221 zeeland 10 a 12 uur mode, spel en Sea of Art biedt kunst, PZC Rotterdamse Skydive geeft een parachutistenshow in Zonnemaire Op 19 locaties verdeeld over het eiland gaan dezer dagen zo'n ïoo beeldend kunstenaars, muzikanten, toneelspelers, dichters en dansgroepen hun creatieve kunsten vertonen. Mededeling openingstijden Hemelvaartsdag woensdag 12 mei 2010 s „Ik heb me rot gewerkt om alles voor elkaar te krijgen. De afgelopen tijd ben ik zo'n 10 a 12 uur per dag bezig geweest met organiseren", vertelt Van Cent. Leden van entertainmentbureau De Vrolijke Noot. KUNSTFESTIVAL Jan van Koningsveld uit Almere toont zijn glaskunst in Strandpark de Zeeuwse Kust aan de Helleweg in Noordwelle. Koningsveld ont werpt en vervaardigt naast glas in lood ook zogeheten 'warmglas', dat wil zeggen het versmelten en model eren van verschillende glassoorten. Alle door hem ontworpen en ver vaardigden objecten zijn unica's. Makelaar en projectontwikkelaar Jan Bij de Vaate uit Zierikzee ver richt op Hemelvaartsdag om 13.00 uur de officiële opening van Sea of Art. Dat doet hij bij Van Gent's ei gen kunstlocatie Atelier Aphrodi- tie aan het Prunjewekken 12 t/m 18 in Serooskerk. „Jan Bij de Vaate is de man die ja ren geleden mijn eerste schilderij tje heeft gekocht. Dat gaf mij des tijds zoveel zelfvertrouwen. Daar om heb ik hem nu gevraagd deze manifestatie te openen", vertelt Van Gent. Dat kunst altijd nauw verweven is met persoonlijke emoties blijkt ook uit de motivatie van Bij de Vaate voor zijn aankoop destijds. „Ik heb dat werkje toen gekocht omdat Henriëtte precies dat plekje aan haven De Val in Zierikzee had geschilderd waar ik vroeger wel eens met mijn vader kwam om te proberen een kreeft te vangen." Amper een half jaar geleden be sloot Van Gent tot het op poten zetten van een meerdaags kunstfes tival. Een initiatief dat ontsproot vanuit een persoonlijke passie om veel mensen met kunst in contact te brengen. De reacties daarop heb- Paul Franssen uit Ellemeet is gespe cialiseerd in acryl schilderijen. Op de foto zijn impressie van de Noord havenpoort in Zierikzee. Franssen exposeert tijdens Sea of Art in res taurant De Heerenkeet aan de Oos- terschelde kust bij Kerkwerve. Hier is ook werk te zien van Nelleke Ver- maat, Nila Dekker, Peter Eering en van Sandra Lindhout. 'De Dirigent' is een bronzen beeld van de hand van Joop van Nugteren. Zijn galerie Het Oude Raadhuis aan de Ring in Haamstede is één van de expositie-locaties tijdens Sea of Art. Eigen beleving en persoonlijke emo tie liggen ten grondslag aan elk beeld dat in was onder de handen van Van Nugteren ontstaat en dat daarna in brons wordt gegoten. door Ali Pankow Aphodite noemde zij zichzelf in de gedich ten- en poëzieserie Tast baar die zij eind 2008 presenteerde. Voor beeldend kun stenares Henriëtte van Gent uit Serooskerke betekende die presen tatie een ommekeer ten goede in haar leven. Zij staat nu aan de vooravond van een vierdaagse kunst- en cultuurmanifestatie op Schouwen-Duiveland waar zij ini tiatiefneemster van is. Met dit festival dat zij de titel Sea of Art gaf, wil zij een laagdrempe lig evenement bieden waar iedere belangstellende op vrijblijvende wijze kennis kan maken met beel dende kunst en tal van andere kunstuitingen. Verspreid over 19 locaties op Schouwen-Duiveland presenteren circa honderd amateur- en profes sionele kunstenaars hun werk. Daarnaast zijn er in alle expositie ruimtes bij toerbeurt gedurende die vier dagen ook optredens van zangers, muzikanten, dichters en theatermakers. ben haar overrompeld. Binnen de kortste keren had ze tientallen aan meldingen binnen en moest zij op zoek naar steeds meer expositielo caties. „Ik heb me werkelijk rot gewerkt de afgelopen maanden. Alle ande re bezigheden heb ik maar ge woon laten liggen. De afgelopen tijd ben ik zo'n 10 a 12 uur per dag bezig geweest met organiseren", vertelt Van Gent. Voor haar eigen atelier in Seroos kerke heeft zij een tijdelijk kunst plein gecreëerd. Daar treden mor genmiddag na de officiële opening Djembé Bed op, evenals een de- monstratiegroep van Dansschool Kramer. Verder zal het clowntje Pippap samen met de dan aanwezi ge kinderen de eerste klodders verf zetten op de auto van 'kunste nares Aphrodite' om het voertuig tot een waar kunstwerk te maken. Leden van het entertainment bu reau De Vrolijke Noot geven een optreden en verder zijn hier pre sentaties te verwachten van Jeugd theater Op Drift, singer songwri ter Elly Kellner en vele anderen. Voor het volledige programma zie: www.seaofart.nl. ZONNEMAIRE - Skydive Rotterdam verzorgt vrijdag 14 mei een para chutistendemonstratie voor het terrein van Interieur Paauwe in Zonnemaire. De show maakt on derdeel uit van de voorjaarsshow van dit bedrijf. De springdemonstratie begint om 13.00 uur. De acties van de para chutisten worden vanaf de grond van commentaar voorzien. Voor kinderen is een springkussen opge zet. De voorjaarsshow 'Zhowtime' staat in het teken van de lentekrie bels. Bedrijven uit de buurt presen teren hun (voorjaars)streekproduc- ten. Hanse is met asperges en aard beien van de partij, de Tol is er met bloemen en planten en boer derij De Stolpe verkoopt kaas. Paauwe zelf presenteert de nieuw ste spullen en de buitencollectie. Meer informatie via www.interi- eur-paauwe.nl. PZC kantoren zijn morgen gesloten. De redactie is wel telefonisch bereikbaar. UIT-ACENDA Een compleet overzicht van het thea ter-, podium- en bioscoopaanbod staat op: www.pzc.nl/uit. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@>pzc.nl olg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62