221 zee and Veiligheidsplan Walsoordensestraat koestert het milieu Mededeling Zwaaien KLIMAAT Eerste Zeeuwse 'energiecafé' in Walsoorden ZELZATE Vooral op het Busplein, één van de grote pleinen in het hart van Zelzate, zorgen hangjongeren voor overlast. almanak woensdag 12 mei 2010 z WALSOORDEN - In de Walsoorden- sestraat in Walsoorden wordt van heel Zeeuws-Vlaanderen de mees te energie bespaard. Bewoonster Chantal de Rijk is degene die haar buren zo enthousiast heeft ge maakt over het milieu en daarom werd ze gisteravond, tijdens het eerste Zeeuwse energiecafé (in haar eigen huis) door de Hulster wethouder Adri Totté uitgeroepen tot 'klimaatambassadeur van Wals oorden'* Haar buren kregen alle maal de titel 'klimaatkanjer'. De Walsoordensestraat is een kli maatstraat; waar bewoners zich sa men inspannen goed te doen voor het milieu. Vorig jaar werd in de Walsoordensestraat al het klimaat straatfeest gehouden en dit jaar hebben zo'n vijftien gezinnen zich weer heel erg ingespannen voor het milieu. Zo haalden ze bijvoor beeld negen zakken huisvuil van de dijk in Walsoorden, hielden ze samen een milieuborrel en keken ze samen naar de film An Inconve nient Truth van Al Gore en spra ken ze af een dag in de week geen vlees te eten. Dit alles leverde de straat de tweede Zeeuwse en 57e landelijke plaats op. Een hele pres tatie. Initiator De Rijk werd daar om voor haar inspanningen be loond. Uitvloeisel van de energie besparingscampagne (in Zeeland gecoördineerd door de Zeeuwse Milieu federatie) is het energieca fé, waarin de buren van energiead- mmemmmmsmm Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Terinzagelegging Dijkversterkingsplan en m.e.r.-beoordeling Van 17 mei tot en met 28 juni 2010 liggen het Dijkversterkingsplan en de m.e.r.-beoordeling in het kader van Verbetering waterkering voorhavens Terneuzen ter inzage. Het Dijkversterkingsplan doorloopt een zienswijzeprocedure overeenkomstig de Waterwet. Het Dijkversterkingsplan dient tevens als aanmeldnotitie in het kader van de m.e.r.-beoordelingsprocedure. Op grond van afd. 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht kunt u in deze periode uw zienswijze (reactie) geven over de inhoud van het Dijkversterkingsplan. Aanleiding Om ook in de toekomst de veiligheid tegen over stromingen te waarborgen, versterkt Rijkswaterstaat in 2011 de dijk in de voorhavens van het sluizen- complex Terneuzen. Het dijktraject moet ongeveer één meter worden opgehoogd. De werkzaamheden hebben betrekking op de met rood omcirkelde gedeelten van onderstaand kaartje. Hoe komt u aan informatie Inzien: U kunt van 17 mei tot en met 28 juni 2010 het Dijkversterkingsplan tijdens de reguliere openings tijden inzien op de volgende locaties: - Provincie Zeeland, Het Groene Woud 1, Middelburg; - Gemeente Terneuzen, Oostelijk Bolwerk 4, Terneuzen; - Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, Terneuzen; - Rijkswaterstaat, Poelendaelesingel 18, Middelburg. Downloaden: Het Dijkversterkingsplan en alle bijlagen zijn te downloaden via www.rws.nl. Reageren In uw zienswijze kunt u ingaan op alle aspecten van het Dijkversterkingsplan. Wij stellen het op prijs wanneer u uw zienswijze toelicht met argumenten. U kunt uw zienswijze indienen bij het Waterdistrict Westerschelde of sturen naar: Rijkswaterstaat, Dienst Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Voor nadere informatie over het ophogen van de dijk kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met Rijks waterstaat, telefoon 0118 - 62 24 03 of 0115 - 64 03 78. door Wout Bareman Chantal de Rijk, uitgeroepen tot klimaatambassadeur, krijgt van de Hulster wethouder Adri Totté de bijbehorende oorkonde. foto Mark Neelemans viseur Ad Verschuren tips kregen om nog meer te kunnen besparen. Melissa