Zeldzaam Diversiteit bij opknappen Veerse Kreek 19 Tijdelijke vergunning voor schone crossbaan Zeeland ijlt Een superstrak geschoren haag? onelinehovenier.nl Opknapbeurt voor Veerse Kreek en Vesten Hersenschudding na val van paard Robesin lijsttrekker Partij voor Zeeland Aanhangwagen huren? Muziekfeest van jarige brassband 11 onbetwist de Jonge Hoek van Dijke nén vrijdag 14 mei 2010 „Het Veerse Bos heeft zich ontwikkeld tot een zeldzaam ecosysteem. Het is één van de meest aansprekende voorbeelden van na-oorlogse landschaps architectuur. Het kapplan laat daar weinig tot niets van over." w „Als de bosstrook wijkt voor een brede, aflopende oever, kunnen dieren ge makkelijker op de kant klimmen, en waterplanten beter groeien. Daardoor ontstaat meer diversiteit. Dat vergroot de natuur- en cultuurbeleving." De omgeving van de Veerse Kreek wordt opgeknapt. Uitlopers van de kreek worden uitgebaggerd en putten in de bodem van de Veerse Kreek worden volgestort met slib. Ook krijgen de oevers een opknapbeurt. Waterlopen waar wordt gebaggerd. Veerse Vesten: hier wordt gebaggerd en krijgt het bastion nieuwe oevers. Veerse Kreek: putten in bodem worden opgevuld. Oevers worden verstevigd. Willem Adriaansens foto Lex de Meester door Karlijn de Splenter WESTDORPE - Een tijdelijke vergun ning van drie jaar ligt er klaar voor het inrichten van een E-mX ter rein aan de Ameliaweg in Westdor- pe. De crossbaan, bestemd voor e-bikes, milieuvriendelijke elektri sche crossmotoren, ligt naast het Finlandcircuit op de Axelse Vlakte en heeft een gedeeltelijke overkap ping. De goedkeuring liet op zich wach ten, maar burgemeester en wet houders van Terneuzen hebben be sloten de baan tijdelijk te gedogen. Wethouder Frank van Hulle is en thousiast over de komst van de mi lieuvriendelijke baan. De motoren hebben geen Co2-uitstoot en zijn geluidloos. „Een mooi initiatief, maar we moeten het afwegen te gen andere plannen. Op die grond wil Zeeland Seaports graag bedrij ven vestigent." Of de baan na de drie jaar blijft, is dan ook niet ze ker. „We moeten het constant over- wegenn en zullen aankijken wat het terrein kan dden voor de sport in de regio en het milieu." Elasto Holding BV is vorig jaar al begonnen met de voorbereidingen voor het E-mX-circuit. Wanneer de baan in gebruik wordt geno men, kan het bedrijf nog niet zeg gen. OOSTKAPELLE Een 37-jarige vrouw uit de gemeen te Veere heeft donderdagochtend een hersenschudding opgelopen toen ze van haar paard viel. De vrouw moest met een ambulance naar het ziekenhuis worden ge bracht. De amazone reed op de Grijpskerkseweg in Oostkapelle. Het dier schrok van een hond ach ter een hek en stapte opzij. Daar door viel de vrouw en ook het paard. Dat kwam deels op haar te recht. Het paard mankeerde niks. MIDDELBURG Johan Robesin is opnieuw lijsttrek ker voor de Partij voor Zeeland bij de Statenverkiezingen van maart volgend jaar. Hij is dinsdagavond met algemene stemmen gekozen tijdens een ledenvergadering van de partij. Robesin - die in Hoek woont - was bij de vorige Statenver kiezingen ook lijsttrekker. Hij is sinds 2007 ook fractievoorzitter. Gert Jan Minderhoud uit Oudelan- de wordt lijsttrekker voor de partij voor de waterschapsverkiezingen. I aanhangwagens Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl DOMBURG Voor het ito jarig bestaan van Brassband Apollo vindt morgen in Domburg een muziekdag plaats. Om 13.30 uur geeft jeugdbrassband Artemis een buitenconcert bij de Protestantse Kerk. Om 15.00 uur treedt boerenkapel De Deudou- wers op in het centrum. Vanaf 17.00 uur maakt Junior Drumcorps Johan Friso een rondgang die ein digt in een show bij het Badhotel. MARKT In Vrouwenpolder zijn de Vrouwen- polderse Dagen begonnen. Meer fo to's op www.pzc.nl/walcheren MEEST GELEZEN 1. Girovlaggen zeer gewild 2. Auto op zijn kant bij aanrijding 3. Plek ambulances zaak van RAVZ STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto www.rottotMjRhout.rtl li 9: li uw blokhutsoecialist Voordelig genieten van Leolux srir W Vele Leolux modellen nu tegen opmerkelijke aanbiedingen! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl modern living easy living design living 13.1 woonconcept Blokhutten -Tuinhuizen Speeltoestellen Tuinmeubelen Dierenverblijven Torenstraat 33-35 - 4365 AD Meliskerke Telefoon (0118) 56 23 51 GSM 06-22 31 95 44 Fax (0118) 56 29 81 e-mail: info@rottetuinhout.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21