Steun plan Wemeldinge Uw krant tijdens uw vakantie PZC Rommelmarkt in Scherpenisse Geen stop bij trekkermuseum Meisje (16) vermist 23 Sliitó V Fietsexcursies op Noord-Beveland Overname Lamb Weston in Oostenrijk Boerenroute over Noord-Beveland Truckroll voor gehandicapten LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! 'Voorrang voor vernieuwende projecten' Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie woensdag 12 mei 2010 SSsT 5n «iSjw® foto Ronald den Dekker COLIJNSPLAAT De WV houdt deze maand drie fietsexcursies op Noord-Beveland. Deelnemers fietsen met een gids langs verhalenborden die verspreid over het eiland staan. Morgen wordt gestart bij de Vis mijn in Colijnsplaat. Later zijn de WV in Kamperland (20 mei) en het Kerkplein in Kortgene (27 mei) de beginpunten, steeds om 13.00 uur. Aanmelden is verplicht en kan via telefoonnummer 0113-371595. Deelname kost vijf euro. Kinderen tot twaalf jaar fietsen gratis mee. KRUININGEN Aardappelproducent Lamb Weston Meijer uit Kruiningen neemt een belang van 74 procent in het Oos tenrijkse Frisch Frost. Dat bedrijf beschikt over één aard- appelverwerkende en twee deeg- producerende units met een netto verkoop van ongeveer 70 miljoen euro per jaar. Er werken 280 men sen. Met de overname breidt Lamb Weston Meijer zijn productienet werk flink uit. Klanten in centraal en zuidoost-Europa kunnen straks beter worden bediend. KAMPERLAND Fietsers en paarrijders kunnen vrij dag meedoen aan de Noord-Beve- landse Boerenroute. Die leidt van hoeve naar hoeve. De start voor rui ters en menners is om 10.00 uur bij de Klomphoeve aan de Midden hofweg 1 in Kamperland. Voorafin- schrijven kan via 06-20442643. Fiet sers schrijven zich op de dag zelf in Zij kunnen vanaf 10.30 uur ver trekken vanaf onder meer de Five Star Farm aan de Buis Huisweg 11 in Kamperland. De.afstanden zijn 20 en 45 kilometer. GOES De Stichting Gehandicaptenrit Zuid-Beveland houdt zaterdag de bekende Truckroll Midden-Zee land. Ongeveer tweehonderd trucks trekken die dag door Zuid-Beveland met als bijrijders mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking. De rit be gint om 10.30 uur bij de Zeelandhal len en gaat langs onder meer Hein- kenszand, Lewedorp en Wolp- haartsdijk. 's Middags vanaf 13.00 uur is er bij de Zeelandhallen een programma met onder meer een dj, een verloting en springkussens. SCHERPENISSE - De Stichting Ont spanning Gehandicapten houdt za terdag 15 mei een overdekte rom melmarkt aan de Veerdijkseweg 4 in Scherpenisse. Behalve een groot aanbod aan artikelen zijn er ook hapjes en drankjes te koop. De markt begint om 13.30 uur. door Lilian Dominicus WEMELDINGE - De Kamer van Koophandel staat positief tegen over het plan om Wemeldinge als aantrekkelijke toeristenbestem ming beter op de kaart te zetten. „We vragen daarom aan de ge meente Kapelle om de plannen sa men met de initiafnemers uit te werken", aldus de KvK in een pers bericht. De Kamer concludeert in een re cent verschenen sociaal-economi sche analyse over de gemeente Ka pelle 'dat de toeristisch-economi- sche mogelijkheden van Wemel dinge aan de Oosterschelde beter benut dienen te worden'. Vernieu wende toeristische projecten moe ten met voorrang behandeld wor den om economische gezond te blijven. Het plan waarmee MKB Wemel dinge en Dorpsbelang Wemeldin ge enkele wéken geleden naar bui ten kwamen, sluit daar op aan. MKB en Dorpsbelang willen met onder meer een professionele web site en informatiepanelen Wemel dinge meer bekendheid geven. Ook een