uit 13 Clouseau zingt maar net over de grens Graauwrock Open Air vooral Zeeuws en Belgisch twv€ 175,00 Middelburg In het programma Xenopolis ontmoet de Turks Nederlandse crossovergroep Ba- rana de zangeres Ceylan Ertem. De Spot, 21.00 uur Oost-Souburg Muziektheatergezelschap GOV brengt lie deren uit musicals 'Anatevka' en 'Annie'. Historische Kerk, Oranjeplein 20.00 uur Vlissingen Pianoconcert van Quatre-mainsgroep Zee land. Atrium Ter Reede, 14.00 uur Treek de jonge speelt 'Van A naar Z'. Arsenaaltheater, 20.15 uur *Ode aan de koning van de Reggae Bob Marley met the Rootsriders De Piek, 21.00 uur ZONDAG 16 MEI Middelburg Rocksessions 60's Tribute met de vaste rocksessieband en gastartieste Romy (X-factor). De band verschijnt in jaren '60 stijl op 't podium. Het publiek wordt ook gevraagd om de kleding aan het thema aan te passen. Café 't Schuttershof, 17.00 uur *Het Spin sorry-we're-closed-festival wordt afgesloten met de bands Brassavil- le, Team William, Think About Life en dj Sir Winston Churchill. De Spot, 20.00 uur Oostburg Hardrock-middag met de bands Jaguar, Martyr en Ynfania. The Lane, Vanaf 14.30 uur Ovezande Straatfestival met muziekoptredens, straattheateracts, braderie en kinder- markt. zie ook: www.straatfestival-ovezande.nl Perkpolder Coverband JPSC uit Vlissingen treedt op. Strandpaviljoen De PERK, 14 uur Terneuzen Voorronde van de Junior Jazz Award 2010 Porgy en Bess, 13.30 uur Veere Ensemble Insomnio o.l.v. Ulrich Pöhl speelt werk van Kagel, Ligeti, Birthwistle en Nas. Grote Kerk, 15.30 uur DINSDAG 18 MEI Middelburg Discomania Sing-a-long. Stadsschouwburg, 20.00 uur *De band Woven Hand (USA) met zanger David Eugene Edwards staat op het po dium. In het voorprogramma The Black Atlantic. De Spot 21.00 uur. Vlissingen Bigband The Evergreens. Atrium Ter Reede, 19.30 uur WOENSDAG 19 MEI Goes Samba Schutte brengt cabaretprogram ma Je Maintendrai'. Theater De Mythe, 20.00 uur woensdag 12 mei 2010 Graauwrock Open Air begint mor gen om 17.30 uur met een optreden van Flip 5 uit Graauw. Een pop band ontstaan op de basischool en met vijf bandleden in de leeftijd van tussen de 10 en 14 jaar. Daarna, om 17.50 uur, speelt de Maastrichtse band The Gainsay. Ze wonnen met hun poprock met jaren tachtig invloeden de finale van "The Road to Graauwrock 2010'. De Belgische coverband C-Stone volgt om 18.50 uur. Daarna eveneens uit België de stevi ge rock van The Vipers (19.50 uur). Het Zeeuwse The Old Firm zorgt voor folk en folkrock om 20.50 uur. Hoofdact Clouseau begint om 22.00 uur. Suck on This sluit vanaf 23.45 uur het festival af met Neder lands- en Engelstalige rockcovers. Informatie: www.graauwrock.nl 2007 'Clouseau 20' mag er best zijn. Maar Nederland lijkt bijzaak voor de twee broers. „We hebben het geprobeerd, maar zonder heel veel promotie krijg je in Nederland niet zomaar iets van de grond", vindt Koen. Hij reageert zelfs ver baasd op de mededeling dat de laatste cd hier gewbon verkrijg baar is. Op die cd richten ze zich zelfs vrij direct tot hun eigen toch enigszins verscheurde land met het nummer 'Leve België'. Daarin de strofe; 'We hebben een mooi verleden Ook al spreken we een' andere taal We delen het mooi ste land En in ons hart klinkt één verhaal'. Dat komt aan in Vlaanderen. „Maar dat nummer kan ook in Zeeland, al is het maar om het te laten weten dat we Bel gië niet willen opdelen tussen Ne derland en Frankrijk." En zo nemen ze op Zij aan Zij nog wel meer standpunten in. Over oorlog, over trouw en ontrouw, maar ook over hun andere be staan, dat van rallycoureur. Koen Wauters heeft tenslotte negen Pa rijs - Dakars op zijn naam staan, Kris werd vorig jaar nog vierde bij het Belgische GT kampioenschap. 'Elke sprong die ik maak is een sprong in het duister, elke stap die ik zet is geïmproviseerd', zingt Koen in 'Heimwee'. Maar even la ter is er de twijfel over een leven vol avontuur en het verlangen naar een thuis. Misschien de leef tijd, want het is lang geleden sinds het eerste optreden in 1984 in Sint Genesius Rode. „Het eerste optre den op de Markt in Leuven (1987) was voor ons het buitenland", kan Kris inmiddels wel vaststellen. „Met de Zij aan Zij zomertoer doen we Nederlandse plaatsen aan als Roermond, Eijsden, Lieshout en morgen ook Graauw. We blij ven dus dicht bij België, want daar zitten toch onze meeste en trouw ste fans." Graauwrock lijkt uitver koren. En dat alleen al maakt het festival dit jaar bijzonder. Clouseau: morgen om 22.00 uur op Graauwrock. The Vipers uit België cent. Maar geen tijd voor die vra gen want 'zingen en niet zeuren' is het motief van Clouseau op hun tiende Nederlandstalige studioal bum Zij aan Zij, dat in oktober vo rig jaar verscheen. En trouwens, de verkoop van cd's loopt ook in Nederland niet slecht; vijf keer pla tina voor hun jubileumalbum uit sato, Gordon en Joling. Op die eerst na wel allemaal wat glad en ordinair en weliswaar goed voor een feestje, maar zelden met de tekstuele en muzikale vondsten verpakt in eenvoud en de verwij zingen naar rockgenres waar Koen en Kris Wauters in lijken te grossie ren. Misschien dus het Vlaams ac- Deze actie loopt t/rri zat 29 mei 2Ó10(op=op) Leverbaar in 4 kleuren in de maten 40 t/m 46 Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 'A, 64 en 57 - Maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89