zeeland 125 zijn Grootoot zelf wel op Speurtocht naar de perfecte garderobe w?nkeipanrdpt Zelzate komt met veiligheidsplan tegen gewelddadige hangjongeren RUYTER JAARMARKT □FiMSTBAL Brievenactie van Jubilee Campaign Huizen maken plaats voor groen dat paalhoofd er verwaarloosd bij ligt met Finstral LET OP! LET OP! VLIS5IN6EN A.5. VRIJDAG 14/5 woensdag 12 mei 2010 ker: het Zuiderhoofd is van en voor Westkapelle. In de zomer 'kri oelt het hier van de jeugd'. Dan is het vechten om een plekje. Max: „Bij hoog water springen we er al lemaal af We vissen hier ook op makreel. Maar ja, het is niet meer zo super veilig hoor." Bij het Meldpunt Erfgoed Zeeland is de slechte staat van de "steiger al aangekaart. De melding is doorge geven aan de Bond Heemschut die in overleg wil gaan met de ge meente Veere om tot een oplos sing te komen." Jaap Peene weet het nog beter: „Repareer deze en maak nog zo'n steiger bij het bad- strand. Dan hebben we twee van die fantastische plekken." De vraag is nu: wie moet wat doen aan het Zuiderhoofd? De gemeen te Veere zegt bij monde van wet houder Jaap Melse: „Wij zijn ver antwoordelijk voor het plankier en het waterschap voor het onder stel. En dat is niet helemaal goed, dus heeft het geen zin die steiger door Wout Bareman ZELZATE - Het was een bizarre ge beurtenis. Op het moment dat bur gemeester Freddy De Vilder in het gemeentehuis van Zelzate zijn ac tieplan tegen het toenemende ge weld in de kanaalgemeente presen teerde, stormde een groepje op standige jongeren zijn kabinet bin nen. Ze kwamen verhaal halen nadat ze door een persfotograaf op de korrel waren genomen. Dat gebeur de op het Busplein, waar hangjon geren de omgeving al geruime tijd onveilig maken. Althans, ze veroor zaken een gevoel van onveiligheid bij de Zelzatenaren, die 's avonds liever een straatje om gaan om een confrontatie te vermijden. De Vilder trad resoluut op. Hij bonjourde de boze jongeren de deur uit en waarschuwde de poli tie, die er één oppakte. De foto graaf ontdekte later dat één van de jongeren de achterband van zijn bromfiets had lek gestoken. Zelzate kampt al jaren met over last, vooral veroorzaakt door jonge ren. In 2005 al besloot toenmalig burgemeester John Schenkels hard op te treden tegen groepen opge schoten jeugd, die het uitgaansle ven in het centrum teisterden. Na tal van vechtpartijen legde hij een aantal probleemcafés een vervroeg de sluitingstijd op. Na de sluiting van coffeeshop Checkpoint in Terneuzen nam de overlast in Zelzate alleen maar toe, niet alleen door een toename van het aantal dealers, maar ook stuit te de politie op een groeiend aan tal wietplantages. Woordvoerders van de Zelzaatse aan te pakken. Bij ieder stormpje gaat die weer stuk. Als het water schap dat onderstel aanpakt, zijn wij er als de kippen bij om die stei ger aan te pakken." Het waterschap stelt daar tegen over dat het paalhoofd de functie van waterkering heeft en aan die functie voldoet. „De palen zijn de cennia geleden neergezet en zijn van goed hardhout. Natuurlijk heeft de tijd z'n invloed gehad, maar slecht zijn ze niet. En het plankier met alle bevestigingsmate rialen horen bij de gemeente." Jaap Melse: „We gaan dit nu op een hoger plan tillen, want we ne men onze verantwoordelijkheid. We hebben volgende maand een bestuurlijk overleg met het water schap waarin onder meer het Zui derhoofd aan de orde komt. Voor de zomervakantie willen we duide lijkheid over wie wat gaat doen. Het Zuiderhoofd heeft een meer waarde voor Westkapelle en wij gaan ervoor om het te behouden" Dijkgraaf Toine Poppelaars en wet houder Jaap Melse willen binnen een jaar het paalhoofd hebben op geknapt. Gisteren is de afspraak ge maakt om samen te onderzoeken wat nodig is om het paalhoofd 'vei lig en toegankelijk te houden', al dus Poppelaars. „De intentie is om het gezamenlijk onderzoek zo snel mogelijk af te ronden." Peene kan zijn gereedschapskist opbergen. Nieuwe kozijnen nodig? PAC Zonweringen in Vlissingen is dé specialist op het gebied van Finstral kozijnen, deuren, ser res en schuifpuien. Voor scherpe voorjaarsacties zie www.finstral-nederland.nl/PAC KOZIJNEN PAC Zonweringen Vlissingen 10118-55 20 10 ZIERIKZEE - De contactgroep Schou- wen-Duiveland van mensenrech tenorganisatie