301 sport Honger van Human nog niet gestild Sprookje Fulham moet een mooi einde krijgen Atletico met twee topspitsen Schaker Anand blijft wereldkampioen Arjan de Bruin nieuwe coach BC Vlissingen Boonman naar EK tot 17 jaar woensdag 12 mei 2010 DEN HAAG - De verdediging van Fulham kan vanavond de borst natmaken. In Hamburg staat de de fensie tegenover twee topspitsen van Atletico Madrid, die deze zo mer ook op het WK te bewonde ren zullen zijn. Diego Forlan (30) in het shirt van Uruguay, de pas 21-jarige Sergio Aguero. in het blauw-wit van Argentinië. Atletico is in de Primera Division aan een teleurstellend seizoen be zig, maar bereikte wel twee fina les. Naast die in de Europa League speelt het volgende week ook nog de eindstrijd van de Spaanse be ker. Forlan scoorde vorig seizoen in de Primera Division 32 keer, waarmee hij Europees topscorer werd. Dit seizoen staat de teller in de Spaan se competitie op achttien. In de halve finale tegen Liverpool (1-0 thuis, 2-1-verlies uit) maakte hij in Engeland het belangrijke uit- doelpunt. Aguero maakte er dit sei zoen in de Primera Division twaalf Hij is net als Atletico aan geen al te best jaar bezig, maar blijft een onberekenbare aanvaller. Deze zomer moet hij de concur rentie met Carlos Tevez en Martin Palermo aangaan om op het WK aan spelen toe te komen. SOFIA Viswanathan Anand is wereldkam pioen schaken gebleven. De 40-jari- ge Indiase grootmeester verdedig de zijn titel met succes door met zwart de twaalfde en laatste partij in de tweekamp tegen de Bulgaar Veselin Topalov te winnen. De 'Tij ger van Madras' bracht de eind stand daarmee op 61/2-5 t/2- Anand verdiende met zijn zege 1,2 miljoen euro. De uitdager, die na 56 zetten opgaf, kreeg voor eigen publiek in Sofia acht ton. VLISSINCEN BC Vlissingen heeft een opvolger voor coach Victor Vermue, die na vier succesvolle seizoenen als hoofdcoach stopt bij de basketbal club. Het is de 62-jarige Rotterdam mer Arjan de Bruin, die sinds enke le jaren in Kortgene woont. De ge routineerde coach heeft een lange staat van dienst. Zo coachte hij Rot terdam-Zuid in de eredivisie. Daar naast is hij actief als bondsdocent. Ook de assistent-coach van BC Vlis singen Arno Franke stopt ermee. Hij wordt opgevolgd door Frank Vermeulen uit Goes. MIDDELBURG Grensrechter Angelo Boonman uit het Zeeuws-Vlaamse Zandstraat vertrekt zaterdag naar Liechten stein voor het EK voetbal voor spe lers tot 17 jaar. Hij zal bij minimaal twee wedstrijden als assis tent-scheidsrechter fungeren. Boon man, kort geleden nog actief tij dens de bekerfinale tussen Feye- noord en Ajax, hoopt een wed strijd in de halve finale of zelfs de finale te mogen vlaggen. Het EK wordt van 15 tot en met 31 mei ge houden. foto ËPA Fullham-ster Bobby Zamora (boven) in actie in de halve finale van de Europa League tegen HSV. door Barry van der Hooft DEN HAAG/HAMBURG - Voor de sup porters van Fulham is dit seizoen een nieuwe wereld opengegaan. Vilnius, Sofia, Rome, Donetsk, Tu rijn; de tweede Europese campag ne van de Londense club heeft de fans door heel Europa gebracht. Vanavond moet een bereisd sei zoen in de finale tegen Atletico Ma drid bekroond worden met het winnen van de Europa League. In Hamburg kan de club, die in 1879 is opgericht, de eerste echte prijs in de clubgeschiedenis pak ken. Zelfs bij een nederlaag tegen Atletico Madrid zal iedereen die Fulham een warm hart toedraagt over een tijdje met een glimlach te rugkijken op een prachtig seizoen. Het is vooral het succes van Moha- med Al-Fayed, de voorzitter die miljoenen in het kleine clubje pompte en eind december 2007 een meesterzet deed. Al-Fayed con tracteerde Roy Hodgson, de Engels man die in Scandinavië naam maakte, Zwitserland naar het WK van 1994 en EK van 1996 leidde en twee keer trainer was van Interna- zionale. Onder Hodgson bleef Fulham dat seizoen ternauwernood in de Pre mier League, maar een jaar later stonden 'The Cottagers' aan het eind van de rit op plaats zeven, met een team vol ervaren spelers. Fulham ging pas voor de tweede keer in de clubhistorie Europa in en heeft er meteen een geden kwaardige reis van gemaakt. De werkwijze van Hodgson is er één zonder al te veel tierelantijnen. De coach kiest voor een vast elftal, wisselt