241 zeeland PZC Ook 's avonds Barbé stopt als adviseur centrum Depothouder Sterrenwacht blij met vliegverbod Beeld 'Spelende Kinderen' op Markt Veere ernstig verminkt Vlissingen SLUITINGSTIJDEN Wat elders al lang kon, kan nu ook in Goes: boodschappen doen in de late uur tjes of op zondag. Alles is aan regels gebonden www.bezorgers.nl PZC M woensdag 12 mei 2010 w door Henk Postma VEERE - Het bronzen beeld 'Spelen de Kinderen' in een grasperk op de Markt in het stadje Veere is kapot. Alles wijst er op dat onverlaten het beeld vernield hebben. Van één van de twee 'spelende kinderen', een meisje dat een bal omhoog hield, resten nog slechts het onderlijf en de benen. Romp, hoofd en bal zijn spoorloos verdwenen. De vernieling werd zondagochtend ontdekt door omwonenden. Die bel den meteen de politie. Die heeft nog geen flauw idee wat zich heeft afgespeeld, en wie het gedaan heeft. De omgeving van het beeld wordt nu extra in de gaten gehou den. Het beeld is vervaardigd door Phon- se van Daalen. Het werd in 1987 ge schonken door de Rabobank bij de opening van een nieuw kantoor. Sommigen in Veere vinden dat aan het beeld niets is verloren. Anderen zijn 'ontzettend kwaad'. Zoals jonk heer W.L. den Beer Poortugael. „Als de stükken worden teruggevonden", zegt hij, „is het beeld nog wel te res taureren. Zoniet, dan is dat een ramp." foto Ruben Oreel MMMsasHama TERNEUZEN - De crisis in het be stuur van de ondernemerskoepel Centrum Management Terneuzen is compleet. Oud-burgemeester Ron Barbé, die de afgelopen vijf jaar optrad als adviseur van het be stuur, stapt zo goed als zeker op. Vorige week al kondigde ook voor zitter Triest de Jonge aan te ver trekken. De twee wachten een bevestiging af van het besluit van B en W om de gemeentelijke vertegenwoordi gers terug te trekken. Ze' zijn ook benieuwd naar de argumentatie van wethouder Pim Broekhuysen (midden- en kleinbedrijf) om di rect op te stappen. Die vindt de be stuursfunctie onverenigbaar met zijn wethouderschap. Door het col- legebesluit verliest CM ook z'n se cretaris, gemeenteambtenaar Marij ke Broeckaert. Barbé en De Jonge hekelen het te rugtreden van de gemeente. Bar bé: „Uitgangspunt was voor ons De PZC is op zoek naar een depothouder (middag- bezorging). Werkzaamheden In ontvangst nemen van de NRC; Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren; Inschakelen van nieuwe bezorgers bij ziekte en afwezigheid; In uitzonderingsgevallen bezorgt u de dagbladen zelf. Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en ligging van het depot. Tevens bieden wij u de mogelijk heid om de PZC zelf gratis te lezen. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op met Ronald Kasander via telefoonnummer 0118-434093 www.bezorgers.nl DichtbijMedia. Wegener door Lilian Dominicus een hoog ambitieniveau. Dat werd tijdens een bestuursvergadering eind maart nog eens onderstreept. Broekhuysen was daarbij aanwezig en onderschreef de plannen. Een dag later werd hij wethouder en had hij een ander standpunt. Door zich terug te trekken, keert CM terug naar het niveau van fees ten en partijen. Ik wil de wethou der nog weieens recht in de ogen kijken en van hem te weten ko men wat hem heeft gedreven." Boodschappen doen in Goes is een kwestie van strak plannen. Wie 's avonds na achten of op zondag verlegen zit om verse toma ten, gedroogde pasta of een pak yoghurt, heeft pech. -Je kan nog naar de Shell voor een kant-en-klaar maaltijd boerenkool stamppot, kattenbrokjes of een potje Olvarit, maar het assorti ment is er toch wel héél beperkt. Of beter gezegd: zo was het tot voor kort. Maar ook Goes gaat, zij het