds vindt dat 'alle procedu res bij de vrijlating van de verdach te in de richting van de slachtof fers zijn gevolgd'. Ook vraagt het Kamerlid of het klopt dat er een vangnet van hulpverlening rond de vrouw en haar dochter was ge organiseerd. „Waarom is er niet aan gedacht om bij de opheffing van de voorlopige hechtenis van de dader juist deze contactperso nen te informeren?" Teeven vraagt of tussen Schouwen- Duiveland en het Openbaar Ministerie al lan ger discussie is over de wijze van informeren van de slachtoffers door OM en politie. Als dat zo is, wil hij weten waarom de Kamer de reden niet is verteld. vind wel dat we moeten kijken of de gegevens die we al hebben over een persoon ook gebruikt kunnen worden voor de aanvraag van een parkeervergunning." En die 87 euro? Hoe zit dat? „Dat is maar de helft van wat de keu ring echt kost", zegt Maas. „De rest past de gemeente bij." Maar Otter moet het bedrag wel ge woon betalen, ook al hoeft hij de keuring niet te ondergaan. Raar, vindt Otter. „Wanneer ie mand niet gekeurd hoeft te wor den, moet hij wel een bedrag beta len dat gelijk is aan de helft van de kosten voor de keuring."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25