ZOMERJACKS PZCI i Minder maar betere huizen en meer groen Zeeland intratuin Hemelvaart donderdag 13 mei nu 20%korting Zwaaien Diverse 24 en 25 WALCHEREN 22 en 23 WIJKAANPAK Vlissingen gaat voor verdunning Trillende schildershanden almanak Is Woonboulevard 9 1;f§ de Mo die re geopend! www.woonboulevarddemortiere.nl Nickelson - The North Face §■^#•1 r» 1-j. Helly Hansen - Jack Wolfskin DCI SlOlC O'Neill - Protest Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes 'Spelende kinderen' in Veere slachtoffer van vernielzucht Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Na de Bonedijke- buurt staan ook de Hercules Segh- ersbuurt en de wijk Bossenburgh in Vlissingen grote veranderingen te wachten. Sloop van flats en wo ningen is daarbij niet uitgesloten. Om de kwaliteit van deze wijken te verbeteren, is het noodzakelijk huizen weg te halen om ruimte te maken voor bijvoorbeeld groen en om de kwaliteit van de overige hui zen te verbeteren, vindt het colle ge van B en W. Wethouder Piet Polderman (PvdA) omschrijft het beleid als 'verdunning'. Polderman stelt de aanpak van de Bonedijkebuurt als voorbeeld. „Daar ging het deels om sloop, deels om vernieuwing en deels om verbetering. Wat dat betekent voor de flats in de Hercules Segher- slaan, daar moeten we het nog over hebben. Bovendien betreft het woningen en flats van woning corporatie l'Escaut." Polderman kondigde de plannen gisteren aan bij de presentatie van de kadernota voor 2011. De kader nota biedt inzicht in de hoofdlij nen voor het beleid van volgend jaar en het geld dat daarvoor be schikbaar is. Ondanks blijvende onduidelijk heid uit Den Haag over de hoogte van de bezuinigingen op de ge- WHmmmsmmasÊÊÊÊÊÊmmKmsmmmmmmisBmk meenten, rekent wethouder van fi nanciën Jacques Suurmond (WD) op de noodzaak om ieder jaar zes miljoen euro te besparen. Daarvan is vier miljoen al gevon den. Om de resterende twee mil joen te vinden, moet onder meer nauwer worden samengewerkt met Middelburg en Veere. Van ge zamenlijke belastinginning en huisvuilinzameling tot cultuur en bedrijfsterreinen. Hoeveel die sa menwerking kan opleveren, durf de hij echter niet te voorspellen. Suurmond kondigde voor volgend jaar al wel een 'minimale belasting verhoging' van 1 procent aan. Van de zes miljoen euro aan bezui nigingen wordt jaarlijks één mil joen euro weer gebruikt voor nieuw beleid waar de burgers pro fijt van hebben. De nadruk zal lig gen op veiligheid, een betere so ciaal-economische ontwikkeling van de gemeente (meer mensen aan het werk - de opdracht voor de nieuwe wethouder, CDA'er Marin de Zwarte) en milieu en duurzaamheid. Suurmond: „Het zijn niet allemaal leuke maar wel allemaal noodzakelijke dingen." En leuk blijft het ondanks de be zuinigingen en belastingverhoging toch wel in Vlissingen, beloofde wethouder Rob van Dooren (LPV). ,Je kunt volgend jaar ge woon weer naar het Bevrijdingsfes tival en Onderstroom." Woensdag 12 mei 2010 vmammm r. fjarnrr-r m mmm msmmmmmmmmismmmmmmsm Aagtekerke weer dag lang in de ban van een Franse bromfiets Tip? redactie@pzc.nl Tom uit Goes, onlangs één jaar ge worden, kan sinds een paar weken zwaaien, en dat doet hij dan ook vol op. Als papa of mama weggaat wordt er gezwaaid, als opa en oma arriveren gaat zijn handje de lucht in en zelfs tijdens een wandeling in de buggy wordt er gewuifd naar ie dereen die het zien wil. Onlangs was Tom met zijn vader en moeder in een meubelwinkel. Zijn oog viel op een kinderzeteltje waar hij, moe van al dat zwaaien, in neer plofte. Na een paar minuten wilden papa en mama verder lopen, maar Tom was niet van plan mee te gaan- Hij zat lekker. „Kom, we lopen gewoon verder, dan komt hij vanzelf wel mee", stelde zijn vader vóór. Zo gezegd, zo ge daan. Pa en ma deden een paar stap pen naar voren, maar de verwachte reactie van de kleine bleef uit. In plaats van snel achter zijn papa en mama aan te gaan, ging het handje van Tom de lucht in. 'Ddddaag'. DOMBURG - Een ijzig windje uit zee trotserend waagden schilders zich dinsdag in Domburg op het strand om twee paarden op het doek te vereeuwigen. De woelige branding, die een dik pak schuim tegen de paalhoofden schoof, zorgde voor een schitterend decor. Maar de kun stenaars, allemaal deelnemers aan de schildersweek, wa ren al blij als de kwast niet uit hun verkleumde handen viel. Een van de dappersten onder hen was Peter Altena uit Baarn (foto). „Het is volhouden tot je erbij neervalt. Maar ook dat heeft z'n charmes." foto Ruben Oreel intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl U vindt ons direct aan de A58 (afslag 39 - Middelburg) openingstijden zie: Deze week: Kuipplant op stam (Solanum rantonnetii), met witte of paarse bloemen. Van 12,95 NU PER STUK |fDruk- en zetfouten voorbehouden Geldig van woensdag t/m zaterdag. Max. 3 artikelen per klant Intratuin Koudekerke Gaigeweg 5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23