uil; 5 k P* 1 Mead te gast bij Delta Brass Straatfestival Ovezande biedt theater en vermaak voor alle leeftijden -f-'1 Veel keus in Vans Era, 106, Authentic en Lo Pro. V.a.50,- if 23H JW* <jus5> - folAM StreetBTrendwear 60JT /A\\ J in fashion B shoes 1/ v www.xrayfashion-.nl. Bench Vans DC shoes Karl Kani Ecko Rocawear Volcom Dickies Converse -etc! St. Jacobsstraat 18, Vlissingen, Papegaaistraat 14, Goes woensdag 12 mei 2010 Fun shirts - uit London Hi HH HUrifl ;ms- door Ali Pankow Gigantische insecten parade ren zondag door de stra ten van Ovezande. Norma liter zou dat minstens verbazing wekken. Op deze dag niet, want tij dens het jaarlijkse Straatfestival duiken her en der opmerkelijke fi guren op in dit dorp. De braderie en kindermarkt bie den het decor voor stellopers, clowns, superhelden, een Middel eeuwse dorpsgek en vele andere kunstenaars. Doel van het Straatfestival is thea ter en vermaak voor alle leeftijden te bieden. Theater Lejo bewees vo rig jaar tijdens het Zeeland Nazo merfestival al in staat te zijn met de voorstelling Hands up een breed publiek te boeien. Met slechts tien vingers en een voor raadje houten ogen weet dit gezel schap niet alleen kleuters, maar ook ouderen te amuseren met een scala aan wonderlijke figuren. Ve len kennen Kleutertheater Lejo van regelmatige bijdrages aan Se samstraat. Opvallend dit keer is het interna tionale karakter van het festival met drie Australische, één Argen tijnse en één Oostenrijkse act. Voor de Australiër Daniël Oldaker biedt deze editie een hernieuwde kennismaking met Ovezande. Hij beloofde aan het einde van zijn op treden in 2005 nog eens terug te komen met zijn partner Rani Hus- zac. Dat gebeurt dit jaar. Zij presen teren zich als het variëtéduo The Great Gondos. Luisterend naar de naam Angelic daalt ook een unieke engel met grote zilveren vleugels in het dorp neer. De engel maakt deel uit van het Kinetic Theatre, dat in mei een toer door Engeland maakt. Angelic komt tussentijds even overvliegen naar Ovezande. De Argentijnse Ni no del Retrete brengt in zijn voor stelling Toylette een show jongle rend rond een toiletpot. Hij mani festeert zich als een dertiger die van binnen nog een klein jongetje is gebleven. Christop Priesner afficheert zich als 'een clown met een missie'. Hij brengt een primeur in Zeeland. Tranentrekkende tragedies wisse len in zijn optreden af met circus stunts rondom zijn brommer met ladder en gevulde koffer. Verder staan er optredens gepland van Space Commander David Cas- sel, Nieuw Lef, Ruut van Hooft als Clow Baff, de bokser, steltloop- groep Heart of Diamond, Poppen theater De Kleine Zon, Frans Cus- ters als Turkse schoenenpoetser en Leipe Leo. Deze laatste is bij het grote publiek bekend gewor den als manager van volkszanger Fons in de KPN-reclames. Het Straatfestival biedt naast al de ze optredens en visuele acts ook een uitgebreid muziekprogramma in de tent op het sportveld. Naast optredens van Zeeuwse groepen en de Belgische band Picklejuice, kan het publiek hier verzoekjes in dienen bij een 'levende jukebox'. Programma Straatfestival 13-18 uur: Straattheater in de dorps kern en op festivalterrein. Muziekprogramma: 13.30 uur: Singersongwriterblok (met Smout, Sweet Document en Marsha). 15.50 uur: Kleppetband 1 7.00 uur: JP Seegersessionband 18.15 uur: Zydegonutz 19.20 uur: Danny Vera 20.35 uur: Picklejuice (B) 21.45 uur: De Corona's Euphoniumvirtuoos Steven Mead is zaterdag te gast bij Delta Brass Zeeland. De we reldvermaarde tenortubaspecialist verzorgt 's middags een workshop en soleert 's avonds tijdens het jaarconcert van deze Zeeuwse brassband in De Stenge in Hein- kenszand. Steven Mead maakte eerder dit jaar al zijn opwachting bij fanfare korps Luctor et Emergo in Renes- se. Tussen de vele concerten en masterclasses die hij over de hele wereld verzorgt, heeft hij nu dus even tijd gevonden nogmaals Zee land aan te doen. „Inmiddels hebben zich veertig deelnemers aangemeld voor de workshop in Heinkenszand. Het is voor ons de eerste activiteit ge Delta Brass Zeeland biedt Zeeuws talent graag de ruimte. richt op educatie met steun van het Delta Zeeland Fonds", vertelt woordvoerder Henk Kramer van Delta Brass Zeeland. Dit educatie programma biedt verder op 29 mei een trombonewerkshop in de Goese Muziekschool en op 5 juni een workshop voor klein koper door de Belgische dirigent Luc Ver- tommen. De Zeeuwse brassband stelt zich ten doel Zeeuws talent de moge lijkheid te geven op zo hoog moge lijk niveau samen te spelen. Te vens wil dit muziekgezelschap de brassbandmuziek in Zeeland en omstreken promoten. „In haar kor te bestaan heeft Delta Brass Zee land al meermaals bewezen goed mee te draaien op internationale concoursen. Momenteel komen wij uit in de eerste divisie", laat Kramer weten. Zaterdag 15 mei, De Stenge, Heinkenszand, workshop o.l.v. Steven Mead 13-17 uur; jaarconcert 20 uur. Delorentos kent een nog korte, maar wel onstuimige geschiedenis. Op You Can Make Sound is dat te rug te horen. Teksten die boven dien voor iedereen wel aankno pingspunten bieden. Alle songs, ballads en up-tempo, hebben al tijd een donkere randje en zijn ge makkelijk te vertalen naar eigen emoties en ervaringen. Daarmee stijgt Delorentos uit boven het ge middelde en kunnen ze ook bui ten Ierland een groot publiek ver rassen. In Nederland krijgen ze daar de kans voor op Klomppop in Ovezande. Delorentos: Ronan Yourell (vocals, guitar, piano), Kieran McCuinness (vocals, guitar), Nial Conlan (bass, backing vocals) and Ross McCormick (drums, backing vocals). Delorentos speelt morgen (donderdag) op Klomppop in Ovezande, 19.05 uur. Christop Priesner: een clown met een missie. Hij wisselt tranentrekkende tragedies af met absurdistische circus stunts op zijn brommer met ladder en gevulde koffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91