bijzonder weinig en wijkt nauwelijks af van zijn systeem (4-S-1), waarbij de enige spits van onschatbare waarde is geweest. Bobby Zamora was jarenlang een aanvaller in de marge, die in 2008 West Ham United voor de stadge noot verruilde. Twee jaar eerder had Zamora, wiens vader Caraï- bisch bloed heeft, een telefoontje van Leo Beenhakker gekregen. De Nederlandse bondscoach wilde hem graag in het shirt van Trini dad 8c Tobago zien spelen op het WK in Duitsland. Zamora bedank te voor de eer en was nu, mede dankzij zijn acht doelpunten in de Europa League, in beeld om met Engeland mee te gaan naar Zuid-Afrika. Bondscoach Capello nam hem echter niet op in zijn voorlopige WK-selectie. Zamora hoopt vanavond weer een doorslaggevende rol te kunnen spelen, ondanks de pijn aan zijn achillespees. Dankzij injecties kon hij op 29 april meedoen in de re turn van de halve finale tegen HSV. Sinds dat duel trainde en speelde Zamora echter niet meer. De afgelopen weken heeft de medi sche staf van Fulham er alles aan gedaan om hem speelklaar te krij gen. Danny Murphy is wel fit. De aan voerder, die in het verleden voor onder meer Liverpool uitkwam, is het verlengstuk van Hodgson in het veld. De middenvelder heeft genoten van de successen in de af gelopen tien maanden. „We krij gen complimenten voor wat we hebben laten zien", zei Murphy. „Dat is leuk, maar het zal niet hel pen als we donderdagochtend wak ker worden en we hebben die be ker niet. Natuurlijk is het mooi dat wij in de finale staan. Maar we wil len die nu ook winnen. Op die ma nier kunnen we het sprookje com pleet maken." mansuccsassag s - wewmmmmmmms door Barry van der Hooft BARENDRECHT - Hij is inmiddels 31, heeft zijn vierde kampioenschap sinds kort op zak en geniet nog steeds van het spelletje. Aan gas te rugnemen heeft Arjan Human nog geen moment gedacht. „Daar is het voetballen op dit niveau nog veel te mooi voor." De honger van de uit Middelburg afkomstige spits van Barendrecht is nog niet ge stild. „Ik wil voor de tweede, keer amateurkampioen van Nederland worden." De eerste stappen die uit eindelijk moeten eindigen met een nieuw feest, zette hij gistera vond. Human en Barendrecht be gonnen de strijd om het zaterdag kampioenschap met een thuiswed strijd tegen IJsselmeervogels, de beste ploeg uit de hoofdklasse B. Het duel, dat vooral na rust de moeite waard was, eindigde zoals het begon: 0-0. Excelsior'31 uit Rijs- sen is de derde club die meestrijdt om de titel. Het zijn bekende namen voor Hu- man, want vijf jaar geleden kwam hij ze ook tegen met ASWH. Na het kampioenschap in de hoofd klasse volgde toen ook de algehele zaterdagtitel en het algeheel ama teurkampioenschap. „Dat wil ik nog een keer meemaken", zei hij gisteravond. „Zeker omdat het door de komst van de topklasse de laatste keer is dat deze kampioen schappen in deze vorm worden ge speeld." In de kampioenswed strijd, anderhalve week geleden te gen ASWH, maakte uitgerekend Human de winnende treffer (3-2). Het was ook nog eens zijn hon derdste in de hoofdklasse, waarin hij ook met Kloetinge en Hoek speelde. Het leverde hem een shirt met nummer 100 op van zijn ploeggenoten, maar Human wil dat aantal de komende seizoen graag uitbreiden. Maar dan een ni veau hoger. „Ik ben nieuwsgierig naar de topklasse. Dat wordt zwaar. Je komt iedere week tegen standers als IJsselmeervogels te gen." En Hoek, de club waarvoor hij twee seizoenen uitkwam. Mis schien trekt hij het blauw-witte shirt in de toekomst nog wel eens aan. „Mijn vriendin en ik willen nog altijd graag terug naar Zee land. Misschien komt het er vol-, gend jaar wel van. Dan zijn er wei nig andere clubs dan Hoek .waar voor ik zou willen spelen. Want ik wil zo lang mogelijk op het hoog ste niveau blijven voetballen." Barendrecht kan zaterdag kijken wat IJsselmeervogels tegen Excel sior'31 doet. Een week later gaan Human en zijn ploegmaats naar Rijssen. „Ik heb een hamstringbles sure gehad en daardoor vier wed strijden gemist", vertelt Human. „Ik train nu extra om zo fit moge lijk te worden. Moe ben ik nog niet, maar het is wel lekker dat we even rust hebben. Ik heb er zin in want dit zijn stuk voor stuk prach tige wedstrijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56