261 zeeland 'Zonder verpinken van oranje naar roze' O Live televisie pauzeren met Interactieve TV. f? Oranje Fonds schenkt 3,1 ton Wereldkampioenschap Debatteren in Zeeland Ideaal voor mensen die emigreren omroep zeeland Nu inclusief harddisk recorder Lees het laatste nieuws uit de PZC overal... GIRO Pers kijkt terug op driedaags Giro-feest in Nederland KRIMP De zorg kan nog wel aan personeel komen en er zijn geen al te lange wacht lijsten, maar de situatie baart zorgen. Debat in Zeeuwse Bibliotheek over Krimp Interactieve TV in combinatie met Internet en Bellen voor 45,-/mnd kpn winkel kpn.com 0800 0115 kpfl woensdag 12 mei 2010 bezoek onze site via je gsm: www.pzc.mobi door Theo Ciele MIDDELBURG - De Giro d'Italia is, ondanks alle spektakel waarmee het gepaard gaat, in eerste instan tie een wielerwedstrijd. De sport pers richtte in de edities van giste ren dus ook alle aandacht op de wielrenners. Maar hier en daar was ook aandacht voor finish- plaats Middelburg. De 'huiskrant' van de Giro, la Gaz- zetta dello Sport, heeft een foto van de fontein op de Balans ge plaatst met de tekst: „Uit de fon tein spuit roze water. Op deze ma nier heeft het gracieuze Middel burg de koers geëerd. De koers die een geheel land heeft veroverd. Ne derland heeft met groot enthou siasme op deze drié roze dagen ge reageerd: rijen mensen langs de wegen, ongeremde aanmoedigin gen, overal publiek. Gisteren het laatste eerbetoon: roze water dat uit de fontein spuit om de Giro-ka ravaan te begroeten." De Italianen roemen het Nederlandse publiek dat voor spektakel heeft gezorgd. Ex-wielrenner Peter Winnen in NRC Handelsblad: „Ik kijk naar Zeeland zoals de Italianen het wil len zien, en ik moet zeggen dat ik onder de indruk ben. Wind speelt met water en coureur. Voor het oog van God is het gespartel bene den een feest." De Telegraaf: „De rit tussen Amsterdam en Middel burg met een apotheose op de Zeeuwse eilanden bracht wieler sport op zijn mooist. Het feno meen Giro d'Italia was voor de der de opeenvolgende dag overal onge MIDDELBURG - Zeeland heeft vorig jaar in totaal 3,1 ton ontvangen van het Oranje Fonds. Het geld werd verdeeld over 44 projecten. In 2008 ging er nog 3,6 ton naar 26 projecten. Het Oranje Fonds steunt projecten die de sociale samenhang en deel name van burgers bevorderen. De stijging van het aantal projecten in 2009 heeft onder meer te maken met activiteiten op Burendag. Op deze dag in september knappen buren samen de wijk op. Buren dag mag zich in een toenemende populariteit verhogen, ook in Zee land. Vorig jaar schonk het fonds verhoudingsgewijs meer geld aan nieuwbouw, renovatie of inrich ting van ontmoetingsruimtes, zo als buurthuizen en wijkcentra. Daarnaast werd een aantal bijzon kend populair en trok in Middel burg liefst 75.000 toeschouwers." AD Sportwereld schrijft onder de kop 'Giro-start smaakt naar meer'; „Fonteinen spoten roze water, Ne derland bleek ook over nogal wat ondergoed in die kleur te beschik ken, meters waslijn vol. Het pelo ton genoot ervan, niet zelden met grote ogen van verbazing." NRC Next heeft 'duizenden enthousias te Zeeuwen' en 'twee beeldschone Zeeuwse rondemissen' gezien. Trouw spreekt van een 'feestend Middelburg'. De Vlaamse krant Het Laatste Nieuws heeft ook de roze fontein opgemerkt en de Ga zet van Antwerpen heeft een fo to van een Zeeuws kapje: „De mas saal opgedaagde Nederlanders ruil den oranje zonder verpinken in voor het Giro-roze." Kees Keeven en Janneke Sanders: „Waarom grijpt de overheid niet in als de kruidenierswinkel dreigt te verdwijnen." dere initiatieven gesteund. De Stichting Welzijn Middelburg kreeg 10.000 euro voor het wijk- theater op Walcheren. JongerenPla- sa ontving ruim 15.000 euro voor de jongerensoos in Westdorpe. De Stichting Klussendienst Vlissingen kreeg 10.000 euro waarmee een bus kon worden aangeschaft. Q www.oranjefonds.nl West-Zeeuws-Vlaanderen is het ideale gebied voor men sen die graag willen emigreren. Je zit vlak bij allerlei Vlaamse grote steden. Dat is ons achterland." Het is duidelijk, Janneke Sanders en Kees Keeven hebben het wel naar hun zin in Zuidzande. Zij hebben er winkel-galerie 'De Test' in een boerenschuur, waar keramiek van verschillende kunstenaars wordt verkocht. Kees: „Ik had het al gauw gezien als jongen in Zandvoort. Mijn eer ste brommer werd al gestolen voor dat hij verzekerd was." En Janne ke: „De school in Cadzand was blij dat we onze kinderen kwamen in schrijven." Volgens Kees zijn er toch wel steeds meer mensen die de aan trekkelijke kanten van (west) Zeeuws-Vlaanderen ontdekken, maar dat zijn dan wel vaak men sen van buiten Zeeland. Kees: „Het is eigenlijk gek. In de Rand stad wordt alleen maar bijge bouwd en hier wordt steeds meer afgebroken. Het Rijk zou daar een ander beleid op moeten zetten." In de Zeeuwse Bibliotheek wordt zaterdag 5 juni een politiek debat over Krimp gehouden. Verschillen de Tweede Kamerleden hebben toegezegd te zullen verschijnen. Het debat begint om 10.00 uur. Studenten van de Hogeschool Zee land zullen daar korte filmpjes over het onderwerp Krimp laten zien. Een jury kiest de beste er uit. f Omroep Zeeland radio besteedt vanmiddag tussen 12.30 uur en 13.00 uur aandacht aan Krimp in Zeeland. Op televisie is in de nieuwsuitzending van 18.00 uur aandacht voor dit onderwerp. MIDDELBURG - De organisatie van het Youth Forum 2010 krijgt 100.000 euro provinciale subsidie voor het Wereldkampioenschap Debatteren. Dat wordt dit jaar in Middelburg, Vlissingen en Terneu- zen gehouden. De achterliggende gedachte van het Wereldkampioenschap Debat teren is dat debat dé basis is voor democratie. In Zeeland nemen van 22 juli tot 4 augustus tweehonderdvijftig jonge ren uit veertig landen deel aan de batwedstrijden, waaronder het Wereldkampioenschap Debatte ren. De deelnemers laten niet al leen zien wat ze kunnen, ze wor den tijdens hun verblijf in Zeeland ook verder geschoold en getraind. Het programma staat nog niet he lemaal vast, maar het is de bedoe ling dat de Zeeuwen ook iets mee krijgen van het wereldkampioen schap. Zo willen de organisatoren in Terneuzen een publieksdebat or ganiseren. Daarnaast zullen in Vlis singen en Middelburg nog activitei ten ontplooid worden, waaronder een talentenjacht. Een onderdeel van het Wereld kampioenschap Debatteren is al tijd een presentatie van de deelne mers over het land van herkomst. Ook dat moet een aangelegenheid worden die publiek toegankelijk is. V—.-.-ÏÏS:*- sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78