7 Het handwerken komt weer helemaal terug Breisteek? woensdag 12 mei 2010 door Karlijn de Splenter Sinds drie jaar zijn de breipennen en de bol letjes wol weer hele maal terug, volgens ei genaresse Ine Markano- vic van het handwerk- en hobby winkeltje 'Creatique' in Hulst. En zulke handwerkjes zijn niet alleen voor oude vrouwen. „Er kwam een meisje in de winkel dat vragen had over breien. Ze had het vroeger wel geleerd, maar was het vergeten." Dat bracht Markano- vic op het idee om iedere maan dag een vrije inloopmiddag te hou den. Ervaren breister Henny Kre- mers is er dan om te helpen met breien of moeilijke steken. Ook voor tips over haken en breien kan je dan in de winkel terecht. Het hobbywinkeltje van Markano- vic staat vol met verschillende soorten wol. Maar ook met allerlei materiaal om 3D-kaarten te ma ken, schilderattributen en kralen. Alle spullen op het gebied van handwerken. De nieuwste trend is volgens de eigenaar 'Magic Dots', een techniek bij het maken van 3D- kaarten. Deze ontwikkelingen houdt ze allemaal bij. Ze verkoopt er niet alleen het juiste materiaal voor, maar geeft op zaterdag ook cursussen over deze nieuwe tech nieken. Vier jaar geleden nam Markanovic 'Creatique' van kennissen over. Het was voor haar niet nieuw om een zelfstandige winkel te leiden. Ze had jarenlang het hóbbywinkel- tje 'Confetti' in Sint lansteen. Wat haar opvalt, is dat oude handwerk technieken weer helemaal terug zijn. „Ik zie dezelfde technieken van 24 jaar geleden terugkomen, toen ik net begon met de winkel in Sint Jansteen." Voor veel mensen is breien of ha ken een vorm van ontspanning. "Hetzelfde geldt voor Markanovic, want zij maakt zelf ook handwerk jes. „Ik heb van mijn hobby mijn Hulst werk gemaakt." Omdat ze zelf de voorbeelden die in de winkel te zien zijn maakt, heeft ze verstand van al het materiaal dat ze in de winkel verkoopt. „Je moet weten welke producten je verkoopt. Je kunt niet zomaar spullen meege- foto's Mark Neelemans ven, maar de klant moet er ook uitleg bij kunnen krijgen. Dat is de kracht van de kleinere zaken." Wat zij zelf zo leuk vindt aan hob byist te zijn, ziet ze ook bij ande ren. „Het is een echte bezigheids therapie, maar zeker ook nuttig." Welke breisteek ziet u op de foto? Het antwoord kunt u-tot dinsdag 18 mei sturen naar redtern@pzc.nl. U maakt kans op een schildersetje. Creatique is gevestigd aan de Frans van Waesberghestraat 7-9 in Hulst. Doordeweeks is de winkel open van 9.30 tot 17 uur. Op dinsdag is de winkel geslo ten. In het weekend is Creatique ook open: zaterdag van 9.30 tot 16 uur en zondag van 14 tot 17 uur. Oplossing van de prijsvraag van vo rige week: het tuinartikel dat u op de foto zag is een fruitplukker. En dient om fruit uit de boom te ha len en op te vangen in het netje. Er kwamen ruim honderd inzen dingen binnen. De winnaar van de schroevendraaierset is Mare Pat- tyn uit Sas van Gent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93