Jubilee Campaign voert actie voor de slachtoffers van aanvallen op christenen in Nigeria door moslim-extremisten. Jubilee Campaign roept de Nigeriaanse overheid op tot onderzoek en be rechting van de moordenaars. De Schouwen-Duivelandse contact groep roept mensen op een brief te sturen, gericht aan de staat Nige ria. Voorbeeldbrieven zijn te vin den op: www.jubileecampaign.nl bevolking drongen er twee weken geleden bij de gemeenteraad op aan snel maatregelen te treffen. Want 'Zelzate krijgt stilaan een slechte naam'. De Vilder bedient ze op hun wen ken met de inzet van stewards bij feestelijkheden, extra politietoe zicht, een actieplan Busplein (te gen hangjongeren, jonge crimine^ len en drugsgebruikers) en een ver bod, opgelegd aan vijf erkende her rieschoppers. Er komen ook con troles op nachtwinkels die sterke drank verkopen. Verschillende raadsfracties wijten de overlast vooral aan het grote aantal werklozen en 'probleemge vallen' in de kleine kanaalgemeen te. Die worden aangetrokken door de 'al te klantvriendelijke sociale voorzieningen van het OCMW' (de sociale dienst). door Maurits Sep VLISSINGEN - Na de Bonedijke- buurt staan ook de Hercules Segh- ersbuurt en de wijk Bossenburgh in Vlissingen grote veranderingen te wachten. Sloop van flats en wo ningen is daarbij niet uitgesloten. Om de kwaliteit van deze wijken te verbeteren, is het noodzakelijk huizen weg te halen om ruimte te maken voor bijvoorbeeld groen en om de kwaliteit van de overige hui zen te verbeteren, vindt het colle ge van B en W. Wethouder Piet Polderman (PvdA) omschrijft het beleid als 'verdunning'. Polderman stelt de aanpak van de Bonedijkebuurt als voorbeeld. „Daar ging het deels om sloop, deels om vernieuwing en deels om verbetering. Wat dat betekent voor de flats in de Hercules Segher- slaan, daar moeten we het nog over hebben. Bovendien betreft het woningen en flats van woning corporatie l'Escaut." Polderman kondigde de plannen gisteren aan bij de presentatie van de kadernota voor 2011. De kader nota biedt inzicht in de hoofdlij nen voor het beleid van volgend jaar en het geld dat daarvoor be schikbaar is. ZAAMSLAG - Wie denkt dat het fe nomeen personal shopper alleen is voorbehouden aan de kekke grachtengordel van Amsterdam heeft het mis. Wouterien Dees uit Zaamslag begeleidt vrouwen bij hun speurtocht naar de perfecte garderobe. Haar bedrijf Wowfashion is nu een jaar oud. Tijd om de balans op te maken. „Het gaat hartstikke goed. Ook in Zeeuws-Vlaanderen zijn veel vrouwen die het niet zien zitten alleen te gaan shoppen. Ze hebben moeite kledingstukken te combineren, raken het overzicht kwijt in de grotere winkels of heb ben het te druk. Combineren kan niet iedereen." Heeft Wouterien dus de leukste baan van de wereld omdat ze al leen maar hoeft te shoppen? „Dat is niet helemaal waar, hoor. Er ligt toch een druk op me. Vrouwen die me inhuren, verwachten ook wat van me. Het is altijd weer spannend. Maar tot op heden is het me altijd gelukt de juiste com binaties voor de persoon te vin den. Mijn inspiratie? Ik kijk altijd naar de persoon." De Zaamslagse kent de leuke adres sen, ook in steden als Antwerpen en Gent. „Maar het is echt niet zo dat ik alleen in de duurste boetieks kom. Het is juist een sport iets leuks te vinden voor bijvoorbeeld een tientje. Mooie kleding hoeft echt niet duur te zijn." Om een goed beeld te krijgen neemt Wouterien een kijkje in de kledingkast. „Vervolgens gaan we op pad. Het liefst samen omdat ik dan weet dat ook echt alles goed past." Wouterien Dees houdt ook work shops over modetrends en andere zaken waar je op moet letten bij aankoop van kleding. Laatst nog in Bergen op Zoom voor veertig vrouwen. „Maar het liefst ga ik met ze shoppen." VLISSINGEN - In de nacht van maan dag op dinsdag is omstreeks 01.30 uur een inbreker opgepakt in de Badhuisstraat in Vlissingen. De 30-jarige man uit Dordrecht werd op heterdaad betrapt bij een winkelpand, toen de politie na een melding polshoogte kwam ne men. Voor de winkel vond de politie zijn fiets, die als gestolen geregis treerd stond. De man overgebracht naar Torentijd in Middelburg. Jaap Peene is zelf maar aan de slag gegaan op het Zuiderhoofd in Westkapelle. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53