sport! 31 rij voor FC Twente Avances Van Nistelrooij blijven onbeantwoord BrittGfl Stddll 111 CIG McClaren vind Twente 'incredible' 'Ik heb de knop al omgedraaid' Vlissingen en Kloetinge strijden om finaleplek EREDIVISIE Steve McClaren verkast naar Wolfsburg woensdag 12 mei 2010 door Leon ten Voorde HOENDERLOO - In de herfst van zijn prachtige loopbaan brandde nog een groot verlangen: gloriëren op een WK. Ruud van Nistelrooij (33) besefte dat zijn oeuvre, hoe fraai ook ingekleurd, niet com pleet zou zijn zonder wat helden daden op het hoogste podium. Dat had vier jaar geleden in Duits land eigenlijk al moeten gebeuren, maar dat WK draaide uit op een deceptie. Van Nistelrooij kreeg ru zie met bondscoach Van Basten en bracht de laatste wedstrijd tegen Portugal hevig gefrustreerd op de bank door. Ontgoocheld verliet hij via de achterdeur het toernooi. Die teleurstelling heeft hij nooit helemaal weg kunnen stoppen, vandaar dat Van Nistelrooij in de voorbije maanden de nodige signa len afgaf aan Bert van Marwijk. Van Nistelrooij vond dat hij na zijn overgang van Real Madrid naar HSV het goede gevoel had te ruggevonden. Hij was klaar om Oranje bij te staan, klaar om zijn onvoltooide missie als internatio nal af te ronden. Maar gisteren haalde Van Marwijk daar een streep door. Dat ontnuch terende 'nee' kwam niet eens meer als een grote verrassing, om dat Van Nistelrooij al geen uitnodi ging had gekregen voor de twee trainingsstages van de afgelopen dagen. Maandagavond bracht de bondscoach de aanvaller op de hoogte van het nieuws. „Ik heb Ruud gezegd dat we hem intensief hebben gevolgd en bewondering hebben voor zijn streven en inzet het WK te halen", aldus Van Mar wijk. „Daarover heb ik ook meer dere malen met hem gesproken. Naar mijn idee is Ruud fit, maar restte hem na zijn langdurige knie blessure onvoldoende tijd om zijn oude niveau te halen." De selectie. Doel: Maarten Stekelen burg (Ajax), Michel Vorm (FC Utrecht), Sander Boschker (FC Twente). Verdediging: Khalid Boulahrouz (VfB Stuttgart), Edson Braafheid (Celtic), Jo hn Heitinga (Everton), Gregory van der Wiel (Ajax), Joris Mathijsen (Flambur- ger SV), André Ooijer (PSV), Ron Vlaar (Feyenoord), Vurnon Anita (Ajax), Gio vanni van Bronckhorst (Feyenoord). Middenveld: Mark van Bommel (Bayern München), Wesley Sneijder (In- ternazionale), Rafael van der Vaart (Real Madrid), Nigel de Jong (Manchester Ci ty), Demy de Zeeuw (Ajax), Ibrahim Af- ellay (PSV), Orlando Engelaar (PSV), Ot- man Bakkal (PSV), Stijn Schaars (AZ), Wout Brama (FC Twente), David Men- des da Silva (AZ). Aanval: Dirk Kuijt (Liverpool), Ryan Ba bel (Liverpool). Klaas-Jan Huntelaar (AC Milan), Robin van Persie (Arsenal), Ar jen Robben (Bayern München), Eljero Elia (Flamburger SV), Jeremain Lens (AZ). het nationale team van Engeland. We misten het EK, het hele land viel over me heen. Dat was zwaar, vooral voor mijn familie. Ik ben blij dat ik op advies van Sir Bobby Robson de grens ben over gegaan. Dat ik er voor gekozen heb twee jaar alleen naar Nederland te gaan om mijn blik te verruimen en veel bij te leren. Ik kan het elke coach aanraden." „Ik vertrek met prachtige herinne ringen, ben toe aan een andere uit daging, in een ander land. De Duit se competitie is nieuw voor me en ik hoop dat ik ook daar mooie din gen kan neerzetten. een fantastische manier afgeslo ten. Ik ben blij dat ik dit voor voor zitter Joop Munsterman heb kun nen doen, tenslotte heeft hij me de