binnenland 15 Brinkman niet afvallen Kerkleiders akkoord met commissie VUURWERKRAMP Op zoek naar oorzaak 'Uitkering weduwen werd achteraf belast' Glazen huis Eindhoven 'Borstendokter' weg Beatrix betaalt schip Bunker moet wijken woensdag 12 mei 2010 Nieuw onderzoek 'Enschede' PW-Kamerlid Hero Brinkman staat de pers te woord. Brinkman wil dat zijn PW-aanhang op om hem via voorkeursstemmen te steunen in dat streven. leverd bij de Kiesraad, zijn voorne men kenbaar had gemaakt, had Wilders hem 'natuurlijk' op een onverkiesbare plaats gezet. Brink man: „Als mensen niet vrijwillig mee willen werken, dan moet er maar een minder chique middel gekozen worden." Op de PW-lijst staat Brinkman nu elfde. Brinkman lijkt terug in zijn oude rol: de enige PW'er die publieke lijk zijn mond open durft te trek ken over interne partijaangelegen heden. Hij is na Wilders ook het meest zichtbare PW-Kamerlid, ze ker nadat hij de Antillen een 'cor rupt boevennest' had genoemd. Brinkman moest een toontje lager zingen na ruzies met een barman van het Haagse perscentrum Nieuwspoort die hem geen drank meer wilde serveren, en met een aannemer met wie Brinkman zijn Noord-Hollandse stolpboerderij deelt, waarbij over en weer aangif te van mishandeling en poging tot partij democratisch wordt en roept de foto Robert Vos/ANP doodslag is gedaan. Na het inci dent in Nieuwspoort gaf Brink man toe dat hij een drankpro bleem had. Wat er echter ook ge beurde, Wilders bleef steeds fron taal voor Brinkman staan. Dat Wil ders nu wordt aangevallen door zijn protégé zal een onaangename verrassing zijn. De PW-leider kan de kritiek over het geringe demo cratische gehalte van zijn partij niet langer negeren. De strijd met Brinkman is allerminst beslist. Tien jaar nadat de wijk Room beek door een vuurwerkontplof fing werd weggevaagd, blaast jus titie het onderzoek naar de oor zaak nieuw leven in. Twaalf re chercheurs nemen vier weken de tijd om een getuigenverkla ring te onderzoeken. ENSCHEDE - Justitie doet nieuw on derzoek naar de oorzaak van de vuurwerkramp bij S.E. Fireworks in Enschede, tien jaar geleden. De verklaring van een getuige dat geen sprake zou zijn van brand stichting, maar van een bedrijfson geval, is daar de aanleiding voor. Twaalf rechercheurs van het korps Twente en Noord- en Oost Gelder land nemen vier weken de tijd om de nieuwe verklaring te onderzoe ken die Jeanet Schippers heeft afge legd over haar zuster Marion en haar zwager Willy Pater, die in de directie van S.E. Fireworks zaten. Volgens Schippers zou het echt paar samen met twee meewerken de familieleden op de fatale zater dag 13 mei 2000 enkele uren voor de ramp op het terrein van de vuurwerkopslagplaats zijn ge weest. Zij hebben dat altijd ont kend. Bij de explosies die volgden werd bijna de hele wijk Room beek weggevaagd en vielen 23 do den en bijna duizend gewonden. Justitie in Almelo wil weten wat voorafging aan het eerste vlamme tje en wie daar bij betrokken is ge weest. Schippers zei op RTV Oost dat ze haar geweten wil ontlasten. „Haar verklaring levert aankno pingspunten op voor een vervolg onderzoek," zegt persofficier Patri cia van der Valk van het OM in Al melo. Het rechercheteam bestaat niet uit leden van het zogenoemde Tol- team dat destijds de ramp onder zocht. Het Tolteam werd verweten dat het zich te lang had laten lei den door brandstichting als oor zaak. Een verdachte van brand stichting werd in eerste instantie veroordeeld, maar in hoger beroep vrijgesproken. De weduwen van de vier brand weermannen die om het leven kwamen bij de ramp hebben in 2009 een aanvullend bedrag gekre gen van 30.000 euro per persoon. Omdat deze uitkering fiscaal 'onte recht' werd gerangschikt onder de noemer 'postuum loon' hebben de vier onnodig bijna de helft aan be lasting moeten afdragen. Dat zegt letselschade-expert Yme Drost die nu financiële compensatie eist. DEN HAAG - Een onafhankelijke we tenschappelijke commissie zal het seksueel misbruik in de Rooms-ka- tholieke kerk onderzoeken. Dat be sluit namen gisteren de Nederland se Bisschoppenconferentie en de Konferentie Nederlandse Religieu zen (KNR), de koepel van klooster ordes en congregaties. Zij stem men zo in met alle adviezen van oud- minister Wim Deetman, die de commissie zal leiden. De vele meldingen van misbruik, alleen al bij de kerkelijke stichting Hulp en Recht ruim vijftienhon derd, rechtvaardigen volgens de geestelijken 'diepgaand onder zoek'. Zij zullen zich inspannen om 'alle relevante informatie voor de commissie beschikbaar te ma ken'. De geestelijken vragen de commissie snel te adviseren over hulp aan slachtoffers. Ze steunen Deetmans oproep aan daders van misbruik om zich te melden. pagina 8: paus roept op tot boe- V tedoening HILVERSUM Het Glazen huis van 3FM staat dit jaar in Eindhoven. Dat maakte dj Giel Beelen gisteren op de zender bekend. Naast Eindhoven waren Leiden, Nijmegen en Zwolle in de race om de zevende editie van Se rious Request te organiseren. Drie dj's zullen vanuit een glazen stu dio 24 uur per dag, zes dagen lang radio maken. DEN HAAG Het Medisch Tuchtcollege heeft gis teren de Haagse 'borstendokter' van de Citykliniek uit zijn beroep gezet. Dat betekent dat hij zich in Nederland niet meer voor arts mag uitgeven. De man heeft in zijn kli niek aan de Haagse Prinsegracht tientallen mislukte borstvergrotin gen uitgevoerd. DEN HAAG Koningin Beatrix gaat de extra on derhoudskosten van 326.000 euro voor haar schip de Groene Draeck zelf betalen. Dit bevestigde de Rijksvoorlichtingsdienst gisteren. De historische platbodem heeft dit en volgend jaar ingrijpend onder houd nodig. Aanvankelijk stond dit op de rijksbegroting. SCHEVENINGEN - Een bunker die vorige week werd opgegraven bij de Scheveningse boulevard, wordt omhoog geta keld. Het 90 ton wegende verdedigingswerk uit 1939 wordt in delen naar het Geniemuseum in Vught gebracht. De bunker moet wijken voor de aanleg van een dijk. foto Ronald Fleurbaaij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5