Hemelvaartsdag geopend a Barbé stapt op als adviseur CM Terneuzen Zeeland PZC [ïJEh] intratuin Hemelvaart donderdag 13 mei Veolia liet Giro-liefhebbers wachten Liefde Puckey en Muckey in de kiem gesmoord Intratuin Koudekerke Kijk ook JJ li intratuin Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 ONDERNEMERS Crisis is nu compleet Primeurbed voor De Blide ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 is Woonboulevard de Mortiere geopend! www.woonboulevarddemortiere.nl TERNEUZEN - De verpleeghuisafdeling van zorgcentrum De Blide in Terneuzen heeft een primeur, het eerste vis- a-vis-bed van Zeeuws-Vlaanderen. Het bijzondere eraan is dat de bewoner die erin ligt niet alleen vrijwel auto matisch rechtop kan worden gezet; het bed kan ook uit elkaar worden geschoven. De bewoner kan dan zijn voe ten op de grond zetten, terwijl een medewerker van De Blide of een familielid kan plaatsnemen op het verscho ven beddeel. Zo kunnen ze elkaar gewoon in het ge zicht kijken, vis-a-vis, ietwat deftig in het Frans. „Een actief bed", noemt instructrice Lydia Smekens de nieuwe aanwinst. „Voor de bewoner is het ook prettig dat hij rechtop kan zitten, met de voeten op de grond. De druk in het lichaam wordt anders verdeeld. Dat is goed voor de longfunctie. En bij het eten geven of was sen is het handig dat de bewoner en medewerker tegen over elkaar zitten, oogcontact hebben. Met behulp van dit bed kunnen we de bewoner ook helpen te reactive ren. Voorbereidende oefeningen doen, om eventueel weer te leren staan en lopen." De Blide heeft in totaal 24 nieuwe bedden voor de ver pleeghuisafdeling aangeschaft, waarvan één vis-a-vis- bed van 3.900 euro. De oude waren ziekenhuisachtig, de nieuwe zijn huiselijker, helemaal in de lijn met het motton van de verpleeghuisafdeling 'Als thuis, maar net iets anders'. Op de foto showen Deja van de Wege, in structrice Lydia Smekens, Jessica de Feijter en Miranda van Tiel (vlnr) de primeur. foto Mark Neelemans BRESKENS - Veolia heeft; maandag geen beste beurt gemaakt bij Giro liefhebbers in West-Zeeuws-Vlaan- deren. „Het was een totale chaos in Breskens", aldus Caroline Meul- blok uit Retranchement. „Er was één boot uitgevallen. Er gold mini maal één uur wachttijd. Veel men sen die naar de Giro wilden, wa ren teleurgesteld. Ik ben zelf terug naar huis gegaan." Volgens Suzan van Beek van Veolia is maandag een fast ferry uitgevallen door een technische storing, van 's ochtends tot half één 's middags. Gisteren was de dienstregeling normaal. U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur atvastop intratuin.nl, (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - De prille liefde tus sen Puckey en Muckey in Terneu zen wordt in de kiem gesmoord. De verloving werd eind vorige week aangekondigd toen het beeld Muckey (een etalagepop) door on bekenden bij het kunstwerk Puckey werd geplaatst. De volgende stap zou zelfs een hu welijk zijn waarbij de burgemees ter gevraagd zou worden beiden in de echt te verbinden. Zo ver laat wethouder Jaap Bos (cultuur) het echter niet komen. „Deze ludieke actie vinden we pri ma maar we moeten voorkomen dat elders in Terneuzen dit soort acties gaan plaatsvinden. We ha len het beeld over een paar dagen weg en slaan het netjes op totdat de eigenaar zich meldt." Een uitnodiging voor een huwelijk heeft Bos nog niet bereikt. Woensdag 12 mei 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De crisis in het be stuur van de ondernemerskoepel Centrum Management Terneuzen is compleet. Oud-burgemeester Ron Barbé, die de afgelopen vijf jaar optrad als adviseur van het be stuur, stapt zo goed als zeker op. Vorige week al kondigde ook voor zitter Triest de Jonge aan te ver trekken. De twee wachten eerst nog een schriftelijke bevestiging af van het besluit van burgemeester en wet houders om de gemeentelijke ver tegenwoordigers terug te trekken. Ze zijn ook benieuwd naar de ar gumentatie van wethouder Pim Broekhuysen (midden- en kleinbe drijf) om per direct op te stappen. Die vindt de bestuursfunctie on verenigbaar met zijn wethouder schap. Door het collegebesluit ver liest CM ook z'n secretaris, ge meenteambtenaar Marijke Broeckaert. Gisterochtend kwam het bestuur bijeen om de situatie te bespreken. Het bleef bij informeel overleg om dat wethouder Broekhuysen zich had afgemeld; hij was verhinderd in verband met de wekelijkse colle gevergadering. Hij kan nu op z'n vroegst eind mei of begin juni na dere uitleg geven. Adviseur Barbé en voorzitter De Jonge hekelen het terugtreden van de gemeente. Ze vinden juist dat nauwe samenwerking onontbeer lijk is om de broodnodige .verbete ring van het imago van de stad te bewerkstelligen. Barbé gisteren na afloop van het overleg: „Uitgangspunt was voor ons een hoog ambitieniveau. Dat werd tijdens een bestuursvergade ring eind maart nog eens onder streept. Broekhuysen was daarbij aanwezig en onderschreef de plan nen. Een dag later werd hij wet houder en had hij plotseling een ander standpunt. Door het besluit zich terug te trekken, keert CM nu terug naar het niveau van feesten en partijen. Ik wil de wethouder nog weieens recht in de ogen kij ken en van hem té weten komen wat hem heeft gedreven." Broekhuysen begrijpt alle commo tie niet. „Er wordt nu verschrikke lijk moeilijk gedaan, terwijl er na genoeg niets verandert. Strikt for meel zit ik niet langer in het be stuur, maar is woon de vergade ring zonodig wel bij als waarne mer. En is er ambtelijke ondersteu ning nodig dan verlenen we die graag. Feesten en partijen? Is het al leen dat nog, dan stellen we daar natuurlijk geen 50.000 euro subsi die voor beschikbaar. Maar zo is het niet." Participant City Terneu zen wil CM als koepel kost wat kost in stand houden. Zelzate zet alles op alles om overlast hangjeugd te bestrijden Narrowcasting staat in Zeeland nog in de kinderschoenen U vindt ons direct aan de A58 (afslag 39 - Middelburg) openingstijden zie: Deze week: Kuipplant op stam (Solarium rantonnetii), met witte of paarse bloemen. Van 12,95 NU PER STUK en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag i/m zaterdag. Max. 3 artikelen per klant Intratuin Koudekerke - G.Vgeweg 5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73