8l Ami tirorcL vml Festijn, Bcnftitissen, -mei: de Festijn, Met meer dan twee miljoen sportvissers neemt de hengelsport nog steeds in popu- riteit toe in Nederland. Een tak van de hengelsport die daar volop van mee pro fiteert is het bootvissen. „Het is weer eens wat anders dan met een dobber tje op een stilstaand meertje." dinsdag 11 mei 2010 ÉiM9NlflHnM& i» Samen met zijn broer Bert organiseert Rolf Hoving van Rederij de Festijn in Breskens het hele jaar door vistrips. Naast Rolf en Bert steekt Theo Manshanden regelmatig een handje bij. Hij is sinds een jaar in dienst en staat vooral in de kantine. De rederij vaart met twee schepen: de Festijn en de Pascal. De Festijn wordt meestal gebruikt voor grotere groepen en losse opstap pers. Voordeel is dat dit schip bijna altijd kan uitvaren. De Pascal, geschikt voor kleinere groepen, heeft ook de machtiging om op de Noordzee te vissen waardoor het schip meer afhankelijk is van de weersomstandigheden. Naast het bootvissen organiseert de rederij vele andere trips. Zoals het sleepnetvissen dat vooral onder gezinnen met kinderen erg populair is. Daarnaast zijn er avontuurlijke tochten naar de platen om zeehonden te bekijken en vogels te spotten. Ook voor rondvaarten, personeelsuitjes, vrijgezellenfeesten en as uitstrooien op zee kan men terecht bij rederij de Festijn. Meer informatie over bijvoorbeeld het afhuren van een boot, het huren van hengels, bestellen van aas, opstapdagen en tarieven is te vinden op www.defestijn.nl. Voor limmy (21) en Tony (19) uit Axel is het de eerste keer dat ze vandaag gaan bootvissen met de Festijn vanuit Breskens. Jimmy: „Aan de kant hebben we het een paar keer geprobeerd maar meestal vingen we niks. Nu willen we eens kijken of we op de boot succesvoller zijn." Eigenaar en schipper Rolf Hoving van rederij de Fes tijn in Breskens kijkt tevreden. „Er zit weinig wind, het is rustig met de scheepvaart en bovenal, het is droog." Om ervoor te zorgen dat ook de begin ners Jimmy en Tony hun visje vangen geeft Rolf ze eerst uitleg over het aas en het uitwerpen. Vooral dat uitwer pen is van belang, omdat de vis zeker twintig meter van de boot gevangen moet worden. In de buurt van de boot voelen de vissen zich gestoord door het lawaai die de vissers maken, Vissen in alle foto's Paul Begijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82