Btuim II Kalkot (rnim Hcrepckaetim dinsdag 11 mei 2010 als je handig bent foto's Lex de Meester denken we iets bijzonders, of juist iets dat ei genlijk heel logisch is, waardoor het probleem innovatief uit de wereld wordt geholpen. De lastigste werksituatie vind ik het beslaan van een moeilijk, of jong paard, als de eigenaar er niet bij is om het dier vast te houden. Bij het aanpassen en smeden van hoefijzers ontstaat veel rook, waar een jong paard dat het nog niet kent paniekerig op kan reageren. Veiligheid staat altijd voorop. )e moet niet met gevaar voor eigen leven een paard moeten beslaan. Dat is voor zo'n dier ook niet prettig." Het is een zwaar beroep, maar van lichamelijke klachten heeft Ruud zelfs na vierendertig jaar, geen last. Is fitness of krachttraining de reme die? "Nee hoor. Handigheid is veel belang rijker, maar het is wel fijn als je de baas kunt blijven, als een paard even doorzet." Cecile Hubregsen MB Dit zijn geen beesten, maar bouten, die in het hoefijzer gedraaid kunnen worden bij paard en(sport)evenementen op een grasbodem. Kalkoenen voorkomen dat het paard uitglijdt; ze hebben dezelfde functie als de noppen van voetbalschoenen. Om de kalkoenen aan het hoefijzer te kunnen bevestigen, boort de hoef smid speciale gaten in de ijzers, voor ze onder de hoef geslagen worden. De kalkoenen draait de ruiter er zelf in, vlak voor het evenement, of de wedstrijd. Er bestaan ook speciale kalkoe nen voor op het ijs, ofin de sneeuw. Ze bestaan echt: paardenschoenen. De hoefschoen is een kunststof schoen die aan de paardenvoet bevestigd kan worden. Ze zijn te koop in verschillende maten. Het voordeel is, dat ze eenmalig aangeschaft hoeven te worden. Een groot nadeel is, dat je ze steeds aan en uit moet trekken voor je met het paard de weg op gaat. Daarnaast kan de natuurlijke gang van het dier belemmerd worden door het antislip effect van de kunststof schoen op de weg. Sommige paarden zetten hun voeten met een lichte draaibeweging neer. Als deze natuur lijke draai te veel beperkt wordt, komt er extra belasting op de gewrichten, met mogelijke (pijn)klachten tot gevolg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85