langzaam, mee in de vaart der volkeren. Sinds kort heeft de Goe- senaar iets meer opties. Zo begon Dirk van den Broek in zuid kort ge leden met zondagopenstelling. Van vier uur 's middags tot zeven uur 's avonds kun je er terecht voor de boodschappen. Het slaat aan, constateert Marcel de Koning, algemeen manager regio zuid. „Vooral op zondag tussen vier en vijf is het heel druk." Er is meer goed nieuws: in april opende ondernemer Amar Razch in de Wijngaardstraat een super markt annex toko met de naam Dahap Markt, waar iedereen nog tot een uurtje of, tien 's avonds kan winkelen. „Als je hier in Goes 's avonds nog wat nodig hebt kon je nergens terecht", constateerde hij toen hij acht jaar geleden in Zeeland kwam wonen. En dus springt hij nu in dit 'gat in de Goe- se markt'. De zoektocht naar een geschikt pandje is altijd de grootste uitda ging bij dit soort plannen. Het werd de Wijngaardstraat, waar al de Wereldwinkel, een Aziatische supermarkt, een Poolse winkel en een Turkse toko zijn gevestigd. Ra zch, oorspronkelijk van Irak, ver wacht niet dat ze elkaar in de weg zitten. „Ik heb Arabische produc ten, zeg maar alles uit het Mid den-Oosten. Maar als ergens vraag naar is, dan koop ik het in. Dus ook Surinaams, Turks en Hol lands." Er moest nog wel een ën ander in het pand worden verbouwd: ka mers weggebroken, verwarming verwijderd, nieuwe vloer erin. En volgende week worden nog tegel tjes gezet voor de geplande slage rij. Razch verwacht eind mei of be gin juni iemand te hebben gevon den met de juiste papieren om die te kunnen runnen. Daarna gaat hij beginnen met een reclamecampag ne voor Dahap Markt. Maar Razch is nu al best tevreden over de aanloop van klanten. „We houden het een beetje bij. Tussen zes en zeven uur 's avonds is het heel rustig, dan is het etenstijd. Maar tussen zeven en half acht be gint het weer en tussen acht en tien uur hangt hier een actieve sfeer." Nachtwinkels zoals in de Rand stad hoeven we in Goes voorlopig nog niet te verwachten. Razch heeft geen plannen in die richting, Dirk van den Broek ook niet. Ra zch: „Voor nachtwinkels gelden in Nederland andere regels. Dan mag je pas om vier uur 's middags open. Dat zie ik niet zitten." Volgens de Winkeltijdenwet mo gen winkels van maandag tot en met zaterdag van 6.00 tot 22.00 uur geopend zijn. Winkels mogen per jaar maximaal acht zon- en feestdagen geopend zijn. In alle andere gevallen is ont heffing nodig. Per 15.000 inwoners mag een ge meente één winkel ontheffing ver- len voor zondagopenstelling. In Coes, met zijn 37.000 inwoners, is dus ruimte voor twee zondag winkels. Dirk van den Broek is de eerste supermarkt die in Goes op zondag MIDDELBURG - Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen presenteert vrijdag haar bevindingen van de reis naar het Engelse Devon. Hier deed een groep Zeeuwse waarne mers onderzoek naar lichtzwakke hemelobjecten. Mede door het Eu ropese vliegverbod waren er geen vliegtuigsporen aan de hemel en heeft de sterrenwacht mooie opa mes kunnen maken. De presenta tie begint om 20.00 uur aan Heren gracht 52 in Middelburg. open is, van 16.00 tot 19.00 uur. Op weekdagen is de supermarkt geopend tot 21.00 uur en 's zater dags tot 20.00 uur. Dahap Markt in de Wijngaard straat is dagelijks geopend van 9.00 tot 22.00 uur. 's Zondags ge sloten. In de toekomst hoopt Da hap ook ontheffing voor zondag openstelling te krijgen. Supermarkten als AH, Jumbo en Agrimarkt zijn doordeweeks open tot 20.00 uur, de Aldi sluit al om 18.00 uur. Op koopavonden en za terdagen gelden andere sluitingstij den. weGGNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26