20 I zeeland Thijs Miniatuur Walcheren krijgt zijn oude Het seizoen van de markten is weer begonnen weekenddiensten w MINI MUNDI Het Middelburgse attractiepark Mini Mundi heeft een succes vol eerste jaar achter de rug. Dus is er vandaag taart en komt er dit jaar een nieuwe draaimolen in de buitenspeeltuin. vrijdag 14 mei 2010 'Er zijn hier heel veel leuke dingen te doen. Ik ben al in de achtbaan ge weest, helemaal niet eng hoor. Je ging maar een beetje hard. Nee oma, gei zes maar een tien-plus hoor.' door Annemarie Zevenbergen Grijze wolken jagen langs de evenzo grauwe lucht. De temperatuur noodt ook niet uit tot buiten recreëren, dus blijven de be zoekers van het Middelburgse at tractiepark Mini Mundi veelal bin nen. Het park viert'feest. Met taart, want vandaag is Mini Mundi een jaar open. Miniatuur Walcheren kwam er na de verhuizing van het Molenwater naar de Mortiere weer tot leven. Het miniatuurpark krijgt trouwens de eigen, vertrouw de naam weer terug. Maar wel als onderdeel van Mini Mundi. Directeur Sven van Rijswijk leunt na de succesvolle start alles behal ve achterover. Met genoegen be kijkt hij de rondrennende kinde ren in de binnenspeeltuin. De meesten op kousevoeten of blote voetjes. Bij het klimgedeelte moe ten de schoenen uit en de kleine bezoekers vinden het wel zo lek ker die dan maar gewoon uit te la ten. Het gegil en de enthousiaste kreten van het grut overstemmen alles. Zij hebben het naar hun zin. De vaders, moeders, opa's en oma's bekijken hun spruiten van achter een boek, een glas wijn of een kop koffie. Sven: „Wij merken dat Zep beken der is geworden. Zeker na de ope ning van Voetbalexperience heeft Mini Mundi ook meer gestalte ge kregen. We hebben nu ruim ïooo jaarkaarthouders. Het afgelopen jaar kwamen er ruim ïoo.oo bezoe kers. Het merendeel daarvan is toe rist. Met name Duitsers weten ons te vinden. Het is natuurlijk ook heerlijk dat we hier 700 gratis par keerplaatsen voor de deur hebben. Twee keer omvallen en de mensen zijn binnen." „We hebben onderzoek gedaan naar de waardering die de bezoe kers het park gaven en daar kwam gemiddeld een 8.7 uit. Met name m"""W die combinatie van binnen en bui ten vinden de meeste bezoekers prettig." „Voor mij blijft hier enorm veel uitdaging. Ik heb me er helemaal in vastgebeten. Ik wil voor het zo merseizoen nog een bioscoopje op de verdieping van de binnenspeel tuin. Verder komt er een nieuwe draaimolen buiten. Het is de be doeling dat iedere attractie na een paar jaar wordt vervangen door iets nieuws. Dan blijft het span nend, ook voor jaarkaarthouders." Miniatuur Walcheren ligt hem na aan het hart. „We hebben de tuin deels opnieuw aangeplant en alles is wat levendiger geworden. Zo is het carillon van de Lange Jan te rug. Bij de dorpen staan nu bord jes met informatie over de plaats en anekdotes." Bij het carillon trotseren een oma met kleindochter de kou en druk ken enthousiast de grote toesten in. „Jij bent hoor oma", roept het meisje als het te langzaam gaat. De broers Thijs {8) en Max (5) Hir- des uit Kapellebrug: „Er zijn hier heel veel leuke dingen te doen." Opa en oma De Rijk volgen de ver richtingen van hun kleinzoons maar vinden het 'wel erg duur'. Oma: „Ei genlijk zou het pretpark gratis moe ten zijn en wel entree voor Minia tuur. Ik geef een 6." Waarop Thijs roept: „Nee, een tien plus." VROUWENPOLDER - De Vrouwen- polderse Dagen (foto) en het Len tefeest in Imkerij Poppendamme (Grijpskerke) zijn gisteren begon nen. Beide duren drie dagen. Van daag volgt Vlissingen met de De Ruyterjaarmarkt, zaterdag heeft Middelburg een jaarmarkt in de wijk Griffioen. Het Lentefeest is een markt met planten en tuinarti- kelen. De Vrouwenpolderse Dagen omvatten vandaag een historische markt, morgen een boe- ken-/antiekmarkt. 's Avonds zijn er vanaf 20.30 uur concerten van onder meer Surrender (vrijdag) en Johan Vlemmix (zaterdag). Entree is dan 10 euro. foto Lex de Meester Anja De Bie uit Maastricht: „We zijn hier voor het eerst. Het ziet er aan trekkelijk uit." Zij en haar echtge noot Ronald geven het park 'zeker een 7 tot 8'. Dochter Isa (5) vindt de blokkenhoek het leukst, ze zit er samen met zusje Evi (2). Anja: „Al leen de reling van de bruggen bui ten zit hoog. Evi liep er bijna onder door en dan val je in het water." Opa Jan de Nooijer uit Middelburg: „Wij hebben een jaarkaart en ko men hier bijna ieder weekend. Het meest met mijn kleinzoon Sam. Ik vind Miniatuur hier leuker dan het oude. Wat interactiever en eigentijd ser. Mini Mundi vind ik een van de betere attractieparken. Wat mij be treft geef ik het een rapportcijfer 8,5. Ik ga altijd met plezier mee." BE83SIS %3ÊS88SBffltB$8BBBIIBUIKKKSÊIBBJ Mini Mundi, inclusief het park Miniatuur Walcheren zit vandaag precies t op de oude plek op het Molenwater in de binnenstad, namelijk 100.000. ijaar a Zaterdag 1S en zondag 16 mei 2010 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij 17.30-zon 22.30 uur: R. Ubels en M. j. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zon 22.30-ma 8.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, West- kapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen D.G.M. Matthijs, Seisweg 1, Middelburg, tel.(0118)641376. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22