ZOMERJACKS 'iMiimré Aarzeling over Brouwersdam Zwaaien Hemelvaart donderdag 13 mei nu 20%korting TJ is Woonboulevard |j 1Bf* u intratuin Diverse UITVOERINGSPROGRAMMA SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 almanak O Intratuin Koudekerke, GaLgeweg 5 ée Moriiere geopend! www.wooimboulevarddemortiere.nl Nickelson - The North Face f-oMj, Helly Hansen - Jack Wolfskin I3G StOl 10 O'Neill - Protest Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes Woensdag 12 mei 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Sea of Art overspoelt Schouwen-Duiveland met kunstuitingen Magazijn vol met vertier in plaats van markeringstonnen door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Waar zeggen we 'ja' te gen? In hoeverre leggen we ons vast? Wat is de status van dit voor stel?" Meerdere fracties in de ge meenteraad worstelen met dit soort vragen met betrekking tot de toekomst van de Brouwersdam. De gemeenteraad in de nieuwe sa menstelling blijkt te aarzelen over grootscheepse recreatieve ontwik kelingen. De voormalige raad stel de eind november het Raamplan Entree Brouwersdam Zuid vast. In vrij snel tempo ligt nu de eerste uitwerking van dat raamplan op ta fel in de vorm van het Uitvoerings programma Brouwersdam Zuid. „Kunnen we het niet laten bij 'ken nisnemen van' dit programma in plaats van het officieel vast te stel len?", probeerde CDA-fractievoor- zitter Bea Flach deze week in de commissie Openbare Ruimte. Ook Petri d'Anjou (PvdA) en Elze- miek de Jong (Alert!) deden diver se pogingen de boot nog even af te houden. Wethouder Ad Verseput benadruk te dat het Uitvoeringsprogramma niet 'iets vaags' is, maar uiteraard voortvloeit uit het eerder vastge stelde raamplan. In de uitwerking gelden vier hoofdopgaven: -De ruimtelijke kwaliteit van het gebied moet worden verhoogd. -Het toeristisch-recreatieve aan bod dient te worden versterkt. -Het thema duurzaamheid moet meer handen en voeten krijgen. -Het gebied moet herkenbaar en wervend op de kaart worden ge zet. Tien plannen die daarin passen staan inmiddels op een prioritei tenlijst. Daartoe behoort ook de aanleg van een 'jachthaven van de toekomst'. Een heikel punt, zo weet wethouder Verseput. „Maar het voorstel komt natuurlijk bij u terug. De aanleg wordt wel in voor bereiding genomen. Op 27 mei wordt de aftrap gegeven voor de project-en stuurgroep Jachthaven van de toekomst", aldus Verseput. De politiek is verdeeld over wat er uiteindelijk allemaal wel of juist niet ontwikkeld moet worden aan de Brouwersdam. „Geen grootschalige zaken en dus geen extra jachthaven", vindt Groenlinks. D66 wil enkele hoofd opgaven zien toegevoegd: Ontwik kelingen die passen bij de schaal grootte van Schouwen-Duiveland en kwaliteit boven kwantiteit. LSD wijst grootscheepse slecht- weervoorzieningen van de hand. „De ultieme voorziening op dat ge bied is de stad Zierikzee al", vindt Jacqueline van Burg. De SGP pleit ervoor bij alle plan nen het vereveningsprincipe te hanteren, dus compensatie voor aantasting van natuur. Inspreekster Pieternel van der Lin den kreeg de toezegging van Verse put dat behoud van ruimte voor surfers bij alle plannen zal worden meegewogen. De raad moet eind mei een besluit nemen over het Uitvoeringsprogramma. Tip? redactie@pzc.nl Tom uit Goes, onlangs één jaar ge worden, kan sinds een paar weken zwaaien, en dat doet hij dan ook vol op. Als papa of mama weggaat wordt er gezwaaid, als opa en oma arriveren gaat zijn handje de lucht in en zelfs tijdens een wandeling in de buggy wordt er gewuifd naar ie dereen die het zien wil. Onlangs was Tom met zijn vader en moeder in een meubelwinkel. Zijn oog viel op een kinderzeteltje waar hij, moe van al dat zwaaien, in neer plofte. Na een paar minuten wilden papa en mama verder lopen, maar Tom was niet van plan mee te gaan. Hij zat lekker. „Kom, we lopen gewoon verder, dan komt hij vanzelf wel mee", stelde zijn vader voor. Zo gezegd, zo ge daan. Pa en ma deden een paar stap pen naar voren, maar de verwachte reactie van de kleine bleef uit. In plaats van snel achter zijn papa en mama aan te gaan, ging het handje van Tom de lucht in. 'Dddadag'. 'Belangen van de surfers zullen bij de beoordeling van ontwikkelingsplannen voor de Brouwersdam steeds zorgvul dig worden meegewogen', belooft wethouder Ad Verseput. foto Dirk-Jan Gjeltema (Provinciale weg tussen VLissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl intratuin U vindt ons direct aan de A58 (afslag 39 - Middelburg) openingstijden zie: Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 www.intratuin.nl Deze week: Kuipplant op stam (Solanum rantonnetii), met witte of paarse bloemen Van 12,95 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61