opwaardering van het strandje van Lindenbergh achter vakantiepark De Oesterbaai hoort daarbij. De Kamer van Koophandel ver wacht dat een eventuele uitbrei ding van de jachthaven van We meldinge en de aanleg van betere duikvoorzieningen langs de Oos terschelde ook de nodige kwali teitsverbetering voor het dorp zul len opleveren. Verder raadt de Kamer de gemeen te aan om de kansen in de woon- economie te benutten. Stimule ring van woningbouwprojecten zijn belangrijk voor de werkgele genheid in het midden- en klein bedrijf. En als één van de weinige gemeenten in Zeeland kent Kapel le nog altijd een groei van de be volking, constateert de Kamer. Ook in de komende jaren wordt een positieve bevolkingsontwikke ling verwacht. De Kamer vraagt verder om ver mindering van de administratieve lastendruk voor het bedrijfsleven. Ook zou de gemeente moeten wer ken aart behoud en waar mogelijk uitbreiding van de detailhandel. Vergeleken met andere Zeeuwse gemeenten heeft Kapelle maar wei nig 'winkelmetrage', zo blijkt uit het rapport. NISSE - De stoomtrein Goes-Borse- le maakt de komende dagen toch geen stop bij het Trekkermuseum in Nisse, zoals het museum eerder meldde. De SGB laat nu weten dat station Nisse pas op 26 juni weer in ge bruik wordt genomen, bij de aan vang van de motorwagendienst. De andere activiteiten bij het Trek kermuseum aan de Palmboomse- weg gaan wel gewoon door. Het museum trapt zaterdag vanaf 10.00 uur officieel af voor het nieu we seizoen, maar is ook morgen en vrijdag al geopend. OUD SABBINGE - Sinds gistermid dag wordt de 16-jarige Danique Gorssen uit Oud Sabbinge ver mist. Het meisje is op skeelers vanuit haar woning vertrokken en sinds dien heeft men niets meer van haar vernomen. Danique is gekleed in een grijze joggingbroek en een crèmekleurig jasje. Ze is slank, ongeveer 1.62 m, en heeft donker haar met blonde plukken. Ze heeft opvallend lichte ogen. De politie vraagt naar haar uit te zien. Informatie kan men doorgeven via 0900-8844 of op het politiebureau. Vakantieplannen? Wanneer u langer dan zes dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. Zo treft u bij thuiskomst geen volle brievenbus aan. U kunt kiezen uit de volgende mogelijkheden: A) Doe iemand anders B) Laat uw krant op uw een plezier met uw krant vakantieadres bezorgen Gratis bezorging op huisadressen binnen ons verspreidingsgebied Gratis bezorging op huisadressen binnen ons verspreidingsgebied (buiten ons verspreidingsgebied tegen portokosten) C) Haal de krant af met vakantiewaardebonnen In te wisselen bij alle verkooppunten in Zeeland zoals o.a. campingwinkels, supermarkten, boekwinkels en kiosken M. EPSawKS Heeft u geen toegang tot internet? Maak dan gebruik van deze bon. Voor vragen belt u met de afdeling Lezersservice via telefoonnummer 088 - 013 99 20 Ik maak gebruik van de vakantieservice; Voorletters: Om Ov Het tijdelijke bezorgadres is: Naam: Achternaam: Adres: Adres: Postcode: Postcode: Plaats: Plaats: Telefoon: Telefoon: E-mailadres: Geboortedatum: Ik kies voor het volgende: A O Doe iemand anders een plezier met mijn krant, ik vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. B O Bezorgde krant op mijn vakantieadres in Nederland, ik vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. C O Stuur mij vakantiewaardebonnen (voor max. 3 mnd.) Stuur de volledig ingevulde bon in een envelop met postzegel naar: PZC, o.v.v. 'Vakantieservice', Postbus 1090, 5004 BB Tilburg. Ik ben op vakantie: t/m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51