kans gegeven om bij Twente aan de slag te gaan. Ik heb de afge lopen twee seizoenen met een ge weldige- staf gewerkt en de spelers hebben alles gegeven wat ze in zich hadden. Iedereen die ik op be zoek kreeg, was onder de indruk van de sfeer in het stadion. Incredi ble. Samen zijn we kampioen ge worden." „Er is de afgelopen jaren geen dag voorbij gegaan dat ik niet heb te ruggedacht aan het debacle met door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Het kan raar lopen: twee jaar geleden was FC TWente allesbehalve een bekende club in Engeland. Maar na het succes van trainer Steve McClaren in Ensche de, staan zijn landgenoten te pope len om het werk van de naar VfL Wolfsburg vertrekkende trainer over te nemen en met de lands kampioen de Champions League in te gaan. George Burley, oud-bondscoach van Schotland, David O'Leary, oud-trainer van Leeds United en Aston Villa en ook de Amerikaan Bruce Arena hebben openlijk aan gegeven graag naar de iWentse landskampioen te willen komen. En zij zijn niet de enigen die in de voetsporen van Steve McClaren willen treden. „FC Twente is de favoriete Europe se club van Engeland geworden. Trainers die zonder club zitten, maar ook trainers die nog een club hebben, vragen om het nummer van voorzitter Joop Munsterman", zegt David Craig, verslaggever van Sky Sports en tevens bevriend met McClaren. „FC TWente wordt gezien als een grote klus en een prachtige uitdaging. Het vertrek van Steve en de vrijgekomen plek is groot nieuws hier." Craig nam af gelopen maandag in Londen de George Burley 'Special Merit Award' in ontvangst voor McClaren die al naar zijn va kantieadres in Egypte was afge reisd. Een prijs voor speciale ver diensten, die nog maar drie keer eerder is uitgereikt. Veel Engelse trainers waren op de avond aanwe zig en hoorden de lofzang over de Twentse club. Craig: „Steve vroeg me om te vertellen dat degene die naar TWente kan, die kans met bei de handen moet grijpen en een ge lukkig man is." Ondanks zijn afwe zigheid, kreeg McClaren een staan de ovatie voor zijn prestatie in En schede. Dat hij na zijn mislukte avontuur met het nationale team de uitda ging is aangegaan om naar Neder land te gaan en dan ook nog lands kampioen is geworden, heeft veel bewondering geoogst. De man die zonder reputatie vertrok naar FC Twente is na twee jaar een voor beeld geworden voor zijn landge noten. „Steve vertelde dat TWente veel potentie heeft om door te groeien", laat David O'Leary we ten. „En hij zei dat de club met de juiste trainer en de steun van de voorzitter verder kan komen in de Champions League dan veel men sen verwachten. Ik zou het een eer vinden als de club me belt", zegt de oud-speler van Arsenal die in 2006 stopte als trainer bij Aston Villa, maar graag weer het veld op wil. De lijst met geïnteresseerde trai ners wordt steeds langer. Er zingen inmiddels tientallen namen rond. Van Frank Rijkaard en Co Adriaan- se tot Michael Laudrup, van Mi chael Skibbe tot Bruno Labbadia. De kans is groot dat Twente kiest voor een buitenlandse trainer met Europese ervaring. door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Vanaf zijn vakantie adres in Egypte blikt Steve McCla ren terug op zijn twee jaren bij FC Twente en vooruit op zijn nieuwe avontuur bij VfL Wolfsburg: „Ik heb twee geweldige jaren gehad. Maar ik heb mijn familie beloofd dat ik hooguit twee jaar geschei den van hen zou doorbrengen. Nu gaan we met z'n allen in Duits land