221 zeeland 'Het geluid doet je PZC Veel belangstelling standhouders voor eerste jaarmarkt Griffioen Uw krant tijdens uw vakantie Herinrichting Bonedijke Beurs verzamelaars van postzegels Miniatuur Walcheren trekt 100.000 mensen SOLEXRACE Aagtekerke maakt zich op voor de jaar lijkse Solexrace. Het Franse brommertje is nog lang niet op zijn retour. Binnen jaar oplossing voor Zuiderhoofd Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie woensdag 12 mei 2010 w door Theo Ciele MIDDELBURG - Een kerstmarkt had den ze al in de Middelburgse wijk Griffioen. Vorig jaar ontstond het idee om in het voorjaar een jaar markt te houden. Komende zaterdag is het zover. De Europalaan staat dan vol met 75 kramen met de meest uitlopende producten. Tien mensen van de stichting Grif fioen De Wijk hebben sinds okto ber aan de organisatie van de 'Oudhollandsche Jaarmarkt' ge werkt. Vijftig andere vrijwilligers zijn het komend weekeinde in touw om mee te helpen met het op- en afbouwen van de kramen, om de horeca te bemannen, toilet groepen te plaatsen en andere VLISSINGEN De afdeling Zeeland van vereni ging De Verzamelaar houdt samen met de Vlissingse Filatelistenvere niging vanavond een beurs in het Theo van Doesburgcentrum in de Brouwenaarstraat te Vlissingen, van 19.00 tot 21.00 uur. De andere avondbeurzen zijn op elke eerste woensdag van de maand. Ook mun ten- en ansichtkaartenverzame laars zijn welkom. Gratis toegang. hand- en spandiensten te verle nen. „De belangstelling van kraamhou- ders was enorm", vertelt Harry Christiaanse, lid van het organisa tiecomité. Zelfs een paar dagen voor de jaarmarkt komen er nog aanmeldingen binnen, maar de in schrijving is gesloten. Een mobiel 'restaurant' waar Zeeuwse producten worden ver kocht, een vrouw brengt - met haar ezel - ezelinnenmelk aan de man en voor wie liever iets alcoho lisch wil staat er zaterdag een li- keur- en wijnproeverij. Naast de commerciële kramen laat de mo delspoorbaanvereniging treintjes rijden en staat de brandweer op de jaarmarkt met hun nieuwste hulpverleningsvoertuig. Voor de kinderen zijn er enkele kermisa ttracties zoals een draaimolen. Een deel van de opbrengst van het jaarmarkt gaat naar de stichting Ki- ka, die zich inzet voor kinderen met kanker, en naar Pink Ribbon, een organisatie die de strijd tegen borstkanker ondersteunt. Of de jaarmarkt zijn naam waar maakt en jaarlijks terugkeert in de wijk hangt af van het succes van zaterdag, zegt Christiaanse. Aan de voorbereiding zal het niet liggen. „Het was geen enkel pro bleem om mensen in de wijk te vinden die wilden meehelpen. En ook de gemeente alle medewer king gegeven", aldus Christiaanse. De jaarmarkt in de Griffioen be gint zaterdag om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. 7 MIDDELBURG In het eerste jaar op de nieuwe loca tie in de Middelburgse Mortiere heeft Miniatuur Walcheren twee keer zo veel bezoekers ontvangen als op de oude plek op het Molen water. Volgens de directie hebben sinds de opening op 14 mei 2009 100.000 mensen Mini Mundi be zocht. Mini Mundi omvat behalve Miniatuur Walcheren ook een pret park. wmm mm door Jens Pauw WESTKAPELLE Dijkgraaf Toine Poppelaars en wet houder Jaap Melse willen binnen een jaar het paalhoofd Zuider hoofd in Westkapelle hebben opge knapt. Gisteren is de afspraak ge maakt om samen te onderzoeken wat nodig is om het paalhoofd 'vei lig en toegankelijk te houden', al dus Poppelaars. „De intentie is om het gezamenlijk onderzoek zo snel mogelijk af te ronden." Zien en gezien worden, daar draait het zater dag om tijdens de ope ning van het Solexra- ceseizoen in Aagteker ke. De echte bikkels scheuren dan met dik zestig kilometer per uur door de dorpsstraten, terwijl de re creatieve deelnemers er een bonte verkleedpartij van maken. Het typische geluid van de Solex haalt bij veel volwassen mannen jeugdherinneringen op. Ze stap pen maar al te graag op een au thentiek exemplaar. „Je hoort dat geluid en dan wil je er meteen op springen", vertelt Elbert Simonse van Solexrace Aagtekerke. Zelf rijdt hij ook op de Franse brom fiets, waarvan er in ons land tus sen 1948 en 1967 zo'n zevenhon derdduizend zijn gefabriceerd. ,,[e rijdt er zo mee weg. Eigenlijk is het net een