zeeland 123 passie Uw krant tijdens uw vakantie Baby's - en peuters in 'Daantje' BURGH-HAAMSTEDE Evenement Bruniversails slaat een jaartje over Meisje vermist Hobbymarkt in Sint Nicolaaskerk LET OP! LET OP! Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice CliKK-feest in café De Vlinder Brievencampagne van Jubilee Campaign Sterrenwacht is blij met vliegverbod HEMELVAARTSDAG MARKT Donderdag 13 mei 13*00-18*00 uur woensdag 12 mei 2010 s binnen ons verspreidingsgebied BROUWERSHAVEN - De Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwersha ven is zaterdag het toneel van de editie 2010 van de hobbymarkt. De hobbymarkt begint om 10.00 uur. Belangstellenden kunnen er tot 16.00 uur terecht. Wie meer wil weten kan bellen met organisator Nel van Dongen: 06-38754722. Telefoon: E-mailadres: Geboortedatum: WÊmmMmmmmmmmmwmrnmmmmmmmmmmmmmmmMmmmmmmmmmmËMmmmmmmmmmmmmm Postcode: Plaats: Telefoon: Vakantieplannen? Wanneer u langer dan zes dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. Zo treft u bij thuiskomst geen volle brievenbus aan. U kunt kiezen uit de volgende mogelijkheden: Heeft u geen toegang tot internet? Maak dan gebruik van deze bon. Voor vragen belt u met de afdeling Lezersservice via telefoonnummer 088 - 013 99 20 Achternaam: Adres: Adres: Plaats: Ik ben op vakantie: van:t/m A) Doe iemand anders een plezier met uw krant B) Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Gratis bezorging op huisadressen Gratis bezorging op huisadressen binnen ons verspreidingsgebied (buiten ons verspreidingsgebied tegen portokosten) In te wisselen bij alle verkooppunten in Zeeland zoals o.a. campingwinkels, supermarkten, boekwinkels en kiosken ZIERIKZEE Minimalloot, Nrico, Lager, Animal M en Kapitein Dakgoot zetten za terdag café De Vlinder aan de Nieu we Boogerdstraat in Zierikzee op stelten. Dat doen ze in het kader van het CliKK-feest. CliKK is een in- tiatief van lokale dj's, vrienden en house-liefhebbers. Het House-plat- form CliKK heeft Zierikzee als thuishaven. In café De Vlinder wor den zaterdag diverse soorten 'un- derground'-house ten gehore ge bracht. Het house-feest in het Zie- rikzeese café zaterdag begint om 21.00 uur. ZIERIKZEE De contactgroep Schouwen-Duive- land van mensenrechtenorganisa tie Jubilee Campaign gaat actie voe ren voor de slachtoffers van aanval len op christenen in Nigeria door moslim-extremisten. Jubilee Cam paign roept de Nigeriaanse over heid op tot grondig onderzoek en berechting van de moordenaars. De Schouwen-Duivelandse contact groep roept mensen op een brief te sturen, gericht aan de staat Nigeria. Voorbeeldbrieven zijn te vinden op: www.jubileecampaign.nl MIDDELBURG Volkssterrenwacht Philippus Lans bergen in Middelburg presenteert vrijdag haar bevindingen van de reis naar het Engelse Devon. Hier deed een groep Zeeuwse waarne mers onderzoek naar lichtzwakke hemelobjecten. Mede door het Eu ropese vliegverbod waren er geen vliegtuigsporen aan de hemel en heeft de sterrenwacht mooie opa mes kunnen maken. De presenta tie begint om 20.00 uur aan Heren gracht 52 in Middelburg. door Piet Kleemans BRUINISSE - Bruniversails gaat dit jaar niet door. De organisatie was te laat met het aanvragen van de benodigde vergunningen voor het evenement. De - kleine- kermis in het hemelvaartweekeinde gaat wel gewoon door. Deze is vrijdag en za terdag te vinden op de Loswal. Het feit dat een jaartje wordt over geslagen geeft de ondernemersver eniging lucht om te werken werkt aan een compleet nieuwe opzet voor Bruniversails 2011. Wat twin tig jaar geleden begon