4luit Iers met een donker randje Klomppop is oudste rockfestival selectie Daughters of Africa Festival van Bart Drums4U Woven Hand woensdag 12 mei 2010 Klomppop iri Ovezande viert morgen het dertigja rig bestaan. Daarmee is Klomppop het oudste muziekfesti val in Zeeland. Het programma begint op hemel vaartsdag om 11 uur 's morgens met de nieuwe en jonge Zeeuwse band Bente Alice. De groep rond zangeres Bente Hout uit Kapelle gooide hoge ogen tijdens 2ndln- fluenZ, HooilKoorts en RegioRuis. In de categorie hiphop deden de rappers van MastaH-D, Demoza en Lobo dat. Zij beginnen hun show om 11.35 uur. Dehumaniza- tion vuurt metal met een hoge do sis grunt vanaf 12.05 uur over het festivalterrein. De winnaar en gro te verrassing van 2ndInfluenZ 2010, Volt Violin, zal daarna sub tiele alternatieve rock met verwij zingen naar Muse en Foo Fighters laten horen. Het Schouwse Go- Fish presenteert om 13.25 uur de nieuwe en landelijk goed ontvan gen cd Are You Ready. Powerpopband Want Want is pre sent met nummers van de nieuwe cd Mijn meisje vindt me leuk zoals ik ben (14.20 uur). Daarna een cul turele mix van rockgenres met reg gae als rode draad door Offshore om 15.25 uur. Go Back To The Zoo 16.15 uur) staat als blikvanger op de affiche. Het album Supernatural bracht de drie Zeeuwen van Nuff Said weer helemaal in beeld van de Neder landse rockscene en ook, na 12 jaar, bij de programmeurs van Klomppop (17.05 uur). Ook Zeeuws, maar wel met een behoor lijke dosis internationale ervaring, is de metal van Stream of Passion (18.00 uur). Delorentos begint om 19.05 uur. Daarna is om 20.25 uur de beurt aan Caro Emerald en haar band, met een mix van rock, jazz en latin. Erg Brits met in vloeden uit rock 'roll en blues en de sixties is het Engelse Saint Jude (21.20 uur). Het Amsterdamse Mo ke staat als headliner vanaf 22.35 uur. Daarna sluit Circle J af met folkpunk. De festivalcamping is open vanaf 10 uur. En er rijden vanaf NS Goes ieder half uur gratis pendelbussen naar het festival in Ovezande. door René de Dreu Is het een kwestie van tijd voordat de wereld weet wie en wat Delorentos is? In Ier land, het thuisland van de alternatieve rockband, zijn ze er wel uit. Ze zouden daar 'the next big thing' kunnen zijn. Delorentos is er dan ook al sinds de debuut cd In Love With Detail uit 2007 een begrip en een veel ge prezen belofte. In ieder geval is de release van het tweede album (You Can Make Sound) ook buiten Ier land niet onopgemerkt gebleven en leverde hun showcase bij Euro- sonic begin dit jaar al behoorlijk wat boekingen op. Ook voor Klomppop in Ovezande, waar ze best weieens voor een verrassing kunnen zorgen tussen headliners zoals Caro Emerald, Moke en Go back to the Zoo. Delorentos is in ieder geval een band die het herkenbare niet schuwt. De invloeden van de vier bandleden Ronan, Nial, Ross en Kieran liggen er soms zelfs dui- mendik bovenop. Wie goed naar het laatste album luistert zou zo maar kunnen verdwalen in bijna herkenbare gitaarriffs, intro's en tekstflarden van MGMT, Arcade Fi re, Snowpatrol of Blog Party. Muzi kale vondsten zijn bovendien sub tiele en catchy uitwerkingen van de sound die je koppelt aan U2, The Cure of Pixies. In Ierland le vert dat stof op voor discussie. Hoe Iers is Delorentos eigenlijk? „We laten dat maar rustig langs ons heen glijden. Voor ons is het belangrijk om een verhaal kwijt te kunnen met onze muziek. De nummers ontstaan juist uit al die invloeden, maar zijn in ieder num mer uiteindelijk wêl ons verhaal", reageert zanger en gitarist Kieran McGuinness. Hij ziet het tweede album vooral als een mooie springplank naar de rest van Europa en de VS. „Dat de muziek herkenbaar is, waarbij veel invloeden hoorbaar zijn, levert - naast voordeel bij de live-shows - ook wel een bewijs dat we toch een publiek kunnen aanspreken. Maar we merken in Ierland dat het succes van de debuut-cd ver wachtingen schept. Dat zou kun nen leiden tot een herhaling. Zelf willen we verder en muziek ma ken die bij ons past en waarin we zelf geloven. In dat opzicht is You Can Make Sound geen herhaling maar een voor ons logisch ver volg", oordeelt Kieran. Voor hem is iedere nieuw song weer een mo mentopname. „Ooit was er dat eer ste liedje en van daaruit ga je ver der. Steeds laat je iets los zodat het een weg vindt. Met de volgende song probeer je weer een stap ver der te komen. De filosofie achter ieder nummer bij ons is dat het moet uitdrukken wat we ermee be doelen." De release van het eerste album en de daarop volgende prijzen, nomi naties en vooral veel optredens brachten Delorentos in één klap in hun land aan de top. Maar om verder te komen en grenzen over te trekken is meer nodig. Even zag het er naar uit dat de druk en het wachten op de grote doorbraak Delorentos de kop zou kosten. Maar het werken aan album twee bracht het gevoel-dat het uiteinde lijk alleen gaat om het samen ma ken van die muziek waarin je ge looft ook het plezier weer hele maal terug. „En vergeet niet dat we inmiddels zo'n -duizend optre dens verder zijn. Die ervaring neem je mee en maakt je sterker en beter", vertelt Kieran. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Na het succes van African Mama's is het nu de beurt aan de dochters. De jonge meiden, vol hoop en ver wachting en bruisen van levens lust en vitaliteit. Met hun eigen culturen en hun eigen interpreta ties van Westerse hits. Met een spetterend live orkest en met een Afrikaanse beat die de zaal op zijn kop zal zetten. Vrijdag 14 mei, Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur. CD 8c LP speciaalzaak Spin in Mi- delburg sluit zaterdag voorgoed zijn deuren. Reden voor eigenaar Bart Gabriëlse nog één keer een groot feest te organiseren in de Spot. Het is een festival geworden de dag na de sluiting. De interna tionale gasten zijn: Brazzaville, Spanje, Think About Life (foto), Canada en Team William, België. Zondag 16 mei, de Spot, Middelburg, 20.30 uur. 'Wees als drummer een vrije vogel en besef hoe veelkleurig en dyna misch drummen kan zijn', houdt Jeroen Simons zijn leerlingen bij de Zeeuwse Muziekschool en de cursisten van zijn eigen drum school Drums4U altijd voor. Zijn leerlingen geven samen met ande re musici een brede prestentatie om podiumervaring op te doen. Zondag 16 mei, Poppodium Brogum, Zierikzee, 15.00 uur. Woven Hand is ooit begonnen als eenmansproject van David Eugene Edwards (foto), zanger van het le gendarische 16 Horsepower dat eind jaren 90 heel Europa verover de met een eigenzinnige muzikale mix. Ondertussen is Woven Hand een viermansformatie en is ook Pascal Humbert, de oude bassist van 16 Horsepower, van de partij. Dinsdag 18 mei, de Spot, Middelburg, 21.00 uur. De Ierse groep Delorentos is één van de verrassingen op Klomppop in Ovezande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90