fiets, maar je hoeft er gelukkig niet bij te trappen. Vooral het ouderwets toeren doe ik graag." De Solexrace in Aagtekerke vindt alweer voor de achtste keer plaats. Het evenement dat ooit begon als een gek idee bleek aan te slaan hij het publiek. Liefhebbers verenig den zich in de Solex Club Zeeland en ieder jaar wordt er in heel de provincie een tiental wedstrijden georganiseerd. Organisator Simon se hoopt dat een groot deel van zijn dorp zaterdag weer van de par tij is. „Het parcours is maar een halve kilometer lang, maar deelne mers kunnen ieder jaar weer reke nen op de onvoorwaardelijke steun van het publiek." Polen, Belgen en Britten: de Solex rijders' komen overal vandaan. Dat dit voornamelijk arbeidsmigran ten zijn maakt de organisator niet veel uit. Hij heeft immers zijn in ternationale startveld. Toch ziet Si monse het aantal deelnemers ie der jaar wat teruglopen. „Het vraagt veel liefhebberij om dat oude spul te onderhouden. Je moet zowel kennis als tijd hebben en op een bepaald moment is het beestje ook gewoon versleten." Naast de drie Solexklassen waarin wordt gestreden voor een grote be ker - special, ludiek en dames - is er dit jaar ook een grote oldti- mer-bromfietsshow. „Speciaal voor bromfietsen die zijn ge bouwd vóór 1975", vult Simonse aan. Om ook de jeugd aan te spreken, wordt er voor hen van alles georga niseerd. Zo zal Europees kam pioen Patrick Smit een clinic trial biken komen verzorgen. „Trucjes op de fiets en over mensen heen springen, je kent het wel", zeg hij. Zonen op de BMX en vaders op de Solex, zo moet het er komend weekend in Aagtekerke uit gaan zien. Voor de organisatie het teken dat de Solex in Zeeland nog steeds springlevend is. „Deze traditie zal niet snel verloren gaan." Vakantieplannen? Wanneer u langer dan zes dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. Zo treft u bij thuiskomst geen volle brievenbus aan. U kunt kiezen uit de volgende mogelijkheden: binnen ons verspreidingsgebied C) Haat de krant af met vakantiewaardebonnen Gratis bezorging op huisadressen Gratis bezorging op huisadressen binnen ons verspreidingsgebied (buiten ons verspreidingsgebied tegen portokosten) A) Doe iemand anders een plezier met uw krant B) Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen In te wisselen bij alle verkooppunten in Zeeland zoals o.a. campingwinkels, supermarkten, boekwinkels en kiosken Heeft u geen toegang tot internet? Maak dan gebruik van deze bon. Voor vragen belt u met de afdeling Lezersservice via telefoonnummer 088 - 013 99 20 Ik maak gebruik van de vakantieservice: Voorletters: Om Ov Het tijdelijke bezorgadres is: Naam: Achternaam: Adres: Adres: Postcode: Postcode: Plaats: Plaats: Telefoon: Telefoon: E-mailadres: Geboortedatum: Ik kies voor het volgende: A O Doe iemand anders een plezier met mijn krant, ik vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. B O Bezorg de krant op mijn vakantieadres in Nederland, ik vul het tijdelijke bezorgadres hiernaast in. C O Stuur mij vakanliewaardebonnen (voor max. 3 mnd.) Stuur de volledig ingevulde bon in een envelop met postzegel naar: PZC, o.v.v. 'Vakantieservice', Postbus 1090, 5004 BB Tilburg. Ik ben op vakantie: t/m VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen is gisteren begonnen met de herinrichting van de Bonedij- kestraat. Het werk duurt tot eind juli. In de Bonedijkestraat wordt nieu we riolering aangelegd. Dat ge beurt eerst in het gedeelte van het kruispunt met de Hogeweg tot het kruispunt met de Sottegemstraat en het oostelijke stukje van de Sot tegemstraat opengebroken. Daarna volgt het stuk van het kruispunt met de Hogeweg tot de Schuit- vaartgracht. Als de nieuwe riolering in de grond ligt, wordt de straat geasfal teerd en opnieuw ingericht. Na de zomer wordt de westzijde van de Sottegemstraat aangepakt. Dat is het stuk van de Bonedij kestraat tot de Koudekerkseweg. Ook daar gaat het om nieuwe riole ring, herinrichting van de straat en asfaltering van het wegdek. Dit werk begint in september en duurt tot eind oktober. Zolang in die straten wordt ge werkt, wordt het verkeer met hulp van borden omgeleid. Solexrace aagtekerke, 2007, archieffoto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24