als water sportevenement kan wat William Bal en Joeri de Zeeuw van de Bru- se ondernemersvereniging betreft op compleet andere leest ge schoeid worden. Het bloeiende evenement van wel eer is de laatste jaren wat in het slop geraakt. De belangstelling liep terug. In de visie van Bal en De Zeeuws de hoogste tijd voor een stevige opkikker voor het evene ment. „We hebben nu in ieder ge val ruim de tijd om na te denken over een nieuwe opzet", zegt Bal. Hoe Bruniversails 2011 er uit gaat zien is volgens hem nu nog niet te zeggen. „Ik weet alleen dat wat ons betreft het watersportelement eruit kan. Je zou kunnen denken aan een braderie met kermis, maar dan eentje met nostalgische attrac ties. Bruniversails moet natuurlijk wel wezenlijk anders zijn dan de visserijdagen als er óók een brade rie en kermis is." TWee dingen blijven voor wat be treft Bal en De Zeeuw in ieder ge val overeind: de naam en het tijd stip. „Bruniversails is een bekende naam. Het zou zonde zijn om dat overboord te zetten. Wat ons be treft blijft het ook gewoon het Bru- se evenement van het Hemelvaart- weekend." Bal en De Zeeuw - die ook teke nen voor de organisatie van het Bruse winterfeest - houden zich aanbevolen voor ideeën over de in vulling van Bruniversails 2011. Mailen naar: bruniversails@bru.nu ZIERIKZEE - Bij kinderdagverblijf Pension Daantje in Zierikzee gaat 1 juni een speciale baby- en peuter- groep van start. De babygroep is voor kinderen tot anderhalf jaar. De peutergroep is er voor kinde ren tot 4 jaar. De ruimten bij Daantje zijn vol gens Kinderopvang De Bevelan- den speciaal ingericht op genoem de leeftijdscategorie. Zo hoeven ba by's niet in een box, maar kunnen ze op kussen op de grond spelen, ook zijn er speciale babyschom mels en doe-borden. Kinderopvang De Bevelanden gaat in zoveel mogelijk van haar kinder dagverblijven overstappen van zo geheten 'verticale' naar 'horizonta le' groepen. In een verticale groep zitten alle kinderen van o tot 4 bij elkaar. In een horizontale groep zitten kinderen van dezelfde leef tijd. Dat heeft als voordeel dat kin deren altijd leeftijdsgenootjes heb ben om mee te spelen. Ook kun nen de activiteiten zo goed op de leeftijd van de kinderen worden af gestemd. Pension Daantje is geves tigd op het terrein van zorgcen trum Borrendamme aan de Schel- destraat in Zierikzee. Het kinder dagverblijf is elke werkdag open van 07.00 tot 18.30 uur. Me^r info: www.kinderopvangde- bevelanden.nl Ik maak gebruik van de vakantieservice: Voorletters: Om Ov Het tijdelijke bezorgadres is: Naam: Ik kies voor het volgende: A O Doe iemand anders een plezier met mijn krant, ik vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. B O Bezorgde krant op mijn vakantieadres in Nederland, ik vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. C O Stuur mij vakantiewaardebonnen (voor max. 3 mnd.) Stuur de volledig ingevulde bon in een envelop met postzegel naar: PZC, o.v.v. 'Vakantieservice', Postbus 1090, 5004 BB Tilburg. C) Haal de krant af met vakantiewaardebonnen OUD SABBINGE - Sinds gistermid dag wordt de 16-jarige Danique Gorssen uit Oud Sabbinge ver mist. Het meisje is op skeelers van uit haar woning vertrokken en sindsdien heeft men niets meer van haar vernomen. Danique is ge kleed in een grijze joggingbroek en een crèmekleurig jasje. Ze is slank, ongeveer 1.62 m, en heeft donker haar met blonde plukken. Ze heeft opvallend lichte ogen. De politie vraagt om informatie door te geven via 0900-8844 of op het politiebureau. Postcode:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63