wonen. We hebben daar rondgekeken en hebben een goed gevoel bij de club, de stad en de Ruud van Nistelrooij scoorde zijn laatste doelpunt voor Oranje in de kwartfi- omgeving." nale van het EK van 2008 tegen Rusland. foto Ed Oudenaarden/ANP „Ik heb mijn tijd bij Twente op door Jos van de Ven DEN HAAG - Eigenlijk kan Ruud van Nistelrooij er helemaal niets mee. Bondscoach Bert van Mar wijk had maandagavond telefo nisch verteld dat de tijd voor de aanvaller uit Hamburg te kort was om voor het WK in Zuid-Afrika zijn oude niveau te behalen. Over welk niveau heeft Van Mar wijk het dan? De Van Nistelrooij van Manchester? De Van Nistel rooij van Madrid? „Ik weet het niet. Maar.de bondscoach had mij nü moeten beoordelen, tegenover de andere aanvallers. Met wat ik de laatste tijd bij Hamburg heb la ten zien." Van Marwijk had hem de laatste weken tijdens de contac ten die er waren nog wel 'opge pept'. „Ook hij vond het beter gaan. Had over mijn niveau niet te klagen." Van Nistelrooij voelde zich dan ook met de week fitter worden. De 'streep' waarmee hij afgelopen zaterdag voor Hamburg scoorde, onderstreepte dat ook. „Ik kan mezelf niets verwijten. Kijk, als het er niet in had gezeten, had ik zelf wel gezegd: laat maar. Dan had ik niets op het WK te zoe ken." De aanvaller bleef kritisch op zich zelf „Ik heb me toch een spiegel voorgehouden: ben ik wel objec tief naar mezelf toe? Ben ik wel weer zo goed als ik me voel?" Eer lijke mensen uit zijn omgeving ga ven Van Nistelrooij het gevoel dat hij inderdaad op de goede weg was. Van Marwijk liet maandaga vond met zijn onheilstijding de droom uiteen spatten. De ambiti euze Van Nistelrooij was er dan ook „goed ziek" van. „Maar de bondscoach is wel altijd eerlijk en duidelijk geweest. Hij heeft steeds zijn voorkeur uitgesproken voor de jongens die er de afgelopen twee jaar bij waren. Voor mij was dat een sein om alles te geven. Maar hij pakt mij er niet bij", klinkt het berustend. Op 1 juli wordt Van Nistelrooij 34 jaar. Hij volgt dan het WK vanaf zijn vakantieadres. Tenzij er de ko mende weken een aanvaller tij dens de voorbereiding geblesseerd afhaakt. Toch? „Daar heb ik niet eens over nagedacht. En ik moet eerlijk zeggen: ik heb de knop al re delijk omgedraaid." VLISSINGEN - VC Vlissingen en Kloetinge maken vanavond in een onderling duel uit wie de finale van de districtsbeker gaat spelen. Beide ploegen zijn gebrand op het halen van de eindstrijd. „Het is voor ons een mooi toetje", meent trainer Cees Houtepen van Kloe tinge. „We willen elke wedstrijd winnen", klinkt het strijdlustig uit de mond van Vlissingen-trainer Ruud Pennings. De oefenmeester is met zijn club nog op twee fronten actief Vlissin gen is ook nog bezig om via de na- competitie promotie naar de hoofdklasse af te dwingen. Komen de zondag kan een eerste stap wor den gezet als Vinkenslag op be zoek komt. „Toch leeft die beker wedstrijd ook behoorlijk", zegt Pennings. „Vorig jaar zijn we door Kloetinge in de kwartfinale van de beker uitgeschakeld en dat willen we rechtzetten." Bij Vlissingen is het nog niet duidelijk of Jonathan Constancia in actie kan komen. Hij is in afwachting van een schot- sing, maar heeft hierover nog geen bericht van de voetbalbond gekre gen. Kloetinge moet het stellen zonder Jaap Esser (geschorst), Etienne Mallie (vakantie) en Arjan van der Smissen (enkelblessure). Het duel aan de Irislaan in Vlissin gen begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33