Ernst van de ZMF verge leek het energiecafé met een Tup- perware party. „Net zo gezellig, al leen is het allemaal gratis en steek je er nog wat van op ook!" Totté noemde klimaatambassadeur De Rijk een voorbeeld voor Hulst. Het was een bizarre ge beurtenis. Op het mo ment dat burgemeester Freddy De Vilder in het gemeentehuis van Zelzate zijn actieplan tegen het toenemende geweld in de kanaalgemeente pre senteerde, stormde een groepje op standige jongeren zijn kabinet bin nen. Ze kwamen verhaal halen nadat ze door een persfotograaf op de korrel waren genomen. Dat gebeur de op het Busplein, waar hangjon geren de omgeving al geruime tijd onveilig maken. Althans, ze veroor zaken een gevoel van onveiligheid bij de Zelzatenaren, die 's avonds liever een straatje om gaan om een confrontatie te vermijden. De Vilder trad resoluut op. Hij bonjourde de boze jongeren de deur uit en waarschuwde de poli tie, die er één oppakte. De foto graaf ontdekte later dat één van de jongeren de achterband van zijn bromfiets had lek gestoken. Zelzate kampt al jaren met overlast, vooral veroorzaakt door jongeren. In 2005 al besloot toenmalig burgemeester John Schenkels hard op te treden tegen groepen opgeschoten jeugd, die het uitgaansleven in het centrum teisterden. Na tal van vechtpartij en legde hij een aantal probleemca fés een vervroegde sluitingstijd op. Na de sluiting van coffeeshop Checkpoint in Terneuzen nam de overlast in Zelzate alleen maar toe, niet alleen door een toename van het aantal dealers, maar ook stuit te de politie op een groeiend aan tal wietplantages. Daartegen werd direct hard opgetreden. Woordvoerders van de Zel- zaatse bevolking drongen er twee weken geleden bij de ge meenteraad op aan snel maatrege len te treffen. Want 'Zelzate krijgt stilaan een slechte naam'. De Vil der bedient ze op hun wenken met de inzet van stewards bij fees telijkheden, extra politietoezicht, een actieplan Busplein (tegen hangjongeren, jonge criminelen en drugsgebruikers) en een ver bod, opgelegd aan vijf erkende her rieschoppers zich nog op feesten te vertonen. Er komen ook contro les op nachtwinkels die sterke drank verkopen. De Vilder wil overleg over de problematiek met de buurgemeenten. Verschillende raadsfracties wijten de overlast vooral aan het grote aantal werklo zen en 'probleemgevallen' in de kleine kanaalgemeente. Die wor den aangetrokken door de 'al te klantvriendelijke sociale voorzie ningen van het OCMW' (de socia le dienst). Zelzate telt zo'n 12.000 inwoners. De Vilder beklemtoon de onlangs dat zijn gemeente ze ker niet kan worden bestempeld als de 'misdaadstad' van het noor den. Andere gemeenten kampen met soortgelijke problemen. Burgemeester Freddy De Vilder heeft een speciaal actieplan voor het Bus plan opgesteld. Hangjongeren en drugsgebruiker worden aangepakt. Tip? redactie@pzc.nl Tom uit Goes, onlangs één jaar ge worden, kan sinds een paar weken zwaaien, en dat doet hij dan ook vol op. Als papa of mama weggaat wordt er gezwaaid, als opa en oma arriveren gaat zijn handje de lucht in en zelfs tijdens een wandeling in de buggy wordt er gewuifd naar ie dereen die het zien wil. Onlangs was Tom met zijn vader en moeder in een meubelwinkel. Zijn oog viel op een kinderzeteltje waar hij, moe van al dat zwaaien, in neer plofte. Na een paar minuten wilden papa en mama verder lopen, maar Tom was niet van plan mee te gaan. Hij zat lekker. „Kom, we lopen ge woon verder, dan komt hij vanzelf wel mee", stelde zijn vader voor. Zo gezegd, zo gedaan. Pa en ma deden een paar stappen naar voren, maar de verwachte reactie van de kleine bleef uit. In plaats van snel achter zijn papa en mama aan te gaan, ging het handje van Tom de lucht in. 'Dddddag'. door Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74